dobrze sie zastanow czy kupic monterre

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

dobrze sie zastanow czy kupic monterre

Postprzez dragster dhev » So, 21 lut 2015 11:53

otoz moja historia tej przygody trwala okolo poltora roku.zakonczyla sie wymiana na inny model garmina.bylem jednym z pierwszych uzytkownikow niesamowicie podniecony tego samego dnia jak pojawil sie w polsce w sprzedazy kupilem sobie supersprzet pozbywajac sie ze znaczna strata montany 650t(co okazalo sie duzym bledem).jako posiadacz telefony na androidzie nie mialem oporow z wgraniem kilku apk ktore stabilnie dzialaly w sonym xperii a byly to: osmand sygic i obsluga gopro plus kilka gier i odtwarzaczy wideo.po jakims czasie pojechalem w gory i wszystko bylo dobrze dopoki nie spadl deszcz. po ok 20min spaceru po szlaku w deszczu ekran przestal dzialac.oddalem do serwisu monterre i ...dostalem nowe urzadzenie(podobno czasem choc rzadko zdarzaja sie niedorobki).z usmiechem choc niepelnym(stracilem wszystkie zapisy z gor-nie dalo sie gpsa skomunikowac z pc).drugie urzadzenie zapelnilem tym samym i dzialalo swietnie...kilka miesiecy.nagle nie dalo sie wlaczyc dalej niz za napis garmin na ekranie.wizyta w serwisie doprowadzila do otrzymania kolejnej sztuki tym razem(nie wiem czemu)refubrished-czyli golas bez mapy bazowej.machnalem na to reka, posiadajac swoje mapy kiedys zakupione do innych garminow(jest to osmy model garmina jaki mialem).no i od nowa polska ludowa: ustawianie ekranow, preferencji, wgrywanie no masakra jesli zamienia sie to w syzyfowa prace...co sie okazalo po 3 miesiacach.dodam iz nie korzystalemm z zadnych wynalazkow typu jnx czy kmz(ktore w montanie chodzily pieknie).osmand i podstawowe mapy garmina bylyby wystarczajace, gdyby urzadzenie bylo uzyteczne-nie blokowalo sie bez przyczyny przy ktoryms wlaczeniu.
jako rozgoryczony uzytkownik zadzwonilem do serwisu garmina gdzie zaproponowano mi wymiane na urzadzenie tej samej kategorii(!!!uwaga na zegarek czy zumo nie wymienia!!! mimo ze to garmin)co mi zaproponowano? kolejna monterre albo montane z dodatkami typu mapy i mocowanie na kierownice-co zreszta kupilem 3 lata temu.suuper ale chyba nie dla mnie.tu musze pochwalic sklep azymut z ktorym doszlismy do ugody.wymiana na innego garmina(zumo 590lm)
wydaje mi sie ze monterra nie zostala dopracowana pod wzgledem korzystania z systemu map garmina i anrdoida w jednym urzadzeniu.idea fajna ale przemyslcie zakup tego wynalazku.dodam jeszcze ze dzialanie kompasu mimo rekalibracji bylo bardzo niedokladne, czesto wywalal sie program ladowania map garmina i urzadzenie trzeba bylo restartowac...a pamietajmy czas wlaczania tu jest rekordowo dlugi.na rower nie polecam zdecydowanie.predkosc rysowania map jest slaba jak za ok 1000zl wiecej od montany(zaleznie od modelu).jakosc nagrywania hd niezaleznie od kart pamieci jest jak w kamerze za 150 zl, czasem nagranie sie przycina,przy zbyt szybkim zoomowaniu cne eur potrafil sie sam zrestartowac.i jedz teraz gdzies po miescie czy szlaku...
za duzo pieniedzy kosztuje by dzialac jak zwyczajny bubel.w necie mozna znalezc coraz wiecej bugow i to nie drobnych ale wrecz takich ktore nie powinny dopuscic urzadzenia do sprzedazy.moze za rok oprogramowanie zostanie dopracowane ale ja juz nie zaryzykuje w mariaz garmina z androidem.
dragster dhev
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 21 lut 2015 11:27

Re: dobrze sie zastanow czy kupic monterre

Postprzez armator » Pn, 30 mar 2015 0:15

Twoje doswiadczenia faktycznie tylko potwierdzaja to co mozna znalezc w sieci. Gdy uslyszalem pierwszy raz o tym urzadzeniu pomyslalem, ze to bedzie rewelacyjny uklad: swoboda w doborze oprogramowania i wszystkie zalety sprzetowe Garmina. Jak widac nie wyszlo to zbyt dobrze, cena zas z kosmosu.
armator
Początkujący
 
Posty: 55
Dołączył(a): So, 28 mar 2015 19:48


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości