Nazewnictwo dróg w UMP-GB

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Nazewnictwo dróg w UMP-GB

Postprzez greg_m » Cz, 11 lut 2010 12:46

Witam,
Jest tu ktos, kto orientuje sie w angielskich realiach nazewnictwa drog?
Aktualnie chodzi mi o dwie rzeczy:
1. Czy dopisywac Road, Street, Avenue, Drive, itp. Z tego co czytalem dla Polski nie pisze sie 'ulica', ale tam 99% to ulice. W UK roznie z tym bywa. Pisac wiec cale nazwy? A moze np. Oxford {Road} i Oxford {Street}, wiec wyszukiwanie bedzie dla Oxford, ale nazwa na mapie pojawi sie cala.
2. Jak oznaczac zjazdy na autostradach? Chodzi mi o rampy (0x8 Highway ramp, low speed). Aktualnie wpisuje cos, zeby to mialo wlasna nazwe (lepiej to chyba dla komunikatow, niz droga bez nazwy) i oznaczam to np M26 J2A, jesli to autostrada M26 Junction (zjazd) 2A. Takie oznaczenia sa powszechne w UK, ale nie wiem jak to ma byc w UMP.
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: Nazewnictwo dróg w UMP-GB

Postprzez wopozka » Cz, 11 lut 2010 13:55

greg_m napisał(a):Jest tu ktos, kto orientuje sie w angielskich realiach nazewnictwa drog?
Aktualnie chodzi mi o dwie rzeczy:
1. Czy dopisywac Road, Street, Avenue, Drive, itp. Z tego co czytalem dla Polski nie pisze sie 'ulica', ale tam 99% to ulice. W UK roznie z tym bywa. Pisac wiec cale nazwy? A moze np. Oxford {Road} i Oxford {Street}, wiec wyszukiwanie bedzie dla Oxford, ale nazwa na mapie pojawi sie cala.

Dopisuj i najlepiej całą nazwą, a nie skrótem. Oni uwielbiają takie rzeczy więc jest to istotne, bo Woodburn Terrace, Woodburn Place, Woodburn Avenue to zupełnie inne miejsca. Tak zacząłem Szkocję i niech tak dalej będzie. Bez nawiasów klamrowych. Jak się kiedyś zdecydujemy na zmianę na skróty to wtedy automatem bardzo szybko się da to naprawić.

greg_m napisał(a):2. Jak oznaczac zjazdy na autostradach? Chodzi mi o rampy (0x8 Highway ramp, low speed). Aktualnie wpisuje cos, zeby to mialo wlasna nazwe (lepiej to chyba dla komunikatow, niz droga bez nazwy) i oznaczam to np M26 J2A, jesli to autostrada M26 Junction (zjazd) 2A. Takie oznaczenia sa powszechne w UK, ale nie wiem jak to ma byc w UMP.

Dawaj numer zjazdu, dodatkowo możesz dodać informację o drogowskazach w tym miejscu (jest na naszej wiki jak to zrobić).
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Re: Nazewnictwo dróg w UMP-GB

Postprzez greg_m » Cz, 11 lut 2010 14:09

Ok, wszysyko jasne.
Jeszcze jedna rzecz - poza autostradami (np M1, M25, itp) i drogami krajowymi (A1, A3, itp) jest takze cos pomiedzy nimi i jest oznaczane np A1 (M), czyli taka prawie autostrada.
Jeszcze zadnej takiej nie rysowalem, ale widze, ze ktos (pewnie ty Piotr) juz tak. Problem w tym, ze mapedit nie uznaje nawiasow okraglych w nazwach drog i wyplywa bledy.
Przejmowac sie tym i zmieniac na np A1M czy zostawic ja jest, bo i tak to bedzie dzialalo OK?
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: Nazewnictwo dróg w UMP-GB

Postprzez wopozka » Cz, 11 lut 2010 14:28

greg_m napisał(a):Ok, wszysyko jasne.
Jeszcze jedna rzecz - poza autostradami (np M1, M25, itp) i drogami krajowymi (A1, A3, itp) jest takze cos pomiedzy nimi i jest oznaczane np A1 (M), czyli taka prawie autostrada.
Jeszcze zadnej takiej nie rysowalem, ale widze, ze ktos (pewnie ty Piotr) juz tak. Problem w tym, ze mapedit nie uznaje nawiasow okraglych w nazwach drog i wyplywa bledy.

Akurat to nie ja rysowałem (Wojtek Zientara to robił) ale z moich śladów :D. Dodatkowo, to nie mapedit wypluwa błędy, ale nasze skrypty które mapę rozmontowują krzyczą że droga z nazwą bez przypisanej miejscowości. Oczywiście w przypadku podanym przez ciebie nie mają racji i nie ma sensu się tym w ogóle przejmować - bo mapa tak czy siak będzie działała dobrze. Takie drogi zaznaczałbym raczej jako autostradę a nie drogę typu AX.

A no i jeszcze jedno ważne w przypadku rysowania w Wielkiej Brytanii. Nie baw się w rysowanie minirond (których tutaj pełno), tego w ogóle nie zaznaczamy bo nie ma to najmniejszego sensu. No chyba że ta plama na środku drogi ma jakąś sensowną średnicę :D.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48


Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości