Dakota10 z mapami Compass i UMP-pcPL - problem z nazw. ulic

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Dakota10 z mapami Compass i UMP-pcPL - problem z nazw. ulic

Postprzez HenrykBB » N, 08 mar 2015 12:47

Witam,
Posiadam nawigację Dakota 10 wraz z zainstalowaną mapą turystyczną wydawnictwa Compass oraz UMP-pcPL. Obie te mapy włączyłem jako aktywne.
Przy powiększeniu > 50m (np. 80m, 120m, 200m) nazwy ulic na mapie turystycznej Compass-u się nie wyświetlają. Natomiast przy powiększeniu <= 50m są wyświetlane.
Próbowałem zmienić próg powiększenia, przy którym wyświetlane są ulice: menu Konfiguracja->Mapa->Zaawans. ust. mapy (rozmiar tekstu, zoom) -> Stopnie zoomu (punkty, ulice itp.) -> Nazwa ulicy, na wartość > 50m, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Kiedy wyłączam mapę Compass-u i pozostawiam aktywną tylko mapę UMP-pcPL, to opcja ta działa poprawnie (można zmienić poziom zoomu, przy którym wyświetlają się nazwy ulic).
Sama mapa Compass-u jest wgrana w postaci pliku .kmz i chyba nie zawiera nazw ulic. Myślę, że przy aktywnych obu mapach na raz, przy powiększeniu <= 50m na mapie Compassu wyświetlają się po prostu nazwy ulic z mapy UMP-pcPL.
Chciałbym mieć możliwość zmiany progu zoomu, przy którym na mapie Compass-u będą wyświetlane nazwy ulic. Jest to możliwe?
Niestety powiększenie <=50m jest już bardzo dużym powiększeniem i mapa Compass-u wyświetla się już niewyraźnie, a poza tym, czyni korzystanie z niej mało praktycznym (widać tylko niewielki fragment mapy).

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.
HenrykBB
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 08 mar 2015 11:35

Re: Dakota10 z mapami Compass i UMP-pcPL - problem z nazw. ulic

Postprzez Mariusz65 » N, 08 mar 2015 16:49

Witam.
Mapa Compassu czyli KMZ to jest obrazek z którego nie mogą znikać lub się pojawiać nazwy ulic czy jakiekolwiek inne elementy niezależnie od zoomu.

Jest tak jak myślisz:
HenrykBB napisał(a):Myślę, że przy aktywnych obu mapach na raz, przy powiększeniu <= 50m na mapie Compassu wyświetlają się po prostu nazwy ulic z mapy UMP-pcPL.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości