Mapa "Ścieżki_PL" - sugestie, dyskusja

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Mapa "Ścieżki_PL"

Postprzez GPS Maniak » Śr, 09 maja 2012 20:20

Serdeczne dzięki. Reszta poszła na PW.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapa "Ścieżki_PL"

Postprzez Abysall » Śr, 06 cze 2012 23:58

Witam wszystkich serdecznie!!
Dopiero dzisiaj dołączyłam do forum i grona zakręconych "Garniaków".
Pochodzę z okolic, którymi się nikt, niestety, nie interesuje.
Jest to Pojezierze Myśliborskie z licznymi jeziorami i terenami leśnymi.
Zajmuję się od dawna Nordic Walking i uczestniczę w tworzeniu profesjonalnych tras do
uprawiania tej rekreacji.
Przeczytałam, że powstaje turystyczna mapa Polski więc może warto byłoby umieścić na niej
również trasy NW.

Pozdrawiam
coach NW
GARMIN OREGON 450T Z TOPO POLSKA 2011
Avatar użytkownika
Abysall
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 06 cze 2012 21:09
Lokalizacja: Łubianka k/Gorzowa Wlkp.

Re: Mapa "Ścieżki_PL"

Postprzez popej » Cz, 07 cze 2012 13:45

Witam,

jak patrzę na statystykę, to mamy jakieś 70km szlaków NW w całej Polsce ale prawdę mówiąc po prostu włączyliśmy je do szlaków pieszych. Pojezierze Myśliborskie jest oszlakowane na mapie Azymutu. Nie potrafię powiedzieć, czy wszystkie szlaki zostały zaznaczone, z pewnością warto by było opracować region na mapie Lecha.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6876
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mapa "Ścieżki_PL"

Postprzez Abysall » Cz, 07 cze 2012 15:33

Tras NW w Polsce jest o wiele więcej. W mojej bezpośredniej okolicy w Barlinku i Łubiance jest w sumie 54 km.
Stosujemy do ich oznaczania specjalnych znaków. Czy nanosząc trasy NW na mapę zaznaczaliście, ze są to trasy NW.
Nasza ekipa bardzo profesjonalnie podchodzi do tematu i mamy opracowany nawet Regulamin Tworzenia Tras NW wg którego
wszystkie robione przez nas trasy są wg tych samych zasad.
Każda trasę sprawdzamy pod katem przydatności do treningów NW. To może brzmi dziwnie ale nie każda trasa piesza czy
rowerowa nadaje się do chodzenia z kijkami. Podaję link do naszych tras:
http://www.it.barlinek.pl/tur/index.php?option=com_content&task=view&id=325&Itemid=118&lang=pl.
http://www.stolicanordicwalking.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=85&Itemid=68.
Nie są to wszystkie trasy w naszej okolicy.
Chętnie więc włączę się w uzupełnianie mapy w trasy NW.
Mój problem jest inny. Kupiłam Oregona 450t w celu samodzielnego sporządzania map z nowymi trasami ( dotychczas korzystałam z zewnętrznych
usług) i nie wiem teraz co dalej mam zrobić :).
Proszę o podpowiedź: w jakim dziale mogę umieścić wątek : ratunku, pomóżcie, od czego mam zacząć? :).
Wszyscy rozmawiają tu " w języku obcym ". Czy można kupić jakąś książkę przybliżającą temat GPS- ów.
Szukałam wcześniejszych wątków w tym stylu ale jeszcze nic nie znalazłam.

Pozdrawiam
coach NW
GARMIN OREGON 450T Z TOPO POLSKA 2011
Avatar użytkownika
Abysall
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 06 cze 2012 21:09
Lokalizacja: Łubianka k/Gorzowa Wlkp.

Re: Mapa "Ścieżki_PL"

Postprzez Zachu » Cz, 07 cze 2012 16:18

Napisz może w dziale "Tworzenie map"
Nikt cię nie zje jak byś napisała nawet w "Na wodzie" ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8707
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapa "Ścieżki_PL"

Postprzez popej » Cz, 07 cze 2012 16:52

Abysall napisał(a):Podaję link do naszych tras

Nie ma tych tras na mapie Azymutu, najszybciej nożna by je dodać właśnie na "Ścieżkach PL".

Jeżeli masz ślady z odbiornika i nie przeszkadza Ci ich komercyjny użycie, to możesz spróbować podesłać je bezpośrednio Emapie z interakcyjnej mapy: http://emapi.pl/ Trzeba kliknąć prawym klawiszem, wypełnić formularz i podesłać plik. Prawdę mówiąc nie wiem jeszcze, jak skutecznie to działa. Ale niedawno kliknąłem informację o brakującym zjeździe z autostrady i już się pojawił.

Przy okazji widzę, że Twoje trasy raczej mają charakter rekreacyjno-sportowy niż turystyczny. W tym sensie różnią się od szlaków pieszych. Jeżeli pojawi się ich więcej, to może wydzielimy osobną kategorię.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6876
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mapa "Ścieżki_PL" - sugestie, dyskusja

Postprzez irq-m » So, 17 lis 2012 17:54

czołem!
Chętnie się przyłącze do grona "klikaczy" projektu Scieżki_PL. Obszary w jakich mogę działać to masyw Ślęży (mały obszar, ale jakże licznie odwiedzany) oraz Karkonosze . Rastrowe podkłady dla obu regionów mam już od dłuższego czasu. Jako pierwszą na warsztat wziąłbym Ślężę.

Mam nadzieję, że status Newbie nikogo tu nie przerazi i dostanę swoją szansę :D
P.S. Mimo, że dopiero co się zarejestrowałem to zaglądam tu systematycznie od przeszło 2 lat.
Pozdrawiam, irq-m

Mój zestaw: Fenix + GPSmap 62st + PL Topo + raster razy kilka
Avatar użytkownika
irq-m
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): N, 04 lis 2012 14:57

Re: Mapa "Ścieżki_PL" - sugestie, dyskusja

Postprzez GPS Maniak » Wt, 20 lis 2012 20:08

irq-m napisał(a):Mam nadzieję, że status Newbie nikogo tu nie przerazi

Oczywiście że nie :D Problemem jest jednak to, że zawsze między 15/17 a 23/25 danego miesiąca jestem mocno rozdarty między sprawami zawodowymi i wielorakimi zainteresowaniami hobbystycznymi. Dlatego nie podchwyciłem tematu, zwłaszcza że także kolega Maciej czeka na materiały :oops: Maila dostałem. Dzięki. Postaram się jak najszybciej podesłać to i owo.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapa "Ścieżki_PL" - sugestie, dyskusja

Postprzez irq-m » Śr, 21 lis 2012 17:05

Ok. Wobec tego cierpliwie czekam :wink:
Pozdrawiam, irq-m

Mój zestaw: Fenix + GPSmap 62st + PL Topo + raster razy kilka
Avatar użytkownika
irq-m
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): N, 04 lis 2012 14:57

Re: Mapa "Ścieżki_PL" - sugestie, dyskusja

Postprzez Waco » Śr, 28 lis 2012 1:27

Witam,
chciałbym, żeby mapa "Ścieżki_PL" wyświetlała się w innym kolorze, najlepiej w czerwonym.
Zależy mi na odróżnianiu ścieżek z nakładki od innych. Czy istnieje prosty sposób,
np. z podmianą pliku TYP ?
Pozdrawiam
GPSMAP 62sUMP,PL Topo,60CSxGPMapa,CNE,UMP,nuvi765GPMapa,CNE,UMP,Forerunner 235,Forerunner 945,Samsung Galaxy S10
Avatar użytkownika
Waco
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 20:28
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mapa "Ścieżki_PL" - sugestie, dyskusja

Postprzez GPS Maniak » Śr, 28 lis 2012 17:43

No cóż. Czas wziąć się za podkłady i mapy :D
Ścieżki "red"? Da się:

Zalacznik1.jpg
Zalacznik1.jpg (69.65 KiB) Przeglądane 8494 razy

Co prawda takie widoczki wcale mi się nie podobają ale jeżeli ktoś potrzebuje takie rozgraniczanie to proszę bardzo:

Plik TYP do samodzielnej podmiany: http://gpsmaniak.com/2010/PL_Topo/DWNL/RED/M000000d.TYP
Mapa "gotowiec" ze ścieżkami w kolorze czerwonym - wersja 2012Q31: http://gpsmaniak.com/2010/PL_Topo/DWNL/ ... zki_PL.img
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapa "Ścieżki_PL" - sugestie, dyskusja

Postprzez Waco » Cz, 29 lis 2012 0:18

Dziękuję ! O to mi chodziło.
Jestem jeszcze przed zakupem mapy "Turystyka_PL" i na razie używam tej nakładki z UMP topo,
teraz nie będę mylił ścieżek z warstwicami.
Natomiast jeśli chodzi o wygląd to, może nie jest najładniejszy, ale zdecydowanie bardziej wyraźny,
szczególnie w urządzeniu.

Pozdrawiam
GPSMAP 62sUMP,PL Topo,60CSxGPMapa,CNE,UMP,nuvi765GPMapa,CNE,UMP,Forerunner 235,Forerunner 945,Samsung Galaxy S10
Avatar użytkownika
Waco
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 20:28
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mapa "Ścieżki_PL" - sugestie, dyskusja

Postprzez GPS Maniak » Cz, 29 lis 2012 0:47

Waco napisał(a):na razie używam tej nakładki z UMP topo,

Trzeba było napisać tak wcześniej. Nie traciłbym czasu na poprawki - zostawiając robotę autorom skórek do UMPa :twisted: :mrgreen:
Inna sprawa że wiele ze "ścieżek" z mapy PL_Ścieżki (np. w Puszczy Noteckiej) pokrywa się z drogami leśnymi z UMPa i razem nie może to zbyt dobrze wyglądać. Nawet, a może szczególnie po zmianie barwy ścieżek na czerwony.
Waco napisał(a):teraz nie będę mylił ścieżek z warstwicami.

Co prawda o gustach się nie dyskutuje ale moim zdaniem lepiej by było poprawić warstwice w UMPie. Tyle tylko, że to łańcuszek powiązań. Bardziej subtelne warstwice to konieczność rozjaśnienia lasów etc. etc.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapa "Ścieżki_PL" - sugestie, dyskusja

Postprzez Waco » Cz, 29 lis 2012 1:28

Waco napisał(a):
na razie używam tej nakładki z UMP topo,

GPS Maniak napisał(a):
Trzeba było napisać tak wcześniej.

Te animozje są wyczuwalne, dlatego się nie przyznałem :oops: :) ,
ale obiecuje, że się "poprawię" i kupię tę mapę .
Ostatnio edytowano Wt, 11 gru 2012 21:52 przez Waco, łącznie edytowano 1 raz
GPSMAP 62sUMP,PL Topo,60CSxGPMapa,CNE,UMP,nuvi765GPMapa,CNE,UMP,Forerunner 235,Forerunner 945,Samsung Galaxy S10
Avatar użytkownika
Waco
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 20:28
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mapa "Ścieżki_PL" - sugestie, dyskusja

Postprzez GPS Maniak » Cz, 29 lis 2012 2:15

Waco napisał(a):Te animozje są wyczuwalne,

Animozje to za dużo powiedziane. Po prostu nie używam UMPa, bo jego przydatność w turystyce jaką ja uprawiam jest "taka sobie". W konsekwencji - przy ciągłym braku czasu - nie bardzo mi się chce wspierać tę mapę na każdym odcinku. Nie wiem czy można to nazwać animozjami, zwłaszcza że w sprawach strategicznych, gdy odkryję coś ciekawego dzielę się moimi spostrzeżeniami jak taki czy inny pomysł wykorzystać w UMPie. Tak jak np.w sprawie DEM.

Waco napisał(a):ale obiecuje, że się "poprawię" i kupię tę mapę

Tyle, że wówczas zapewne odkryjesz iż czerwone ścieżki to nieco dziwny pomysł i oryginał jest lepszy :wink: :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron