GPSMAP 66ST nie wyszukuje WiFi

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

GPSMAP 66ST nie wyszukuje WiFi

Postprzez gregorio1972 » So, 01 sie 2020 10:10

Witam :)
Proszę o pomoc. Kilka dni temu zrobiłem reset urządzenie GPSMAP 66ST do ustawień fabrycznych. Od tego momentu urządzenie nie chce wyszukiwać sieci Wifi, pokazuje się ekran "szukam" i tyle. Dodaję, że mieszkam w bloku i wokół jest mnóstwo sieci. Telefony i inne urządzenia widzą sieci dostępne a Garmin nie. Wyszedłem na otwarty teren np. jadąc autem jakieś sieci pod drodze wyszukał a w mieszkaniu nic. Aplikacja Garmin Express po podłączeniu do komputera również nie widzi sieci dostępnych a laptop działa po WiFi. Ręce opadają nie wiem co robić. ???
Ostatnio edytowano So, 01 sie 2020 15:09 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wydzieliłem do osobnego wątku
Pozdrawiam Grzegorz
Avatar użytkownika
gregorio1972
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Pt, 02 lip 2010 15:18

Re: GPSMAP 66ST nie wyszukuje WiFi

Postprzez Zachu » N, 09 sie 2020 16:23

Nie kombinowałeś nic z routerem? Może z 2 na 5G przeszedłeś ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMAP 66ST nie wyszukuje WiFi

Postprzez gregorio1972 » Pt, 14 sie 2020 19:03

Właśnie, nic nie kombinowałem. Dokonałem resetu po wysłaniu urządzenia. Zobaczymy co będzie teraz. Serwis nie potwierdził usterki i powinien dotrzeć w poniedziałek. Zobaczymy co będzie. :D
Pozdrawiam Grzegorz
Avatar użytkownika
gregorio1972
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Pt, 02 lip 2010 15:18

Re: GPSMAP 66ST nie wyszukuje WiFi

Postprzez Odjazd » Pt, 14 sie 2020 20:00

A to nie jest tak, że aby móc połączyć się odbiornikiem przez Wifi trzeba najpierw skonfigurować odpowiednią sieć w Garmin Express, do czego potrzebne jest zalogowanie się do Garmin Connect i to oddzielnie w sekcji Utilities?

Strasznie to dla mnie dziwna i nieintuicyjna ścieżka, ale łatwiejszego sposobu uruchomienia Wifi w Oregonie 750 nie odkryłem. Zakładam, że w GPSMap jest podobnie. Stąd wątpliwość czy tak właśnie już próbowałeś to skonfigurować po resecie.

Natomiast sam odbiornik nie pokazuje mi sieci innych niż te skonfigurowane przez Garmin Express (tzn. nie wyszukuje sieci). Może tak ma być?
Odjazd
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): N, 22 lip 2018 9:12

Re: GPSMAP 66ST nie wyszukuje WiFi

Postprzez Magnoom » N, 06 wrz 2020 10:10

W moim odbiorniku GPSMap66ST wyszukuje sieci bezprzewodowe bez problemu, łącznie z tymi rozgłaszanymi przez sąsiadów.
Zgodnie z instrukcją Menu --> Konfiguracja --> WiFi --> i tutaj włączyć WiFi suwakiem a następnie "Dodaj sieć".

Obrazek Obrazek
Nie przypominam sobie, abym musiał cokolwiek dodatkowego robić przez Garmin Express, aby to działało.

Może Access Point u Ciebie ukrywa rozgłaszanie SSID?
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron