Mapa CNE i UMP jednocześnie

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Mapa CNE i UMP jednocześnie

Postprzez skrabi » Wt, 14 gru 2010 19:08

Witam,
Wgrałem właśnie mapy UMP i zastanawiam się czy muszę w manu wybrać jedną mapę czy mogę mieć jednocześnie włączoną CNE2011.10 i UMP?

Próbowałem to potestować i jak włączam obie to nawi zachowuje się tak jakby była w nim tylko CNE, np. nie ma w nim dróg które już w UMP.
Jak włącze tylko UMP to działa, widoczne są nowe drogi, np. obwodnica wrocławia ale obawiam się, że z racji mniejszego pokrycia będzie mi brakowało niektórych obszarów, szczególnie za granicą.

Czy można korzystać jednocześnie z obu map?
skrabi
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 14 gru 2010 18:54

Re: Mapa CNE i UMP jednocześnie

Postprzez wodzirej » Wt, 14 gru 2010 19:18

Na ekranie widoczna jest tylko jedna. W Twoim zestawie CNE-UMP priorytet ma CNE. Jakkolwiek w odbiorniku są zainstalowane dwie, trzy (więcej) mapy. I wszystkie działają. Ale do rozwinięcia tego tematu dojdziesz po postawieniu jeszcze kilku pytań i zrozumieniu odpowiedzi jak powyżej.
Poza Polską z tandemu CNE-UMP używaj tylko CNE.
BTW, jaki odbiornik GPS (nazwa modelu) używasz? (samochodowy? turystyczny?)
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Mapa CNE i UMP jednocześnie

Postprzez skrabi » Wt, 14 gru 2010 20:52

używam nuvi 1250, chciałbym tez używać alternatywnych map Rumuni gdyż cne maja słabe pokrycie o czym przekonałem się w wakacje

niestety jak aktywuje mapy cne i ump to nawigacja zachowuje się tak jakby map ump nie było i prowadzi mnie dłuższa drogą z pominięciem drogi która jest w ump, jak włącze tylko ump to nie mam cne :/

jakie inne pytania masz na myśli? próbowałem też przeszukiwać archiwum ale nie znalazłem wątków na ten temat
skrabi
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 14 gru 2010 18:54

Re: Mapa CNE i UMP jednocześnie

Postprzez sdsyc » Wt, 14 gru 2010 21:15

skrabi napisał(a):niestety jak aktywuje mapy cne i ump to nawigacja zachowuje się tak jakby map ump nie było i prowadzi mnie dłuższa drogą z pominięciem drogi która jest w ump, jak włącze tylko ump to nie mam cne

Upraszczając... Dobra zasada :idea: - danej chwili miej włączony jeden zestaw mapowy: albo CNE, albo UMP.
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Mapa CNE i UMP jednocześnie

Postprzez skrabi » Wt, 14 gru 2010 21:46

tylko skąd wiedzieć która są lepsze w danym przypadku? a da radę połączyć obie mapy w mapsource i wgrać jako jedną całość?
skrabi
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 14 gru 2010 18:54

Re: Mapa CNE i UMP jednocześnie

Postprzez GPS Maniak » Wt, 14 gru 2010 21:49

Masz na myśli współpracę obu map w wytyczaniu trasy? Zapomnij. Praktycznie nie ma takiej możliwości.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapa CNE i UMP jednocześnie

Postprzez sdsyc » Śr, 15 gru 2010 9:10

skrabi napisał(a):tylko skąd wiedzieć która są lepsze w danym przypadku?

Trzeba korzystać i oceniać samemu. W PL UMP może być alternatywą dla CNE (im większe miasto czy ważniejsze drogi tym lepszą), poza PL raczej CNE.
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03


Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości