Jak wgrać UMPpcPl

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Jak wgrać UMPpcPl

Postprzez okpocd » Śr, 14 paź 2009 18:28

Witam wszystkich.
To jest mój pierwszy post na tym forum. Posiadam Garmina Etrex Vista Cx. Na PC-ce pod Vistą 64 jest wgrany MapSource 6.15.6. Chciałbym wgrać do MapSourca mapę Polski topo UMPpcPl, ale mam z tym problemy. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć krok po korku jak to zrobić? Na stronie http://ump.waw.pl/wszystkie.html ściągnąłem plik gmapsupp-topo.zip, który widnieje pod pozycją B6. Po rozpakowaniu otrzymałem plik gmapsupp.img. Nie wiem, co mam dalej z nim zrobić. Gdy kliknę ten plik, otwiera się Nero, który proponuje wypalenie płyty. Gdy to uczyniłem, na wypalonej płycie widoczny jest tylko jeden plik desktop.ini o pojemności 1kB, z którym nic nie można zrobić. Dziękuję za poradę.
okpocd
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 14 paź 2009 17:48

Re: Jak wgrać UMPpcPl

Postprzez Alf/red/ » Śr, 14 paź 2009 18:39

Na cytowanej stronie "wszystkie.html", nad listą kilku wariantów B jest takie zdanie:
Ściągasz plik, rozpakowujesz, a zawartość wgrywasz do nawigacji lub na kartę do katalogu 'Garmin'.

Z którym wyrazem masz problem? "Wgrywasz"? To oznacza, że przeciągasz myszą plik gmapsupp do folderu, który pokazuje zawartość pamięci nawigacji lub jej karty. Nie zapomnij o trzech ostatnich wyrazach zacytowanego zdania.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Jak wgrać UMPpcPl

Postprzez okpocd » Śr, 14 paź 2009 20:06

Jeżeli jest powiedziane, że zawatość wgrywam na
na kartę do katalogu 'Garmin'.
to rozumiem, że chodzi o kartę SD, którą wkładam do Etrexa. Natomiat mi chodzi na początku o to, aby wgrać mapę do MapSource, abym mógł ją widzieć na PC-cie, a dopiero w dalszej kolejności wyeksportować do Etrexa. Nie rozumiem natomiast, co znaczy, że zawartość wgrywam do
nawigacji
.
okpocd
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 14 paź 2009 17:48

Re: Jak wgrać UMPpcPl

Postprzez Zachu » Śr, 14 paź 2009 20:36

Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wgrać UMPpcPl

Postprzez Spider » Śr, 14 paź 2009 21:53

Zachu, ale ten link do instalacji UMP-pcPL Topo jest już nieaktualny bo na stronie: http://ump.waw.pl/wszystkie.html Już nie ma takiej wersji. Teraz Topo przecież trzeba przez instalator wgrywać.

Przy okazji mam pytanie: Czy będzie dostępny pakiet mapek do MapSource spakowany do zip dla UMP-pcPL Topo (D) ? Bo niektóre osoby (np. ja) mają problemy ze ściąganiem przez rsync (zablokowany port).
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wgrać UMPpcPl

Postprzez asandrzej » Śr, 14 paź 2009 22:05

Witam.
Trzeba zmienić tytuł wątku „Jak się instalowało UMP-pcPL-Topo”
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak wgrać UMPpcPl

Postprzez Alf/red/ » Śr, 14 paź 2009 22:23

Zaiste, gdzieś w porządkowaniu wkręciło napis i link do topo-zipa. Ale plik sam w sobie cały czas był dostępny, jeśli ktoś używał starego update-wget.
Wpis reaktywowałem.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Jak wgrać UMPpcPl

Postprzez Alf/red/ » Śr, 14 paź 2009 22:28

okpocd napisał(a):Natomiat mi chodzi na początku o to, aby wgrać mapę do MapSource, abym mógł ją widzieć na PC-cie

No ba, jak ściągnąłeś plik gmapsupp, to ja podpowiadam co z nim możesz zrobić. Jak chcesz zainstalować w Mapsurce, to ściągnij instalator exe czyli pozycja A:
zainstalowanie mapy w komputerze i używanie jej z pomocą Mapsurce. [...] Zacząć należy od programu instalacyjnego:


okpocd napisał(a):Nie rozumiem natomiast, co znaczy, że zawartość wgrywam do
nawigacji
.

Większość nawigacji (samochodowych na przykład) ma także pamięć w samym odbiorniku, i pokazuje się jako dwa dyski, a nie tylko jeden.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Jak wgrać UMPpcPl

Postprzez okpocd » Cz, 15 paź 2009 15:22

Ściągnąłem instalatora ump-pcpl-setup.exe z pozycji A. W czasie instalacji pod Vistą, jeżeli pozostawię włączoną funkcję „ściągnij dane mapowe”, wtedy pojawia się komunikat o błędzie: „Błąd ściągania aktualnej wersji UMP-pcPL! UMP download error!”. Co więcej, MapSource przestał działać. Nie wystarczyła zwykła dezinstalacja Ump, musiałem powrócić do systemu sprzed instalacji. Gdy natomiast wyłączyłem funkcję „ściągnij dane mapowe”, to instalacja zakończyła się powodzeniem. Co dalej, aby wgrać Gmapsupp-topo?
okpocd
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 14 paź 2009 17:48


Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości