Garmin Fenix 3

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Garmin Fenix 3

Postprzez Marko » Pn, 05 sty 2015 18:55

https://buy.garmin.com/en-US/US/on-the- ... 60512.html
Uncompromising Multisport Training GPS Watch
•Stainless Steel EXO™ antenna with GPS + GLONASS support for fast fix and accuracy
•1.2-inch sunlight readable color Chroma™ display
•Fitness training features like VO2 Max and Recovery Advisor (when used with a heart rate montior¹)
•Outdoor navigation features like 3-axis compass, altimeter and barometer, TracBack and Sight’n Go
•Connect IQ™ compatibility for customized apps, widgets, watch faces and data fields
fēnix 3
fēnix 3 is the rugged, capable and smart multisport training GPS watch. With feature sets for fitness training plus feature sets for outdoor navigation, fēnix 3 is ready for any training activity and competition. Access to the Connect IQ platform allows customization of watch faces, data fields, widgets and activities. And, fēnix 3 is a thin, light multisport training GPS that won’t slow you down whether for training or every day use.

Serious Style That Stands Up to the Roughest Conditions

fēnix 3 is available in 3 bold models: gray with high-strength, scratch resistant, crystal and black band; silver with red band; and the premium sapphire model with a stainless steel band and sapphire lens. Each watch features a protective stainless steel bezel and buttons, and reinforced housing for extra durability. A sunlight-visible high-resolution color Chroma display with LED backlight lets you access your data in any light. fēnix 3 is water rated 100 meters and has a battery life of up to 50 hours in UltraTrac mode, 16 hours in GPS mode and up to 3 months in watch mode (all depending on settings).

Advanced Fitness Metrics

fēnix 3 is packed with training features to tell you about your form and fitness. The first is the VO2 max estimator. When used with a heart rate monitor¹, fēnix 3 crunches data, including your running speed, beats per minute and heart rate variability to estimate the maximum volume of oxygen you can consume per minute. Track changes to your VO2 max to see your fitness gains and to compare with your peers. Other fitness metrics include recovery advisor with a recovery timer and recovery check, plus a Race Predictor, which estimates your ideal finish time based on your current VO2 max number.

Running Dynamics Features
fēnix 3 altimeter
fēnix 3 incorporates sophisticated Garmin running watch feedback on your running form by reporting multiple metrics. When used with the HRM-Run monitor¹, fēnix 3 reports your cadence, vertical oscillation and ground contact time. These metrics are called running dynamics, and they effect your running economy.

Swim Profile and Ski-board Mode

The fēnix 3 isn’t just for running; special feature sets help swim training and skiing too. Borrowing from the Garmin Swim™, fēnix 3 tracks your distance, pace, stroke count and more. You just tell fēnix 3 the size of the pool you’re swimming in and begin your workout. Ski-board mode puts speed, distance, vertical drop and an automatic run counter (with Auto Pause for the lift line) and more at your fingertips. You can even use your fēnix 3 as a glove-friendly remote, via ANT+™, for the VIRB® and VIRB Elite action cameras.

Navigate Your Way

No other navigator GPS plus ABC (altimeter, barometer and compass) wristwatch offers you the combined training functions and our leading GPS technology. fēnix 3 provides comprehensive navigation and tracking functionalities to guide you on and off the beaten track. Its built-in sensors provide information on heading, elevation and weather changes.

It records a GPS track log creating a “bread crumb trail” as you move. It also allows you to mark locations, such as a start/finish line, course checkpoint, or a campsite, vehicle or other point of interest. With fēnix 3, you can create and follow courses, mark up to 1,000 locations and store up to 10,000 track points and navigate to them.

Plan trips and share adventures with friends and family using BaseCamp™. fēnix is equipped with both ANT+ and Bluetooth® Smart capabilities to wirelessly share locations, routes and geocaches.

Altimeter, Barometer and Compass
fēnix 3 altimeter
fēnix 3 is equipped with ABC sensors to provide relevant real-time information. The built-in altimeter provides elevation data to accurately monitor ascent and descent, while the barometer can be used to predict weather changes by showing short-term trends in air pressure. The 3-axis electronic compass keeps your bearing whether you’re moving or not.

fēnix 3 auto-calibrates its ABC sensors using its GPS receiver and also auto sets the time based on location. For an extremely accurate temperature reading, pair it with our tempe™ external temperature sensor.

Connect IQ

fēnix 3 uses the ConnectIQ platform for specialized software so you can personalize your watch with customized apps, widgets, data fields and unique watch faces that make your Garmin smartwatch even smarter.

Stay Connected

Smart Notifications lets you receive emails, texts and alerts right on your watch, even if you're on the trail. fēnix 3 receives the wireless signal from a compatible iPhone® 4s or Android™ smartphone² and let’s you know you have a message, displaying the text on its own screen whenever you’re ready to read it.

¹Heart rate monitors and HRM-run, sold separately. ²Examples of compatible phones include: iPhone 4S and later, Android 4.3, Galaxy S3 or later, Galaxy Note 3, Moto X, Moto G, HTC One, Nexus 4 & 5 and later; phone must be Bluetooth Smart. iPhone is a trademark of Apple Inc. Android is a trademark of Google Inc.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pn, 05 sty 2015 20:06

Kolorowy wyświetlacz wygląda interesujaco, specyfikacja mówi, że nie skraca to czasu pracy na baterii w stosunku do czarno-białego.
Up to 50 hours in UltraTrac mode; up to 20 hours in GPS training mode; up to 6 weeks in watch mode

Czyżby nastał czas na sprzedaż starego, dobrego fenixa? :)
Ubawiłem się przy tym fragmencie:
32 MB; available 23 MB

Może do fenixa 10 będzie dało się załadować sensowną mapkę :)
A tu widać, że Garmin szykuje 3 nowe zegarki: http://www.theverge.com/2015/1/5/7486787/garmin-fenix-3-epix-vivoactive-smartwatch-connect-iq-ces-2015
EPIX jak dla mnie zapowiada się znacznie ciekawiej: 8GB map, kolorowy, 1,4 calowy ekran, w końcu nie okrągły.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez bar72 » Pt, 06 lut 2015 8:16

bar72
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): N, 28 gru 2014 14:40

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez septimus19 » Wt, 10 mar 2015 6:34

Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez empeka77 » Śr, 18 mar 2015 16:41

Witam,

ja też już swojego mam od poniedziałku.
Niestety już drugi raz mi się zawiesił. Za pierwszym razem wystarczyło podłączyć go przez USB do kompa ale teraz zawiesił się na twardo. Nic nie mogę z nim zrobić.
Zna ktoś sposób na reset? Próbowałem już chyba wszystkich kombinacji klawiszy i nic.
Na wyczerpanie baterii chyba nie ma sensu czekać bo była prawie pełna i to może potrwać dość długo.



Już jest OK.
Ostatnio edytowano Śr, 18 mar 2015 17:10 przez empeka77, łącznie edytowano 1 raz
empeka77
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 18 mar 2015 16:34

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez wodzirej » Śr, 18 mar 2015 17:10

Mojemu Fenix'owi (1) pomagało podłączenie do gniazdka (jak do doładowania aku).
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez jerzy » Śr, 18 mar 2015 17:35

empeka77 napisał(a):Już jest OK.

A co się stało, że jest OK :?:
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez empeka77 » Śr, 18 mar 2015 20:45

Zadziałał zwykły reset czyli 25 sekund przycisk LIGHT.
empeka77
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 18 mar 2015 16:34

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Velerad » Śr, 18 mar 2015 21:32

Już się napaliłem na ten zegarek. Liczyłem, że do funkcji jakie ma mój Fenix 2 dojdą nowe związane choćby z monitorowaniem aktywności dziennej. Do tego wygląd mi odpowiadał - nawet bardzo. Już składałem zamówienie gdy tknęło nie jedno ... dlaczego nie sprzedają wersji z mapami TOPO. Krok po kroku i okazało się, że mocno bym się zawiódł. Fenix 3 to nie Fenix 2 + nowe funkcje a raczej 920 w innej oprawie. Co to oznacza ... z zegarka outdoor + multisport stał się multisportem.
Nie pisze tego by wylewać żale a z pytaniem ... czy komukolwiek znane są plany garmina co do tego zegarka ... czy jest szansa, że geocaching i niektóre tryby nawigowania wrócą w przyszłości z aktualizacją firmware? Czy będzie możliwość podejrzenia mapy czy sprawdzenia dokładności wskazań GPS podczas szukania skarbów?
Dla ludzi zainteresowanym multisportem lepszy będzie choćby Ambit 3 z możliwością pomiaru tętna w wodzie a dla miłośników outdoor + multisport przyjdzie pozostać przy Fenix 2 lub czekać na Epixa ... problemem epixa z mojego punktu widzenia jest cena i fakt, że mi się po prostu nie podoba ;). Nie kumam postępowania garmina ;(

Pozdrawiam
Michał
Fenix 2
Velerad
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 18 mar 2015 21:22

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez jerzy » Śr, 18 mar 2015 21:43

Velerad napisał(a):...Liczyłem, że do funkcji jakie ma mój Fenix 2 dojdą nowe...

I tak jest. W tym się nie zawiodłeś. Są wszystkie funkcje F2, i niektóre są rozszerzone. Ale pamięci jest tylko 32 MB i na mapy topo nie ma miejsca.
Ja czekam na Epix'a - tam będzie miejsce na mapy topo, ale za to Firmware będzie -przynajmniej mam taką nadzieję - ukierunkowany bardziej dla turysty, a mniej dla sportowca.
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Azymut » Śr, 18 mar 2015 22:01

Następuje dalsza segmentacja urządzeń i o ile nam samym nie uda się wrzucić mapy do Fenix 3, to niestety Garmin tego nie przewidział. Narazie mamy zbyt mało tych Fenixów, żeby móc coś przeznaczyć na zabawę w testy z majstrowaniem przy sofcie, ale jak dojedzie ich więcej, to wówczas będziemy badać sprawę, bo mapa w F3 (choćby tak uproszczona jak w F2) by się naprawdę przydała.
Jednocześnie do sportu, a z rozszerzonymi funkcjami nawigacyjnymi (kolorowa mapa z dotykiem) Garmin przewidział Epixa - bawiłem się nim i naprawdę fajnie to działa.
Azymut
Bywalec
 
Posty: 347
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 1:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez jerzy » Śr, 18 mar 2015 23:08

Azymut napisał(a):... bo mapa w F3 (choćby tak uproszczona jak w F2) by się naprawdę przydała.

W dokumentacji F3 wspomina się o mapach w podobny sposób, jak w dokumentacji F2. W dokumentacji F2 też nie ma opisu sposobu kopiowania mapy do urządzenia i fabrycznie mapy chyba nie były zainstalowane. Dla mnie logicznym jest, że w F3 mapy będą działały identycznie - miejsca w pamięci jest praktycznie tyle samo, więc te same mapy powinny działać. Może trochę lepiej, ze względu na kolory. Ale to oczywiście nie Epix, który ma bardziej rozbudowane funkcje nawigacyjne.
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Azymut » Śr, 18 mar 2015 23:29

W F2 było coś w rodzaju ekranu mapy bazowej, w F3 tego ekranu nie ma.
Azymut
Bywalec
 
Posty: 347
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 1:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez jerzy » Cz, 19 mar 2015 7:47

Ale to trzeba mieć F3 w ręce, żeby to zobaczyć :)
A brak mapy bazowej, w której poza konturami granic, nie ma prawie nic, jest raczej zaletą niż wadą. Pozostaje więcej miejsca na mapy troszkę lepsze.
Ostatnio edytowano Cz, 19 mar 2015 8:25 przez jerzy, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Rascal » Cz, 19 mar 2015 7:48

empeka77 napisał(a):Witam,

ja też już swojego mam od poniedziałku.
Niestety już drugi raz mi się zawiesił. Za pierwszym razem wystarczyło podłączyć go przez USB do kompa ale teraz zawiesił się na twardo. Nic nie mogę z nim zrobić.
Zna ktoś sposób na reset? Próbowałem już chyba wszystkich kombinacji klawiszy i nic.
Na wyczerpanie baterii chyba nie ma sensu czekać bo była prawie pełna i to może potrwać dość długo.



Już jest OK.


Podnosząc temat reset Fenixa 3 robimy troche inaczej niż 2:

Włączając zegarek 3mamy 3 przyciski: lewy górny (światlo/włącznik), prawy górny (start/stop), prawy dolny (lap)
- po pojawieniu sie loga "GARMIN" puszczamy lewy górny (światlo)
- po pierwszym beep - puszczamy prawy górny (start)
- po drugim beep puszczamy ostatni (back)

Sprawdzone działa. Zauważyłem ze niektóre apki ze strony connectiq zwieszają zegarek :(

Śledzenie aktywnosci fajna sprawa. Narazie sie go ucze :)
Rascal
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Cz, 09 cze 2011 6:43

Następna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości