Dlaczego auto track w Fenixie 1 to "porażka"?

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Dlaczego auto track w Fenixie 1 to "porażka"?

Postprzez Marko » Pn, 25 maja 2015 8:39

septimus19 napisał(a):Zapis, auto tracka to w Fenixie 1 to porażka -zrezygnowałem z takiego zapisu.

Rozwiń, proszę, dlaczego auto track w Fenixie 1 to "porażka"?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6229
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Dlaczego auto track w Fenixie 1 to "porażka"?

Postprzez septimus19 » Pn, 25 maja 2015 9:40

@Marko Jestem w pracy-tak w telegraficznym skrócie : ślad był podzielony na fragmenty ,statystyki śladu odczytane w Fenixie, były fałszywe . Pamięc Fenixa takim śladami rozfragmentowanymi była zapchana totalnie.
Nie pamiętam teraz ,być może że miałem też włączoną autopauze . Teraz mam wyłączoną i zapis ręczny FIT i jest OK.

@Marko ,nie wiem czy my sie rozumiemy-ja ma na myśli zapis śladu aktywnego po skończonej aktywności i porażka dla mnie to autozapis -z powodów jak wyżej.

pozdrawiam
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Dlaczego auto track w Fenixie 1 to "porażka"?

Postprzez Marko » Wt, 26 maja 2015 12:30

@Septimus19
Nadal nie rozumiem na czym polega auto track w Fenixie, niemniej być może kiedyś się temu przyjrzę bliżej.
Jak jednak rozumiem korzystanie z tego zegarka jako "dataloggera" jest możliwe, ale tylko wówczas, gdy zapis w pliku FIT (w gpx nie można)?
Czy można ustawić zapis rzadszy niż 1 sek. (np. regularnie co 5 sek.?)?

Autozapis znany mi z ręczniaków rozumiem tylko jako zapis punktów wg określonego (ukrytego) algorytmu Garmina (w zależności od odległości, ale również zmian pozycji itp). Zapis "auto" w zupełności wystarcza na archiwizację całodziennej aktywności; czego nie można powiedzieć o zapisie co 1 sekundę (ślad zostaje przepełniony i nadpisany już po kilku: 2,3 godzinach, co - w przy autoarchiwizacji "codziennej" - dla rowerzysty skutkuje stratą części śladu).
W ręczniakach jest też "Autoarchiwizacja", czyli zapis automatyczny np. "codziennie" i sprawdza się bdb (tzn. archiwizacja nie wpływa na wskazania komputera podróży)
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6229
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Dlaczego auto track w Fenixie 1 to "porażka"?

Postprzez Zachu » Śr, 27 maja 2015 17:45

Dział to chyba normalnie jak we wszystkich nowszych odbiornikach. Tylko jaka tam może być antenka. Ślad to orientacyjnie się nadaje a nie jakoś naukowo.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości