UMP - Szlaki

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Postprzez Guzik » Cz, 13 wrz 2007 18:00

mar_rud napisał(a):Swoją drogą zastanawiam się, czy nie powinno się uciąć liczbę poziomów w UMP-szlaki do np 2 najniższych, ew. 3

Popieram wszystkie działania poprawiające wygląd mapy.

Pozdrawiam,
Pozdrawiam,

Przemysław (Guzik) Guzinski
GPSmap 62s, UMP PCPl, Góry_PL, PL Topo, GPSWielkopolska
Avatar użytkownika
Guzik
Bywalec
 
Posty: 425
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:01
Lokalizacja: Poznań

Postprzez popej » Cz, 13 wrz 2007 20:10

IMHO trzeba ręcznie przeedytować mapke poglądową, czyli plik UMP-szlaki.img. Przypuszczam, że cgpsmapper tworząc mapę poglądową po prostu pomija elementy, które użyto do zrobienia szlaków.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Artur » Cz, 13 wrz 2007 20:11

mar_rud napisał(a):Tak się składa, że z okolic Płocka dodawałem akurat ja

wiem ;)
mar_rud napisał(a):Były to fragmenty międzynarodowej trasy rowerowej EuroVelo R2 i ponadregionalnego szlaku rowerowego VeloMazovia Nr20 więc uznałem, że zasługują na EndLevel=2 :) .

Rozumiem. Zatem jeśli już różnicować poziomy to warto by było ustalić dla UMP-szlaki jakiś schemat.
mar_rud napisał(a):Swoją drogą zastanawiam się, czy nie powinno się uciąć liczbę poziomów w UMP-szlaki do np 2 najniższych, ew. 3 (dla np. takich wytyczonych międzynarodowych/międzyregionalnych szlaków). Może przy tylko 2 poziomach mapka preview będzie bogatsza.

Może. Choć mnie niepokoi to, że mam widoczną mapkę prewiev niezależnie od skali wyświetlania. Czy tylko ja tak mam?
mar_rud napisał(a):Powyżej tych 2-3 poziomów nie widzę sensu, bo trudno mi sobie wyobrazić co mogło by być na EndLevel=3 czy wyższe w przypadku szlaków.

Też tak sądzę. W ogóle nie jestem bardzo przekonany do różnicowania poziomów w przypadku szlaków. Trochę przemawia do mnie tylko ten argument o ponadregionalnych...
mar_rud napisał(a):Czy przypadkiem nie dało by się zamanipulować którymś z parametrów LevelX=/ZoomX= w ustawieniach mapy aby w MS pokazywał na dużych oddaleniach, bez wpływu na poziomy w odbiorniku?

A tego to nie wiem... W ogóle zrobiło się bardziej na wewnętrzną listę UMP bo z problemami doktorka to już nic wspólnego nie ma...

Artur
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Postprzez doktorek » Cz, 13 wrz 2007 21:05

A TERAZ ROZWIąZANIE ZAGADKI DO KTOREGO SAM DOSZEDLEM:





Mały wstęp:
1.popej - to dzieki Tobie wiem co jest nie tak!!! Dzięki za przesłanie screena!!!
2. zawsze zaznaczam że jestem w te klocki zielony jak szczypiorek a wiosnę tzn trzeba brać pod uwagę najprostsze :roll: błędy do popełnienia
3. na swoją obronę mam to że postępowałem zgodnie z poradą Guzika (patrz poprzednie posty) a żadna instrukcja nie podaje co i jak robić




Rzecz w tym że postąpiłem za poradą i WPISALEM w odpowiedznie okienka tabelki w MapSetToolKit to co sugerowaliście, należało natomiast użyć umieszczonego po stronie prawej każdego z okienek kwadracika i WYBRAC=PODAC scieżkę gdzie znajdują sie odpowiednie pliki.

A WIEC WPISZ NIE OZNACZA PODAJ SCIEżKę (WYBIERZ)

Ot co...

Czy istnieje możliwośc oglądania UMP-szlaki na " podkładzie" z innej mapy- jeśli tak to jak to zrobić? Cy to dostępne w GPS-ie?
(teraz kiedy już widzę UMP-szlaki myslę sobie że miłoby było zobaczyć jak biegną na "podkładzie z innej mapy :lol:
Avatar użytkownika
doktorek
Bywalec
 
Posty: 105
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 15:55
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Artur » Cz, 13 wrz 2007 21:21

W gpsie
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Postprzez Guzik » Pt, 14 wrz 2007 7:29

doktorek napisał(a):należało natomiast użyć umieszczonego po stronie prawej każdego z okienek kwadracika i WYBRAC=PODAC scieżkę gdzie znajdują sie odpowiednie pliki.

A WIEC WPISZ NIE OZNACZA PODAJ SCIEżKę (WYBIERZ)

Guzik napisał(a): - TDB file: wybierz (...) c:\garmin\ump-szlaki\ump-szlaki.tdb;

Oj! Kolego czytasz nieuważnie i winę zrzucasz na pomocników.
Pozdrawiam,

Przemysław (Guzik) Guzinski
GPSmap 62s, UMP PCPl, Góry_PL, PL Topo, GPSWielkopolska
Avatar użytkownika
Guzik
Bywalec
 
Posty: 425
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:01
Lokalizacja: Poznań

Postprzez doktorek » Pt, 14 wrz 2007 9:21

- Registry name: wpisz UMP-szlaki;
- TDB file: wybierz (...) c:\garmin\ump-szlaki\ump-szlaki.tdb;


RACJA!!!! Moja wina, przeczytałem nieuważnie.
Guzik -PRZEPRASZAM :oops: I DZIEKUJE ZA POMOC!!!

Absolutnie nie było moją intencja zrzucanie czegokolwiek komukolwiek!!!
( a juz na pewno nie ludziom którzy bezinteresownie próbowali mi pomóc!!!!)
JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ!!!


A swoją drogą: nie rozumiem dlaczego programista programu MapToolKit zostawia możliwość wpisywania, wiedząc że tak robić nie należy- zamiast pozostawić tylko możliwośc wybierania lookalizacji...(??)
Avatar użytkownika
doktorek
Bywalec
 
Posty: 105
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 15:55
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Bas » Pt, 14 wrz 2007 10:18

doktorek napisał(a):nie rozumiem dlaczego programista programu MapToolKit zostawia możliwość wpisywania, wiedząc że tak robić nie należy...


Przy prawidłowym recznym wprowadzeniu sciezki tez sie wykrzacza? O ile zrozumialem, to trzeba wskazac folder, nie plik- przy wklejeniu pelnej sciezki do pliku moze wystapic blad, ale juz z winy uzytkownika... Nie wszystkie warianty zachowan usera mozna przewidziec, a przy pisaniu programu 40% czasu zajmuja zabezpieczenia tego wlasnie typu.

Mowia, ze porzadny programista wiesza sie ze swoim programem 8)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Guzik » Pt, 14 wrz 2007 10:58

doktorek napisał(a):Absolutnie nie było moją intencja zrzucanie czegokolwiek komukolwiek!!!


Nie ma sprawy. Wiem, że to są trudne tematy. Instrukcja obrazkowa jest czytelniejsza, lecz dłużej się ją przygotowuje :(
Najważniejsze, że daliśmy radę.

Prawo Murphiego mówi, że każdy problem da się rozwiązać, trzeba tylko odpowiednio długo nad nim siedzieć ;)

Pozdrawiam,
Pozdrawiam,

Przemysław (Guzik) Guzinski
GPSmap 62s, UMP PCPl, Góry_PL, PL Topo, GPSWielkopolska
Avatar użytkownika
Guzik
Bywalec
 
Posty: 425
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:01
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Bartek » Pt, 14 wrz 2007 11:31

mar_rud napisał(a):Były to fragmenty międzynarodowej trasy rowerowej EuroVelo R2 i ponadregionalnego szlaku rowerowego VeloMazovia Nr20 więc uznałem, że zasługują na EndLevel=2 :)


Ale nagłówek z jakim kompilowane są UMP-Szlaki został zaprojektowany tak, żeby dobrze wyświetlały się dwa poziomy. (0 i 1)
Dwa ponieważ nie widziałem sensu różnicowania szlaków na bardziej ważne i mniej ważne. Teoretycznie wystarczyłby więc jeden poziom. 0 i 1 są po to, żeby:
0 - po przybliżeniu, widzieć dokładny przebieg szlaku
1 - żeby przy oddaleniu szlak nie znikał za szybko

Przy okazji jako efekt uboczny powstała możliwość umieszczania różnych podejrzanych, niezweryfikowanych itp szlaków tylko na Level0.

W nagłówku mapy zdefiniowane są... cztery poziomy. Tak musi być żeby prawidłowo wyświetlały się dwa :)
Poziom ostatni (tu 3) jest zarezerwowany dla ramki mapy która wyświetla się w odbiorniku przy dużym oddaleniu.
Poziom przedostatni (tu 2) w zasadzie jest do użytku ale w niektórych odbiornikach (np Vista C) elementy z tego poziomu nie znikają niezależnie od oddalenia mapy.

mar_rud napisał(a):Swoją drogą zastanawiam się, czy nie powinno się uciąć liczbę poziomów w UMP-szlaki do np 2 najniższych, ew. 3 (dla np. takich wytyczonych międzynarodowych/międzyregionalnych szlaków). Może przy tylko 2 poziomach mapka preview będzie bogatsza. Powyżej tych 2-3 poziomów nie widzę sensu, bo trudno mi sobie wyobrazić co mogło by być na EndLevel=3 czy wyższe w przypadku szlaków.


Jak najbardziej. Do 2 najniższych. Z powodów jak wyżej.


mar_rud napisał(a):Czy przypadkiem nie dało by się zamanipulować którymś z parametrów LevelX=/ZoomX= w ustawieniach mapy aby w MS pokazywał na dużych oddaleniach, bez wpływu na poziomy w odbiorniku?

Byłoby fajnie. Nie zgłębiałem dotąd jak to jest z wpływem ZoomX na widoczność w MS i nie wiem jak z tym dokładnie jest.

Pozdrówka
Bartek
Bartek
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt, 14 wrz 2007 11:05

Postprzez jgj » Pt, 14 wrz 2007 13:28

Bartek napisał(a):

mar_rud napisał(a):Czy przypadkiem nie dało by się zamanipulować którymś z parametrów LevelX=/ZoomX= w ustawieniach mapy aby w MS pokazywał na dużych oddaleniach, bez wpływu na poziomy w odbiorniku?

Byłoby fajnie. Nie zgłębiałem dotąd jak to jest z wpływem ZoomX na widoczność w MS i nie wiem jak z tym dokładnie jest.

Pozdrówka
Bartek


generalnie ustawione endlevele uważam za dobre, ale w chwili obecnej oglądanie tego w mapsource jest ... hmmm... utrudnione, myślę że warto by zdobić jakiś eksperymencik z ZoomX ;)
jgj
62s, 60csx, nuvi 765T, Krapkowice, TOPO_100, http://www.makama.eu
Obrazek
Avatar użytkownika
jgj
Bywalec
 
Posty: 264
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 21:58
Lokalizacja: Kraków, Krapkowice

Postprzez Artur » Śr, 19 wrz 2007 18:56

Artur napisał(a):Choć mnie niepokoi to, że mam widoczną mapkę prewiev niezależnie od skali wyświetlania. Czy tylko ja tak mam?


Rozwiązanie tego problemu jest chyba w wątku http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=999
Da się poprawić w paczce na ump.waw?

Artur

zmienione:
przestało
dzięki
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Poprzednia strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości