fenix 6x w turystyce

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

fenix 6x w turystyce

Postprzez wintermute » N, 19 wrz 2021 8:03

dzien dobry
chodzi mi o zastosowanie fenixa 6pro w turystce pospołu z locusem. Wiem - był watek na ten temat ale nie do końca wszystko jest tam dla mnie jasne gdyż uczestnicy skupiali sie na technicznych niuansach pomijając oczywistości.
ma idea jest taka - tworzę trasę na locusie - importuje ją do Garmin Connecta - a z GC na zegarek.
Plan niby ok ale chodzi o to ze zegarek akceptuje 50 punktów drogi podczas gdy trasa z locusa ma ich dajmy na to 2300.
To sa te same "punkty drogi" czy chodzi o coś innego?
To w ogóle ma szansę jakoś po ludzku działać?

oczekiwanym przeze mnie efektem jest zarówno nawigacja turn by turn, jak i samo wyswietlanie na mapie sladu (kreski) bez nawigacji.

drugie pytanie - chyba banalne ale nie znalazlem odpowiedzi. czy fenix ma opcje pokazywania drogi do celu na kreskę? czy bez routingu?

pozdrawiam
wintermute
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 29 cze 2014 19:58

Re: fenix 6x w turystyce

Postprzez sdsyc » N, 19 wrz 2021 12:17

Oj... można doktorat napisać, począwszy od ujednolicenia terminologii ;-)
Bo Twoje pojęcie "droga" raczej nie występuje w innym kontekście (treść mapy).

Wpierw przeczytaj https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... FDED5.html

W Locus możesz wyprodukować coś, co w naszej terminologii nazywamy trasą ("ślad jako trasa")(trasa ~= plan), który zwykle zawiera ograniczoną liczbę punktów pośrednich, które pozwalają w zegarku nawigować zakręt po zakręcie (ww ustawienie "Użyj mapy").

Jeśli wyeksportujesz jako ślad (ślad ~= zapis) lub trasa będzie mieć za dużo punktów pośrednich, to wówczas nie będziesz mieć nawigacji "zakręt po zakręcie", tylko alarmy o zejściu z kursu (co jest charakterystyczne dla "Podążaj kursem"). Zaletą śladów jest to, że teoretycznie nie mają ograniczenia liczby punktów. Teoretycznie, ponieważ z moich doświadczeń wgrywania śladów z tysiącami punktów przez GC wynika, że są ucinane :-( Takiego ucinania nie zaobserwowałem przy wgrywaniu przez Garmin Explore.

Aby zagadnienie skomplikować, trasy i ślady po wgraniu do zegarka stają się kursami.

Jeśli chodzi o "drogę do celu", czyli znów w naszej terminologii wskaźnik namiaru (jest tez wskaźnik kursu - ale rozumianego inaczej niż ww)
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... A3541.html
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... B9C40.html
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3366
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: fenix 6x w turystyce

Postprzez wintermute » Pn, 20 wrz 2021 9:33

ok dzieki - w sumie wszystko jasne. czyli się nada. chyba :)

mam wówczas jeszcze dodatkowe pytania.
1. Ile taki fenix 6 pro (albo 6s pro) wytrzymuje w trakcie nawigacji, ewentualnie używania ekranu mapy podczas jazdy po śladzie? Akurat mi chodzi tutaj o rower.
Doświadczenie mi mówi ze przy normalnym użytkowaniu (co by to nie znaczyło) warto podzielić deklarowany przez garmina maksymalny czas działania przez 2 albo nawet 3. Jak jest tutaj?

2. Jak sprawdzić w locusie ile jest punktów pośrednich służących do nawigacji? (chodzi o te których ilość jest ograniczona do 50 :) Bo ilość punktów śladu widać (mniej więcej) po naciśnięciu na koniec śladu.
wintermute
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 29 cze 2014 19:58


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości