[News] eTrex Touch 25, 35, 35t

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez Marko » N, 03 sty 2016 15:37

Rafael napisał(a):To jak w końcu jest ?
Można sparować z "25-tką" czujnik kadencji i prędkości po ANT+ ?

Tylko z 35-tką i to tylko w 50%.
Wiadomo bowiem, że prędkość pozostanie prędkością GPS.
*Uwaga: w przypadku użycia z urządzeniami z serii Colorado®, Oregon®, Montana®, Dakota®, GPSMAP®, eTrex®, Garmin FIT, Alpha™, Astro® lub VIRB®, czujnik GSC™10 wyświetla jedynie informacje o kadencji.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez klimkr » N, 03 sty 2016 17:57

Marko napisał(a):Tylko z 35-tką i to tylko w 50%.

Z eTrexem Touch 35t sparować można w 100%.
W menu "Czujnik ANT" można wybrać czujnik tętna, prędkości, rytmu, pr./rytmu i temperatury. Dodatkowo przy czujnikach prędkości można podać rozmiar koła w mm lub Wybrać Auto.
Dla porównania w Dakocie 20 w menu "ANT Sensor" są pozycje czujnik tętna, kadencji i Tempe Sensor.
Marko napisał(a):Wiadomo bowiem, że prędkość pozostanie prędkością GPS.

Skąd ta pewność? W opcjach wyświetlania nie ma prędkości z czujnika ale np. Edge też nie ma takiej opcji i używa czujnika prędkości tylko wtedy, gdy nie ma sygnału GPS (a jak jest, to służy do kalibrowania rozmiaru koła w trybie Auto).
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez vuki » So, 09 sty 2016 21:27

Kiedyś miałem eTrexa 20 i byłem zakochany w jego doskonałym ekranie.
Zamieniłem go na Oregona i to był wielki błąd.
Przymierzam się do kupna kolejnego eTrexa, chyba 35.
Czy ona ma taki sam doskonały ekran jak 20?
Chodzi mi o widoczność bez podświetlania, w słońcu jak i w kiepskim oświetleniu.
vuki
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt, 21 cze 2011 21:07

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez vuki » Wt, 12 sty 2016 18:53

czy ktoś miał problem z parowaniem telefonu z Garminem Touch 35?
wiem, że telefon musi mieć Smarta, próbuję podłączyć do Galaxy S5

paruje się prawidłowo ale tylko podczas pierwszego podłączania ale niby podłączony a telefon tego nie pokazuje
gdy próbuje ponownie podłączyć to już tylko "łączy" i nic dalej, nie udaje się połączyć

zaktualizowane mam oprogramowanie w urządzeniach do najnowszych i nie wiem co dalej mogę zrobić?
vuki
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt, 21 cze 2011 21:07

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez klimkr » Cz, 14 sty 2016 18:47

vuki napisał(a):czy ktoś miał problem z parowaniem telefonu z Garminem Touch 35?

Z firmware 2.9 nie miałem problemów, inna rzecz, że tylko się bawiłem.
Robiłem dokładnie wg instrukcji tzn. ściągnąłem Garmin Connect Mobile, po uruchomieniu podałem urządzenie (eTrex Touch jest w zakładce Inne) i sparowałem zgodnie z instrukcją na ekranie...
Telefon to Samsung Ace 4, Android 4.4.4
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez vuki » Cz, 14 sty 2016 19:55

Nie mialem Garmin Connect Mobile zainstalowanego.
Już wszystko gra. Dzięki.
vuki
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt, 21 cze 2011 21:07

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez michal123 » Pt, 12 lut 2016 16:37

Marko napisał(a):
Rafael napisał(a):To jak w końcu jest ?
Można sparować z "25-tką" czujnik kadencji i prędkości po ANT+ ?

Tylko z 35-tką i to tylko w 50%.
Wiadomo bowiem, że prędkość pozostanie prędkością GPS.
*Uwaga: w przypadku użycia z urządzeniami z serii Colorado®, Oregon®, Montana®, Dakota®, GPSMAP®, eTrex®, Garmin FIT, Alpha™, Astro® lub VIRB®, czujnik GSC™10 wyświetla jedynie informacje o kadencji.



A masz możliwość sprawdzenia czy rzeczywiście mierzy prędkość z koła? I czy odległość wówczas również jest liczona z koła? Bo to byłaby prawdziwa rewolucja w zastowaniu rowerowym. Bo dotąd wielkim brakiem serii turystycznych był pomiar tych wartości z GPS. A teraz wreszcie mielibyśmy przełom - i turystyczny odbiornik na AA z pomiarem z koła, bez wielkiego minusu serii Edge - czyli wewnętrznej baterii, powodującej masę kłopotów na wielodniowych trasach.
michal123
Początkujący
 
Posty: 85
Dołączył(a): Cz, 29 lip 2010 7:17

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez Marko » Pt, 12 lut 2016 19:14

@Michal123
Właściwym adresatem Twojego pytania jest kol. Klimkr.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez klimkr » So, 13 lut 2016 8:34

Niestety nie mogę sprawdzić - nie mam żadnego z czujników,,,
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez vuki » Pt, 19 lut 2016 18:40

Wie ktoś jak zrobić pełny reset? ... hard/master reset!

Edit, juz wiem:
Wlaczamy etrexa i po pojawieniu sie napisu Garmin przykladamy palec w lewy gorny naroznik.
Zresetujemy wowczas wszystko.
Reset do ustawien fabrycznych, z poziomu menu nie resetuje licznika ogolnego, ustawien fitnes uzytkownika czyli wieku itp.
vuki
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt, 21 cze 2011 21:07

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez plesniak » Pn, 29 lut 2016 12:40

Z innej beczki. Czy zdarzyło się ze Etrex(35t, ale podejrzewam ze podobnie jest z innymi etrexami nowymi) błędnie rysował trasę w sutuacji kiedy na chwilę urządzenie gubi sygnał GPS. Przykład mój:
- ide z włączonym urządzeniem
- wpadam do schroniska, urządzenie dalej włączone
- wychodzę i kontynuuje wycieczkę
- na mapie ściężka w okolicy schroniska niczym pentagram
- naliczone dodatkowe 4 km

Zdarzyło się to 3 razy już więc coś chyba nie halo. Dodam tylko ze ze starszym Etrex 30x nie miałem nigdy takich problemów - kreska śladu była zawsze perfekcyjnie odwzorowana.
Załączniki
etrex35lostgps.png
plesniak
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 29 lut 2016 12:30

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez GPS Maniak » Pn, 29 lut 2016 13:11

plesniak napisał(a):Dodam tylko ze ze starszym Etrex 30x nie miałem nigdy takich problemów - kreska śladu była zawsze perfekcyjnie odwzorowana.

Szczerze? Nie wierzę. A też przez dłuższy czas używałem Etrexa 30. "Nabijanie dystansu", "pływanie śladu" w złych warunkach odbioru np. podczas wizyty w schronisku, w sklepie czy innych pomieszczeniach jest normą. Także w przypadku Etrexa 30. No chyba że wówczas gdy wchodziłeś do schroniska wyłączałeś zapis śladu.

EDIT:
Oczywiście nie należy zapominać o ustawieniach zapisu śladu. Inny będzie wpływ "pływania" słabego sygnału na nabijanie dystansu śladu podczas zapisu automatycznego, inny podczas zapisu z interwałem czasowym, a jeszcze inny z interwałem odległościowym, w którym można dość mocno zredukować wpływ "pływania" w pomieszczeniach, niestety kosztem jakości śladu w otwartym terenie.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez plesniak » Pn, 29 lut 2016 14:56

Racja, jak wyłącze zapis tuż przed wejściem do pomieszczenia i po wyjściu ponownie włącze - jest ok.
Z Etrex 30 nie miałem takiego problemu - odbiornik leżał w kieszeni przez cały dzień, trasa zgadzała się prawie perfekcyjnie (były niedociągnięcia, "pływanie", ale wszystko akceptowalne)

Nie rozumiem dlaczego nie może to być prosto rozwiązane np:
- straciłem GPS ; stop zapisu
- znowu mam GPS ; połącz ten punk linią prostą z poprzednim punktem

Może źle coś myślę ale nie zawracałbym sobie tym głowy gdyby to "pływanie" nabijało mi kilkaset metrów.
Uzywam Etrexa głownie przy rowerze w gestym, górzystym terenie - na prawdę mam wrażenie że jakość nowych odbiorników od Garmina jest dużo słabsza od starszych modeli.
plesniak
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 29 lut 2016 12:30

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez vuki » Pn, 29 lut 2016 21:38

Ja czekam na ruch serwisu bo nie wiem do czego sluzy czujnik predkosci w 35t?
- na postoju jak zakrece kolem to pokazuje predkosci ale nie liczy dystansu
- jak biegne z rowerem pod pachą to pokazuje predkosc i liczy dystans (kola sie nie kreca)

Wniosek nasuwa sie taki, ze liczy odleglosc tylko z GPSu.
Po co wiec opcja, że można czujnik predkosci zalozyc?
Caly czas mowie o czujniku predkosci na piaste, nowego typu.
vuki
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt, 21 cze 2011 21:07

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez vuki » Śr, 02 mar 2016 15:19

Info z serwisu Garmina:

Czujnik predkosci, w czasie gdy kolo sie nie kreci, po 10 sekundach sie wylaczy by oszczedzac baterie i jest to jak najbardziej poprawne.

Gdy kolo sie kreci jednak rower znajsuje sie na zewnatrz i sie nie przemieszcza bedzie obliczona predkosc przy pomocy czujnika jednak dystans pokaze sie zerowy jako ze jest obliczany przy pomocy GPS glownego urzadzenia - eTrexa, ktore stoi w miejscu.

By obliczyc predkosc i dystans na trenazarze potrzebny jest zarowno czujnik predkosci jak i kadencji.

W momencie gdy biegl Pan z rowerem, w ktorym kola sie nie krecily a co za tym idzie czujnik byl nieaktywny, predkosc oraz dystans byly obliczane przy pomocy GPS w urzadzeniu eTrex.
vuki
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt, 21 cze 2011 21:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości