widoczność dróg w nuvi 255W

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

widoczność dróg w nuvi 255W

Postprzez ndmystko » Pt, 04 mar 2011 10:23

Mam nuvi 255W z zainstalowaną UMP ogonki i skórką normal. Wszystko jest normal do skali 8km. Przy 12km rysują się drogi zbiorcze, ekspresowe i autostrady ale brakuje wojewódzkich i krajowych! Taka mapa jest praktycznie nieczytelna. Przy skali 20km znikają zbiorcze a pozostają ekspresowe i autostrady. Taka mapa również jest mało czytelna w polskich warunkach. Przy skali 30km mapa wygląda identycznie jak przy 20km a przy 50km urządzenie przełącza się na mapę bazową.
Czy przy skalach 12, 20 i 30km wyświetlają się u Was drogi krajowe i wojewódzkie na UMP?

Tego nuvi kupiłem jako używanego kilka miesięcy temu i chyba od początku się tak zachowywał ale miałem pilniejsze rzeczy do rozwiązania. Nie jest tak, że niedawno zrobiłem update i się spsuło.
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: widoczność dróg w nuvi 255W

Postprzez mallorca » Pt, 04 mar 2011 22:38

ndmystko, masz rację. Mało tego dodam, że ja nie traktuję tego jako jakiś tam niewielki błąd a rażący błąd, który powinien być jak najszybciej usunięty. Czego to wina? Tego nie wiem. (prawie) Na pewno nie rysujących, bo drogi mają odpowiednią kategorię (patrząc w źródła). Raczej nie samego urządzenia (też mam 255W) bo ostatnia GPmapa wyświetla prawidłowo. Może kompilatora? Tu niech się wypowiedzą osoby które dłużej siedzą w mapach.
Problem nie dotyczy tylko dróg. Jako rozwinięcie zacytuję moją wypowiedź na flyspray:
Przeglądając mapę regionu pierw wyświetla się nazwa miejscowość Wąchock, dopiero później (przy większym przybliżeniu) Starachowic. W rzeczywistości jest tak że Wąchock ma około 3k mieszkańców a Starachowice (jeśli dobrze pamiętam) 55k. Nie żebym wywyższał St-ce względem innych miejscowości, ale chyba tak jak jest obecnie być nie powinno... Podejrzewam, że błąd tkwi w rodzaj pkt Wąchock - jest oznaczony 0x800 a trzeba go przerobić na 0xc00(?)
Takich kwiatków jest dużo więcej... Jeśli moje przypuszczenia są poprawne następnym razem będę poprawiał ;)
mallorca
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Cz, 30 gru 2010 20:06


Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości