UMP tylko Polska

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: UMP tylko Polska

Postprzez gienek » Śr, 21 kwi 2010 12:47

nocnyMarek napisał(a):Poza tym problemem raczej nie jest brak zbieraczy, a brak 'kreślaczy'



Jakby strona była w różnych językach to może pojawiliby się "kreślacze" z innych krajów.
Oregon 300
Moje ślady: ślad1 ślad2 ślad3
gienek
Początkujący
 
Posty: 98
Dołączył(a): Śr, 26 sie 2009 11:06

Re: UMP tylko Polska

Postprzez frasun » Cz, 22 kwi 2010 13:30

DINO napisał(a):Kiedyś, gdzieś (nie pamiętam gdzie) natrafiłem na info o ilości ściągnięć UMP. Może tak dla ciekawości, ktoś podesłałby taką wiadomość ilu nas jest? Ilu jest użytkowników, ilu podsyłaczy czy rysowników? Bo Antonio ma rację. Chyba warto...

Wyniki pobrań poszczególnych wersji w Marcu br. wyglądają następująco:
Wersja Road 9 318
Wersja Topo 2 525
PoiLoader Punkty 3 667
PoiLoader Słupki 593
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: UMP tylko Polska

Postprzez DINO » Cz, 22 kwi 2010 15:23

Zakładam, że jest to bezwzględna ilość pobrań bez podziału na np. ip. Biorąc pod uwagę, że sam uaktualniam gdzieś tak 10-15 razy na miesiąc to w wynikach trzeba by przesunąć przecinek o jedno miejsce w lewo. To pewnie byłaby przybliżona ilość osób.
Gdyby tak UMP miała wersję na Windows. Wtedy by przybyło nie-garniaków...
Garmin Nuvi 250W + UMP(wczorajsza)
Avatar użytkownika
DINO
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Wt, 10 cze 2008 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: UMP tylko Polska

Postprzez frasun » Cz, 22 kwi 2010 15:51

To są unikalne IP.
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: UMP tylko Polska

Postprzez Mariusz65 » Wt, 15 cze 2010 23:14

wug napisał(a):...moja "wies rodzinna"- Wiazowna (kod pt 05-462, pow.Otwock), jest po macoszemu traktowana przez UMP-pcPL, a to, co jest tam zaznaczone, nijakiej kupy sie nie trzyma...
...braki i bzdury, jak byly, tak sa, bez najmniejszej zmiany.

W porównaniu z GPMapą aż tak wielkich braków nie widzę! Zamiast wypisywać herezje lepiej zbierać ślady i przesyłać zgłoszenia. Ja akurat nie znam drugiej mapy, która tak szybko reaguje na wszelkie zmiany. Dziś wysyłam ślady a za kilka dni już mam je w odbiorniku!
wug napisał(a):zauwazam, ze gdyby nie wspolpraca setek potencjalnych uzytkownikow tej mapy, to bylaby ona gleboko "w lesie".

Słuszne spostrzeżenie! Chyba tego nie uważasz za wadę UMP... ? ;-)
Antonio napisał(a):A ilu jest użytkowników UMP-a? I to zadowolonych użytkowników?

Na przykład ja ;-)
Załączniki
Wiazowna.jpg
Ostatnio edytowano Śr, 16 cze 2010 9:28 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: UMP tylko Polska

Postprzez asandrzej » Śr, 16 cze 2010 0:16

wug napisał(a):...moja "wies rodzinna"- Wiazowna (kod pt 05-462, pow.Otwock), jest po macoszemu traktowana przez UMP-pcPL, a to, co jest tam zaznaczone, nijakiej kupy sie nie trzyma...
...braki i bzdury, jak byly, tak sa, bez najmniejszej zmiany.

Mariusz65 napisał(a):...Zamiast wypisywać herezje lepiej zbierać ślady i przesyłać zgłoszenia....


Witam.

Zwróciłeś uwagę na lokalizację, to znaczy gdzie obecnie „Wug” przebywa.

Myślę, że ma trochę utrudnianą możliwość zbierania śladów.

Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: UMP tylko Polska

Postprzez Alf/red/ » Śr, 16 cze 2010 8:31

Ejże, Panowie, tylko nie dobywajcie szabel proszę.
Wiadomo, że jednym UMP wybitnie pasuje, bo jest szybki w poprawkach, innym wybitnie nie, bo ma błędy, i już. Niedawno przeczytałem coś w stylu, że żeby Polacy się nie kłócili, musiałby ich być jeden. Nie pielęgnujmy tego stereotypu, dobra? :D
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: UMP tylko Polska

Postprzez Mariusz65 » Śr, 16 cze 2010 9:03

asandrzej napisał(a):Myślę, że ma trochę utrudnianą możliwość zbierania śladów.

Wiem, ale krytyka w takim stylu trochę drażni i mam wrażenie, że ma na celu (nie wiem czy zamierzone) sianie fermentu i zniechęcenie innych użytkowników UMP do współpracy:
wug napisał(a):W zwiazku z tym nasuwa mi sie pytanie:czy ci uzytkownicy, ktorzy przez lata cale wspoltworzyli te mape(ja nie), z chwila, kiedy sie ona stanie produktem komercyjnym, beda mogli miec ja za darmo? Odpowiedzialem sobie sam - NIE. Beda za nia musieli bulic, jak wszyscy!To sklania do refleksji.

I co niby ma z tej refleksji wynikać... :?:
Jeśli ktoś nie chce lub nie może pomagać to przecież nie musi, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że to jak wygląda nasza miejscowość w UMP zależy przede wszystkim od nas "tubylców". Moje rodzinne miasteczko rok temu wyglądało w UMP mizernie a teraz ma 90 procent ulic, ale zbierałem ślady a nie kręciłem nosem. Gdyby każdy miał podejście typu – "Po co mam wysyłać zgłoszenia skoro może ktoś wpadnie na pomysł aby tę mapę sprzedawać i zarabiać kasę", to UMP nie byłoby wcale!

Ale najłatwiej mieć podejście roszczeniowe typu:
wug napisał(a):sprawdzilem - braki i bzdury, jak byly, tak sa, bez najmniejszej zmiany.

Chyba, że Wug ma jakieś przesłanki do tezy o groźbie komercjalizacji UMP…? To niech to w takim razie napisze wprost!
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: UMP tylko Polska

Postprzez asandrzej » Śr, 16 cze 2010 9:35

Mariusz65 napisał(a):…Wiem, ale krytyka w takim stylu trochę drażni i mam wrażenie, że ma na celu (nie wiem czy zamierzone)…


Jeżeli ktoś zrozumie specyficzny sposób tworzenia mapy UMP nie będzie oceniał jej w taki sposób.

Na mapie UMP nic nie musi być to, co jest opracowane zależy od użytkowników zbierających ślady, takie są założenia tworzenia mapy, można to zaakceptować lub nie.

Z drugiej strony trudno komuś, kto przebywa poza granicami Polski proponować zbieranie śladów w celu uzupełnienia nieopracowanego jeszcze obszaru.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: UMP tylko Polska

Postprzez Mariusz65 » Śr, 16 cze 2010 9:52

Czepiasz się słówek! ;-)
Chodziło mi o zbieranie śladów generalnie – przecież UMP to nie tylko Polska!
Jeśli ktoś zaangażuje się we współpracę to szybciej załapie w czym rzecz i nie będzie miał tendencji do nieuzasadnionej krytyki.
Tak jak klient w krawacie jest mniej denerwujący się ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: UMP tylko Polska

Postprzez Alf/red/ » Śr, 16 cze 2010 12:54

A jeśli chodzi o powrót do problemu Wiązownej - tutaj listujemy brakujące w mieście ulice. Kolega lub ja w bliskiej przyszłości skoczymy tam na rowerze, bo pogoda jest fajna, i braki zmapujemy. I wszyscy z wugiem na czele będą zadowoleni - mam nadzieję.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: UMP tylko Polska

Postprzez Alf/red/ » Cz, 17 cze 2010 10:14

Update (osobny list żeby zaczerwienić wątek)
Pojawiło się kilka ulic w Wiązownej i na dziś brakuje "tylko" połowy
i zaczęliśmy tłumaczyć pełną wersję angielską strony www UMP.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: UMP tylko Polska

Postprzez Norgal » Cz, 17 cze 2010 11:35

Witam

Wlasnie z wiazku z planowanym zakupem nawigacji napotkalem produkt jakim jest UMP, jak juz bede mial nawigacje napewno bede wspolpracowal zeby podniesc szczegolowosc mapy. Bardzo duzo czasu spedzam na rowerze i podczas pieszych wycieczek w terenach lesnych. Posiadam garmin forerunner 305 czy mozna z niego slady podsylac czy tylko z nawigacji. Bo niestety zwyklej nawigacji raczej niebedechcial zabierac w teren przy moim szczesciu.
POZDRAWIAM


forerunner 305
Norgal
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr, 31 mar 2010 11:09

Re: UMP tylko Polska

Postprzez wojtek » Cz, 17 cze 2010 11:50

Ślad jest śladem bez względu na urządzenie. Jedyne co może obniżać jego wartość, czynić go bezużytecznym jest przyciąganie do drogi.W przypadku Forerunnera nie ma tego ryzyka :D zatem czekamy :D

W.
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: UMP tylko Polska

Postprzez Norgal » Cz, 17 cze 2010 12:19

Przepraszam za zadawanie dla was prostych pytan, ale jak cos bede robi to chce zeby bylo to dobrze zrobione. Czyli w jaki sposob zbierac slady za pomocom forerunner 305 zeby bylo zrobione najlepiej dla rysownikow UMP. Planuje na poczatek przeisc, przejachac, wyznaczonymi szlakami w okolicy mojego miast. Zaznaczac jakies punkty jak to najlepiej opisywac, obrabiac. Zgory dziekuje za pomoc i przepraszam za kłopot.
POZDRAWIAM


forerunner 305
Norgal
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr, 31 mar 2010 11:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości