Wojek - przypisywanie województw

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Wojek - przypisywanie województw

Postprzez mar_rud » Śr, 22 sie 2007 22:37

Witam po raz pierwszy na tym forum.

Na potrzeby automatycznego przypisywania województw dla obiektów na mapach UMP-pcPL napisałem programik o swojskiej nazwie Wojek. Program bazuje na mapie obszarów oraz słowniku parametrów związanych z obszarem (w tym wypadku RegionName= i CountryName=) i dodaje te dodatkowe atrybuty do wybranych obiektów na podstawie ich położenia.

Pewnie niewiele osób rysuje ponadregionalne mapki by widzieć konieczność używania takiego czegoś, ale stwierdziłem że się podzielę szerzej niż tylko w obrębie UMP-pcPL.

Program można ściągnąć z:
http://mar_rud.republika.pl/wojek/
jednak do pełnego działania potrzebna jest spójna mapka obszarów. Jeśli komuś niestraszne cvs itp to można spróbować w źródłach UMP-pcPL ("narzedzia/mapka_woj.mp").
Program jest w wersji mocno testowej i może mieć wiele niedociągnięć, w sprzyjających warunkach jednak robi to do czego został wymyślony. Jeśli ktoś oczekuje okienek i obrazków, to się zawiedzie, bo tutaj rządzą potoki i parametry linii poleceń.

Ostatnio dodałem możliwość dowolnego filtrowania obiektów (typ, ciągi znaków), które podlegają "wzbogacaniu" o atrybuty przypisane obszarom, więc jeśli ktoś ma inny pomysł na wykorzystanie programiku, to proszę bardzo. Zastanawiałem się nad możliwością przypisywania nazw miast(CityName=), ale konieczność przygotowania tak skomplikowanej mapy dla całej Polski jest zniechęcająca. W przypadku mniejszych mapek, pewnie będzie to bliższe zrealizowania.

Pozdrawiam
Marcin Rudowski
Avatar użytkownika
mar_rud
Bywalec
 
Posty: 213
Dołączył(a): N, 05 sie 2007 7:56
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości