Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak
traper_24 napisał(a):Po drugie - jeśli na mapie trasa mierzy sobie 11.6 km, to w praktyce musi być ona dłuższa - idąc zwykle trochę zygzakujesz, do tego czasami jakiś skok w bok, a licznik bije
Marko napisał(a):Dwie uwagi:
- warto spróbować wyłączyć GLONASS, najprawdopodobniej głównego winowajcę odpowiedzialnego za pływanie śladu;
Marko napisał(a):Lechu porównał z motką, która pokazała to samo co prognoza trasy
traper_24 napisał(a):wszystkie dotychczas znane mi bliżej odbiorniki GPS ... wykazywały tendencje do skracania dystansu wyświetlanego "na żywo" o kilka %.
traper_24 napisał(a):Po drugie - jeśli na mapie trasa mierzy sobie 11.6 km, to w praktyce musi być ona dłuższa
kwieto napisał(a):Szczerze mówiąc, mam problem z oceną "pływania" Oregona.
Marko napisał(a):- warto spróbować wyłączyć GLONASS, najprawdopodobniej głównego winowajcę odpowiedzialnego za pływanie śladu;
GPS Maniak napisał(a):Ślad sobie, a liczniki sobie, tyle że do liczników Komputera Podróży trafiają identyczne informacje jakie trafiają do nagłówka śladu GPX, które to informacje odbiornik (a być może także garminowksi soft na PC) wykorzystuje podczas wyświetlania informacji o śladzie, pomimo że informacje te ... nijak się mają do tego co zawiera jak najbardziej prawidłowy - ślad
doman226 napisał(a):Lechu no tutaj to dałeś czadu w tłumaczeniu...
doman226 napisał(a): po co programisci garmina zmieniają coś co w dotyczchczasowcyh odbiornikach działało dobrze?
doman226 napisał(a):Wychodzi na to że po każdej podróży z oregonem będę musiał sobie z licznika podróży odjąć kilometry
doman226 napisał(a):A tak na poważnie mam nadzieje ze to zostanie poprawione w przyszłych softach.
GPS Maniak napisał(a):Inna sprawa, że gdy taki oryginalny plik GPX (screen z lewej) wczytałem do MemoryMapa, a potem ponownie - bez żadnej obróbki - zapisalem w Oregonie uzyskałem całkiem sensowne dane (screen z prawej)
GPS Maniak napisał(a):Bo ja wiem czy działało? W żadnym z outdoorowców Garmina jaki mialem, dane z Komputera Podróży nie były zgodne z danymi ze śladu i tu właśnie mamy odpowiedź na pytanie "po co zmieniają?".
Marko napisał(a):Czyli wyłączenie GLONASS jednak nie zepsuło śladu, co sugerowałaby wartość w liczniku podróży...
Ranger napisał(a):Może np. dystans liczony w 3D ?
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości