Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez sdsyc » Cz, 25 kwi 2024 23:11

Explore ma istotną przewagę - transfer w 2 strony telefon - odbiornik i ten transfer dotyczy również punktów. Nie znam innej alternatywy dla odebrania samych punktów bezprzewodowo z odbiornika do telefonu.
Explorer zawiódł mnie, gdy była włączona synchronizacja bieżącej aktywności. Straciłem kilka razy bieżącą aktywność, więc nie próbuję kolejny raz mimo upływu czasu i nowych wersji. Synchronizuję po zakończeniu i zapisaniu aktywności.
Explore nie traktuję jako magazynu wielu punktów, tras i śladów, nie mam w nim nic ponad to, co w danej chwili chce mieć w odbiorniku. To, co Ty robisz w odbiorniku (wybór pliku w gimporter) ja robię w telefonie (odczyt pliku w Explore).
Wcześniej używałem IQMapReceiver, ale po jakimś czasie zauważyłem, że Explore okrzepł i przestałem używać innych sposobów komunikacji odbiornik- telefon.
Opisanych w ww linku objawów nie mam. Jak je będę mieć, wrócę do IQMapReceiver ;-)
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez Władek » Pt, 26 kwi 2024 5:19

sdsyc napisał(a):Opisanych w ww linku objawów nie mam. Jak je będę mieć, wrócę do IQMapReceiver ;-)


IQMapReceiver nie współpracuje z ręczniakami, więc nie mogę wypróbować.
JA już miałem problem z Explore, tak jak pisałem wcześniej, wysłał mi swoją zawartość, która wcześniej była usunięta z odbiornika
GPSMAP 66sr
Władek
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 9:39

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez Vol. » Pt, 26 kwi 2024 19:55

Zarządzanie urządzeniami i ich zawartością robi się w Garmin Explore bardzo prosto. Trzeba skorzystać z ustawień w zakładce "Synchronizacja ustawień" i wybrać "Synchronizuj wybrane". To najważniejsze i trzeba zrobić na samym początku - nie pozwolić Garmin Explore zsynchornizować wszystkiego ze wszystkim, bo robi się koszmarny bałagan, a synchronizacja trwa wieki, o ile się w ogóle powiedzie.

Na wszelki wypadek PRZED podpięciem urządzenia do EXPLORE zrób backup plików GPX czy też innych rzeczy, na których Ci zależy.

Następnie wskazujesz zbiór główny (trzeba go wcześniej utworzyć - ja mam po prostu zbiory o nazwach urządzeń), z którym dane urządzenie się synchronizuje. I tylko z nim. Osobne zbiory na każde urządzenie.

Wtedy nie ma bałaganu. I teraz, jeżeli chcesz aby jakikolwiek element (np. kurs) z jednego urządzenia synchronizował się również z innym, to wchodzisz np. w kurs czy ślad, czy punkt itp i masz tam możliwość wybrania, z jakimi zbiorami się synchronizuje. Klikasz zbiór twojego dodatkowego urządzenia i po sprawie.

Dalej, jak wysyłasz GPXa z kursem np. z komoota czy mapy.czy czy jakiegokolwiek innego programu do Explore, to Explore automatycznie tworzy nowy zbiór o nazwie pliku GPX. Wchodzisz w ten zbiór, wybierasz ten kurs i podpinasz go pod zbiory innych urządzeń (możesz go od razu odpiąć od tego utworzonego automatycznie wcześniej zbioru. Po chwili całość się synchornizuje, zbiór możesz wykasować. Przy okazji możesz również ponazywać sobie ślady, na smartfonie robi się do dużo wygodniej, jak w odbiorniku.

To prosty i efektywny system utrzymuje porządek (na tej samej zasadzie możesz zrobić np. zbiór archiwum i tam przeność stare rzeczy, usuwając je z urządzeń, ale zachowując na koncie). Ja mam porobione zbiory na poszczególne miejscówki (np. Beskid Ślaski, Izery itd itp) i tam trzymam różne rzeczy, a jak potrzebuje zsynchronizować cokolwiek z urządzeniami, to przed albo w trakcie wyjazdu po prostu podpinam kursy (polecam używać kursów, a nie tras) pod dane urządzenie. Do tego ta metoda zmniejsza ilość synchronizowanych rzeczy, przez co sama synchronizacja jest błyskawiczna.

Pamiętaj również o backupie, aczkolwiek wszystko z zegarka i tak się ładuje do Garmin Connect, więc nie ma większego problemu.

I jeszcze jedno. Gdybyś na początku miał problem z sychronizacją odbiornika, bo to się zdarza, to musisz podłączyć go do kompa i wykasować folder \garmin\EDM KONIECZNIE po wcześniejszym backupie plików z folderu GPX (stracisz je, jeżeli tego nie zrobisz). To jest folder synchronizacji. Po restarcie odbiornika folder zostanie odtworzony i wszystko będzie śmigać. Z doświaczenia mogę powiedziec, że to jedyna skuteczna metoda.
Vol.
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr, 12 kwi 2017 20:25

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez Władek » So, 27 kwi 2024 21:45

Vol. napisał(a):Zarządzanie urządzeniami i ich zawartością robi się w Garmin Explore bardzo prosto.

Z tego co napisałeś, wygląda, że spróbuję ponownie dogadać się z tym potworem.

Dzięki za instruktarz.
edit.
Należy dodać, że skasowanie czegokolwiek w Explore, powoduje również skasowanie tego w odbiorniku.
GPSMAP 66sr
Władek
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 9:39

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez sdsyc » N, 28 kwi 2024 6:13

Władek napisał(a):Należy dodać, że skasowanie czegokolwiek w Explore, powoduje również skasowanie tego w odbiorniku.
Z wyjątkiem aktywności; one lądują w Explore, ale usuwać trzeba je w odbiorniku; przynajmniej tak jest w moim F5+. BTW dla mnie synchronizacja usunięć jest zaletą. W metodzie opisanej przez Vol. chyba wystarczy usunięcie obiektu (punktu, trasy itd) z danego zbioru przeznaczonego do synchronizacji z konkretnym odbiornikiem, co nie oznacza usunięcia z Explore.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez Władek » N, 28 kwi 2024 12:10

Za poradą Vol. utworzyłem w Explore nowy zbiór, wskazałem go jako wybrany do synchronizacji z odbiornikiem.
Wcześniej zarchiwizowałem zawartość. Dodałem do zbioru kilka obiektów i zsynchronizowałem z odbiornikiem.
Tak jak się spodziewałem zawartość gpx odbiornika została usunięta, a do odbiornika zostały wysłane obiekty ze zbioru utworzonego w Explore.
Pomyślałem, że w ten sposób można pójść dalej i utworzyć zbiory utworami gpx dla poszczególnych wycieczek (podobnie jak opisuje to Vol.), ale właśnie, żeby synchronizować dany zbiór z odbiornikiem, a usunąć elementy z odbiornika, które były wykorzystywane w innej wycieczce.
Z racji tego, ze było późno odpuściłem wszystkie eksperymenty z przywracaniem utraconych i tworzeniem nowych zasobów.
Dzisiaj włączyłem Explore, aby zacząć działania i okazało się, że utworzonego zbioru nie ma.
Są zbiory utworzone z plików wysyłanych wczoraj z Mapy.cz, ale tego do synchronizacji nie ma.
Kolejne zaskoczenie, wszystkie pliki, które zniknęły z odbiornika na powrót w nim się pojawiły XD.
Ręce mi opadły, jak ma zaufać tej aplikacji?
GPSMAP 66sr
Władek
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 9:39

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez sdsyc » N, 28 kwi 2024 19:27

Władek napisał(a):żeby synchronizować dany zbiór z odbiornikiem, a usunąć elementy z odbiornika, które były wykorzystywane w innej wycieczce

Ale jak to robisz? Bo wydaje mi się że tu odbiegasz od opisu Vol.
On pisał o dodaniu elementu (np. śladu) do zbioru przeznaczonego do synchronizacji w danym odbiornikiem. Ty chyba uprawiasz żonglerkę w zestawie zbiorów, które mają synchronizować się z odbiornikiem.
[edit]
A zmieniasz za każdym razem zbiór główny dla odbiornika, czy tylko włączasz/wyłączasz zbiory dodatkowe?
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez Władek » Pn, 29 kwi 2024 7:21

sdsyc napisał(a):Ale jak to robisz? Bo wydaje mi się że tu odbiegasz od opisu Vol.

Dlatego napisałem, że podobnie.
To jest zamysł, ale jeszcze tego nie zrobiłem, gdyż zniknięcie utworzonego zbioru z Explore przeraziło mnie trochę, że w chwilę można utracić cenną zawartość.
Utworzony zbiór w Explore, na który wskazałem w ustawieniach synchronizacji wyczyścił mi całą zawartość gpx w odbiorniku.
Tego spodziewałem się więc nie było problemu. W uruchomionej aplikacji Eksplore następnego dnia tego zbioru już nie było, na 100% niczego nie usuwałem, a procedura usunięcia nie jest jednoklikowa i przypadkowo tego też nie zrobiłem. W odbiorniku pojawiły się gpxy, ale były to utwory, które znajdowały się w innych zbiorach i zostały na powrót zsynchronizowane.

sdsyc napisał(a):On pisał o dodaniu elementu (np. śladu) do zbioru przeznaczonego do synchronizacji w danym odbiornikiem. Ty chyba uprawiasz żonglerkę w zestawie zbiorów, które mają synchronizować się z odbiornikiem.
[edit]
A zmieniasz za każdym razem zbiór główny dla odbiornika, czy tylko włączasz/wyłączasz zbiory dodatkowe?

Mój zamysł był taki:
Tworzysz np. zbiory
Dom (x)
Izery (y)
Bieszczady (z)
Archiwum (q)
Poruszasz się "wokół domu" wskazujesz na zbiór "x", jedziesz w Bieszczady wskazujesz w synchronizacji zbiór "z", wracasz do domu, to zbiór "x" itp..
Czy to zadziała i synchronizacja podmieni gpxy ze zbiorów, czy będzie je nadpisywała i później okaże się, że w każdym zbiorze mamy wszystko, tego jeszcze nie wiem.
GPSMAP 66sr
Władek
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 9:39

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez epkchmiele » Pn, 29 kwi 2024 7:59

Z tego co u mnie to zbiór główny instinct 2 jest tylko jeden dla urządzenia i tak się nazywa. Teoretycznie wchodzę w zbiór Bieszczady klikam na konkretny ślad i zaznaczam żeby był widziany w zbiorze instinct 2 i on już jest w zegarku. Zamiana zbioru głównego na inny powoduje komplikacje i duży czas ssynchronizacji. Tak miałem jak tworzyłem ten zbiór główny.
@vol dzięki, super instrukcja.
Ostatnio edytowano Pn, 29 kwi 2024 8:27 przez epkchmiele, łącznie edytowano 1 raz
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez roro » Pn, 29 kwi 2024 8:27

Władek napisał(a):Mój zamysł był taki:
Tworzysz np. zbiory
Dom (x)
Izery (y)
Bieszczady (z)
Archiwum (q)
Poruszasz się "wokół domu" wskazujesz na zbiór "x", jedziesz w Bieszczady wskazujesz w synchronizacji zbiór "z", wracasz do domu, to zbiór "x" itp..
Czy to zadziała i synchronizacja podmieni gpxy ze zbiorów, czy będzie je nadpisywała i później okaże się, że w każdym zbiorze mamy wszystko, tego jeszcze nie wiem.

To, co chcesz, uzyskać bardzo przypomina Garmin Przygoda ( Garmin Adventure ) dostępna w Base Camp,
w Przygodzie można zgromadzić punkty, ślady, zdjęcia i opisy. Przygodę można utworzyć w Base Camp i przesłać do odbiornika.
Od 2018 została wycofana możliwość umieszczenia Przygody online.
Z aktualnie utworzonej w Base Camp Przygody, nadal można korzystać w odbiornikach.
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez sdsyc » Pn, 29 kwi 2024 11:13

Władek napisał(a):Poruszasz się "wokół domu" wskazujesz na zbiór "x", jedziesz w Bieszczady wskazujesz w synchronizacji zbiór "z", wracasz do domu, to zbiór "x" itp..
Ponowię pytanie: czy robisz to poprzez zmianę zbioru głównego dla odbiornika, czy poprzez włączanie/wyłączanie zbiorów dodatkowych dla odbiornika? Sugeruję nie zmieniać w ustawieniach w Explore dla danego odbiornika nazwy zbioru głównego (co najwyżej jego zawartość), a Twój pomysł przetestować przy wykorzystaniu zbiorów dodatkowych.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez Władek » Pn, 29 kwi 2024 17:38

roro napisał(a):To, co chcesz, uzyskać bardzo przypomina Garmin Przygoda ( Garmin Adventure ) dostępna w Base Camp,
w Przygodzie można zgromadzić punkty, ślady, zdjęcia i opisy. Przygodę można utworzyć w Base Camp i przesłać do odbiornika.
Od 2018 została wycofana możliwość umieszczenia Przygody online.
Z aktualnie utworzonej w Base Camp Przygody, nadal można korzystać w odbiornikach.


Raczej nie, myślałem o zwykłych zbiorach gpx, często poruszam się ponownie po tych samych śladach, wtedy takie zbiory można byłoby w całości przepinać.


sdsyc napisał(a):Ponowię pytanie: czy robisz to poprzez zmianę zbioru głównego dla odbiornika, czy poprzez włączanie/wyłączanie zbiorów dodatkowych dla odbiornika? Sugeruję nie zmieniać w ustawieniach w Explore dla danego odbiornika nazwy zbioru głównego (co najwyżej jego zawartość), a Twój pomysł przetestować przy wykorzystaniu zbiorów dodatkowych.


Myślałem o zbiorze głównym, ale już nie myślę, gdyż przepinanie zbiorów spowodowało kolejny bałagan. Niektóre pliki nie zostały usunięte i dopisały się do tych z poprzednich zbiorów, a niektóre zginęły.
Kolejny raz usunąłem zawartość EDM, wydaje się, że teraz już działa prawidłowo zbiór główny do synchronizacji.
Spróbowałem teraz z podpinaniem zbiorów jako dodatkowe i wydaje się, że działa prawidłowo, czyli zawartość z głównego jest w odbiorniku i dodatkowego kiedy jest włączony. Po wyłączeniu dodatkowego, jego zawartość znika z odbiornika. Jedynie pierwsza synchronizacja z dodatkowym zbiorem trwa dłużej.

Reasumując można i należy postępować jak opisał Vol., nie można zmieniać zbiorów jako główne do synchronizacji jeżeli chcemy zmienić zawartość odbiornika. Jeżeli chcemy zmienić zbiór należy usunąć zawartość katalogu Garmin/EDM
Natomiast można podpinać zbiory dodatkowe, jeżeli nie chcemy ich zawartości kopiować do zbioru głównego.
GPSMAP 66sr
Władek
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 9:39

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez sdsyc » Pn, 29 kwi 2024 18:50

Władek napisał(a):Myślałem o zbiorze głównym, ale już nie myślę
Spróbuj za jakiś czas ;-) Może Garmin to ogarnie :-D :-P
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez Vol. » Pn, 29 kwi 2024 22:22

Być może zapominałem dodać, żeby nie zmieniać raz ustawionego zbioru głównego. Ja dopinam /odpinam tylko zbiory dodatkowe, nie miałem nigdy problemów przy takich przepinaniach. A "żonglowałem" w sumie trzema urządzeniami: Tactixem, GPSMap 66s i Montaną 700.

Aczkolwiek z tego, co czytałem, Explore może sprawiać problemy, dlatego pisałem o tym, że koniecznie trzeba robić backupy. Choć przyznaję, że tego nie robię, a to dlatego, że używam zawsze dwóch urządzeń: do nawigacji GPSMap, a do zapisu aktywności (wraz ze śladem) Tactixa (wcześniej Fenixa 6x). GPSMap (czy Montana 700 - ale ta to cegła) są do nawigacji wygodniejsze, po prosty widać więcej na mapie, łatwo można sprawdzić alternatywne ścieżki w trakcie nawigacji, co zwłaszcza przy rowerze się przydaje. Polecam na rower przejściówkę do GPSMap do uchwytu garmina, można kupić na Amazon. Przewaga GPSMap nad komputerami rowerowymi jest taka, że GPSMap można używać również do turystyki pieszej, a komputerów rowerowych nie bardzo. Ponadto fizyczne klawisze bardzo ułatwiają operowanie urządzeniem (zwłaszcza zoom) w czasie jazdy, bez zatrzymywania, w rękawiczkach (i grubych zimą i cieńszych latem)

Po zakończeniu nawigacji nawet nie zapisuję śladu w GPSMap (bo mam go w zegarku). Ale gdybym polegał na zapisywaniu śladów w GPSMap, to na pewno robiłbym backupy.

Aktywności zapisują się do Garmin Connect i Explore stamtąd ich nie usunie.

Do planowania tras od dawna już nie używam Basecamp, ten program to może nie tyle porażka, ale po prostu zatrzymał się jakieś 10-15 lat temu. Wygodnie się to teraz robi na stronach i aplikacjach typu mapy.cz, komoot, OSMAnd, Footpath; eksport do GPX-a, wrzucenie przez Explorera do urządzenia i po sprawie (na marginesie żenujące jest to, że do Fenixa czy innego urządzenia nie można wrzucić gpx-a po prostu przez bluetooth). Można na stronach czy apkach wyświetlać dodatkowe warstwy, szlaki, widok 3D, profil trasy, podgląd zdjęć (komoot, mapy.cz - można sprawdzić nawierzchnię - bardzo przydatne na rower). Przy okazji, wszystkie zaplanowane czy zaimportowane trasy zostają na koncie mapy.cz czy komoota czy innej aplikacji, więc nawet, jeżeli Explore się wysypie, to nic się nie stanie.

Wydaje się, że większość problemów z Explore wynika z niewłaściwego użytkowania tej aplikacji (właśnie podmian zbioru głównego), co kasuje zawartość urządzenia. Zamieszanie wprowadza Garmin, bo dokumentacja jest nieczytelna i nie ma żadnego zabezpieczenia / ostrzeżenia przed wykasowaniem. No ale to temat na inny wątek dotyczący samego Garmina, gdzie poziom softu mapowego zatrzymał się jakieś 10-15 lat temu. Używałem jakiś czas Apple Watch Ultra i aplikacji Workoutdoors, gdzie poziom konfigurowalności tego, co widać na ekranie, jest nieporównywalnie lepszy od Garmina. Choćby tego rodzaju bardzo przydatne rzeczy, jak wyświetlanie zjazdów i podjazdów na śladzie przygotowanej trasy innym kolorem (zjazdy - odcienie niebieskiego, podjazdy - czerwonego), możliwość zamiany śladu na dwie równoległe linie (nie zasłania zawartości mapy, np. koloru szlaku pod śladem), wybarwienie poziomic pod innymi kolorami pod i nad aktualną pozycją, konfigurowalnośc wielkości czcionki czy ikon itd itp. Proste do zrobienia rzeczy, a przydatne, które powinny już dawno znaleźć sie w apce garmina, a jak zacząłem ich używać naście lat temu, to w mappingu i nawigacji NIC się nie zmieniło.
Vol.
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr, 12 kwi 2017 20:25

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez Władek » Wt, 30 kwi 2024 11:22

Vol. napisał(a):Być może zapominałem dodać, żeby nie zmieniać raz ustawionego zbioru głównego.

Przetestowałem na własnej skórze, nie można. Jedynie cały czas mnie zastanawia co stało się ze zbiorem, który wskazałem jako główny pierwszy raz? Wtedy jeszcze nie kasowałem zawartości EDM.
Vol. napisał(a):Ja dopinam /odpinam tylko zbiory dodatkowe, nie miałem nigdy problemów przy takich przepinaniach.

To rozwiązanie wydaje się dla mnie najbardziej przydatne i działa. Na ten moment zbiór główny mam pusty, a podpinam dodatkowe.
Vol. napisał(a):Po zakończeniu nawigacji nawet nie zapisuję śladu w GPSMap (bo mam go w zegarku). Ale gdybym polegał na zapisywaniu śladów w GPSMap, to na pewno robiłbym backupy.
Aktywności zapisują się do Garmin Connect i Explore stamtąd ich nie usunie.

Explore nie usuwa zapisanych aktywności i śladów zapisanych w archiwum, nawet po ich usunięciu ze zbioru, zapewne takie zabezpieczenie przed katastrofą.
Tak naprawdę jedyne zabezpieczenie przed katastrofą, to backupy.
BaseCamp używam do sprawdzenia map i samej zawartości odbiornika oraz służy mi za organizer.
W BaseCamp można szybko zmodyfikować ślad (z dwóch stworzyć nowy),zmienić kolory, dodać punkty z alarmami, flagi.
Jeżeli będzie używana trasa, to powinna zostać wyznaczona na mapie urządzenia, aby się później nie rozjechała i do tego pomimo archaiczności najlepszy jest BaseCamp.
Nie sprawdzałem, czy Explore zachowuje dodane wcześniej alarmy?

Edit. Mam w odbiorniku po synchronizacji kilka plików, wyłączam BT i podłączam do BaseCamp i okazuje się, że wszystkie GPXy, kursy, które były używane ostatnio podczas synchronizacji są widoczne w BC.
Odłączam odbiornik od kompa i w samym urządzeniu plików nie ma. Wychodzi na to, że gdzieś są przechowywane, tylko gdzie? Jeszcze jedno, jak odbiornik był widziany już do BC, to zawartość pamięci była pusta, dopiero po dłuższej chwili wyświetliła się.
Edit 2. Dodatkowe pliki, które znajdują się w odbiorniku, a nie są widoczne, maja datę i godzinę utworzenia odpowiadającą zaginionemu zbiorowi 27-04 tuż przed północą. Komp je widzi w katalogu Garmin/GPX. Dodam jeszcze, że Komoot przy próbie bezpośrednego transferu do odbiornika w samym odbiorniku informuje o zapełnionej pamięci. Macie jakieś pomysły jak to się ukryło? Synchronizując odbiornik z Eksplore, nic się nie zmienia w zbiorach.
GPSMAP 66sr
Władek
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 9:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości