UMP - allmost all EU

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

UMP - allmost all EU

Postprzez h2o » Śr, 30 mar 2011 20:55

Witam!
Nie sądzicie, że już czas zrobić z UMP projekt europejski?! Sprzedać te idee kolegom z innych krajów, zorganizować spotkanie z podobnymi pasjonatami, rozbudować spray o nowe języki, adminów etc. W UMP pojawiają się już takie abstrakcje jak Egipt. jeszcze trochę a będziemy mieć lepszą mapę Czech i Słowacji niż jakakolwiek firma. Ale sami polacy tego nie zrobią. Muszą być podobni zapaleńcy w tych krajach i tacy użytkownicy "wrzucacze" jak ja ;-) Wydaje mi się, że już czas, bo podróżując widzę jak rozwija się ta mapa i jak szybko reaguje na zmiany. Człowiek dodaje nowe drogi ale nie ma czasu zatrzymać się, sprawdzić nazwy ulic, poprawnie je zapisać, dodać numerację, zaznaczyć gdzie zakaz, nakaz skrętu jaka prędkość dopuszczalna etc. A lokalni mają więcej jak 2h na wyprodukowanie nowych danych.
Krzysiek

w schowku: nuvi 2497LMT+CNE LifeTime + UMP-pcPL
na ryby: Oregon 650 + VMAP +PL Topo 2013.30
na stanie: nuvi 255WT+UMP
Avatar użytkownika
h2o
Bywalec
 
Posty: 494
Dołączył(a): Cz, 17 sty 2008 19:14
Lokalizacja: Poznań

Re: UMP - allmost all EU

Postprzez jziemba » Cz, 31 mar 2011 6:55

Taki projekt nazywa się OpenStreetMap i dotyczy całego świata :)
Automapa, Sygic, Aponia, Be-on-road, OSMAnd, Mapfactor, Here i 7ways z UMP na Androidzie.
Automapa, Navitel na WinMobile.
jziemba
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2010 7:00

Re: UMP - allmost all EU

Postprzez Alf/red/ » Cz, 31 mar 2011 13:52

OSM ma nieco inne podejście i obawiam się, że z nimi nie "wygramy". Próby sprzedawania były (openmaps.eu), może nieśmiałe ale nic nie dały.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: UMP - allmost all EU

Postprzez wodzirej » Cz, 31 mar 2011 15:00

h2o napisał(a):W UMP pojawiają się już takie abstrakcje jak Egipt.

Kiedyś dodałem kilka punktów z lotnisk w Bangkoku i Singapurze, zostały zakiszone w administracji na 'lepsze czasy' :)
Dwa lata temu po pobycie w Szkocji zostawiłem na UMP trochę dobytku z miasteczka Falkirk, później trochę z pielgrzymki w Izraelu i Autonomii.
Z Australii i USA nie wrzucałem, bo tamtejsze mapy są wystarczająco dobre :)
Ostatnio mam sporo wrzutek na sumieniu w okolicach Kazimierza Dolnego. A w tych dniach obczajam robotników w Bochotnicy, którzy dość intensywnie przebudowują skrzyżowanie na rondo w Bochotnicy. Czyli rozjazdy na Puławy, Kazimierz Dolnym Nałęczów i Opole Lubelskie. Gdy tylko skończą, zrobię wrzutkę. Tylko po co tu qrde zaśmiecam watek takim tekstem? :?
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: UMP - allmost all EU

Postprzez h2o » Cz, 31 mar 2011 20:28

no tak. Jak wysłałem tego posta to czułem, że wyskakuję jak filip z konopi ;-) Ale wracając do robienia mapy w innych krajach. Ważna rzecz to w czasie spacerów po mieście zabrać ze sobą i zaznaczyć deptaki / miejsca wyłączone z ruchu. CNE właśnie na taki deptak chciała mnie wrzucić, a do tego wpakowała mnie w pas dla trolejbusów.... ;-)
Krzysiek

w schowku: nuvi 2497LMT+CNE LifeTime + UMP-pcPL
na ryby: Oregon 650 + VMAP +PL Topo 2013.30
na stanie: nuvi 255WT+UMP
Avatar użytkownika
h2o
Bywalec
 
Posty: 494
Dołączył(a): Cz, 17 sty 2008 19:14
Lokalizacja: Poznań


Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości