Kika uwag o jednym POI

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Kika uwag o jednym POI

Postprzez w.p. » Pn, 28 wrz 2009 18:26

Jest na mapie punkt typu 0x6404 o współrzędnych N50°05.917' E22°39.714'. Ma label = krzyż bruśnieński.
Na mapie "topo" jest wyświetlany w MapSource jako Krzyz Brusnienski. Wiem dlaczego, ale nie podoba mi się to. Za to na mapie online jest tam napis krzy. bruśnieński.
Tutaj link: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom=17&lat=50.09861&lon=22.66189. Skąd ta kropka, zamiast litery "ż"?
Przy okazji - była kiedyś dyskusja o schronach, krzyżach i ścieżkach dla sarenek. A dokładniej - nagonka na nie, bo kierowcom przeszkadzają w znajdowaniu supermarketów, stacji benzynowych i bankomatów. I widzę, że wspomniane obiekty już dyskretnie znikają ze "zwykłych" wydań mapy i są zsyłane do wersji "topo".
A są jeszcze w Polsce takie miejsca, gdzie nie ma supermarketów i bankomatów a często jakiekolwiek obiekty (choćby wspomniane krzyże) stoją w odległości jednego lub kilku kilometrów od siebie. I mapa jest tam teraz taka pusta i smutna...
Wojtek Pysz
Maniak nieustannie początkujący, wierny użytkownik urządzenia OREGON-400 i eTrex-20
w.p.
Początkujący
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz, 21 maja 2009 14:17
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kika uwag o jednym POI

Postprzez Alf/red/ » So, 03 paź 2009 9:44

w.p. napisał(a):Na mapie "topo" jest wyświetlany w MapSource jako Krzyz Brusnienski. Wiem dlaczego, ale nie podoba mi się to.

Dopóki większość ręczniaków (dla których jest jakby dedykowana wersja "topo", "full" czy jak ją zwać) nie będzie obsługiwać ogonków, dopóty nawet nie będę myślał o zmianie tego.

w.p. napisał(a):Za to na mapie online jest tam napis krzy. bruśnieński.

O, a to się wyjaśniło właśnie w innym wątku.

w.p. napisał(a):Przy okazji - była kiedyś dyskusja o schronach, krzyżach i ścieżkach dla sarenek. (...) I widzę, że wspomniane obiekty już dyskretnie znikają ze "zwykłych" wydań mapy i są zsyłane do wersji "topo". (...) I mapa jest tam teraz taka pusta i smutna...

Zdaje się, że jakby ustalono, że taki właśnie trend jest / ma być. Piszę tak miękko, bo jasnej decyzji nie było. A w obszarach pustynnych też mapa jest pusta i smutna, i to nie powód, żeby wszędzie zacząć dodawać do wersji "dla nuvi" (czyli samochodowych) pojedyncze kamyki i kępki traw. Lajf is brutal and full of zasadzkas.
Ale dla pocieszenia - nie stoi na przeszkodzie, żeby ściągać sobie dane w wersji full (czyt. topo), dodać skórkę dla nuvi, i już. Acha, zagranicy nie będzie. Hm. No może pomyślę.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Kika uwag o jednym POI

Postprzez w.p. » So, 03 paź 2009 11:59

Alf/red/ napisał(a):
w.p. napisał(a):Na mapie "topo" jest wyświetlany w MapSource jako Krzyz Brusnienski. Wiem dlaczego, ale nie podoba mi się to.

Dopóki większość ręczniaków (dla których jest jakby dedykowana wersja "topo", "full" czy jak ją zwać) nie będzie obsługiwać ogonków, dopóty nawet nie będę myślał o zmianie tego.

A może krakowskim targiem utargujemy, żeby było "krzyz brusnienski" - czyli bez wielkich liter ?

Alf/red/ napisał(a):
w.p. napisał(a):Przy okazji - była kiedyś dyskusja o schronach, krzyżach i ścieżkach dla sarenek. (...) I widzę, że wspomniane obiekty już dyskretnie znikają ze "zwykłych" wydań mapy i są zsyłane do wersji "topo". (...) I mapa jest tam teraz taka pusta i smutna...

Zdaje się, że jakby ustalono, że taki właśnie trend jest / ma być. Piszę tak miękko, bo jasnej decyzji nie było.

Jasnej nie było, ale w finale rozwiązanie szło w kierunku: podstawową wersją będzie wersja zawierająca wszystko i będzie to po prostu UMP-pcPL, wszelkie zaś ze zmniejszonym zakresem będą miały swoje nazwy własne. Na razie jestem usatysfakcjonowany faktem, że dotychczasową "topo" - czyli to, co w UMP najcenniejsze - można synchronizować za pomocą Update_UMP-pcPL_rsync.bat!
Wojtek Pysz
Maniak nieustannie początkujący, wierny użytkownik urządzenia OREGON-400 i eTrex-20
w.p.
Początkujący
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz, 21 maja 2009 14:17
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kika uwag o jednym POI

Postprzez Alf/red/ » So, 03 paź 2009 22:05

w.p. napisał(a):A może krakowskim targiem utargujemy, żeby było "krzyz brusnienski" - czyli bez wielkich liter ?

Nie. Przyczyny Techniczne. Tylko Wersja Ogonkowa Potrafi Napisać "Piotr i Paweł" Przez Małe "i" W Środku.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice


Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron