eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez goose » Pn, 26 gru 2016 17:26

Witam Kolegów i Koleżanki.
Gwiazdor pod choinkę przyniósł eTrexa 35t i po pierwszych oględzinach mam jedno pytanie na temat pracy urządzenia. Urządzenie stale zapisuje ślad i nie mam pomysłu jak to wyłączyć jeśli to da się wyłączyć. Wygląda to tak, kończę aktywność zapisuje ją a urządzenie zaczyna na nowo zapisywać ślad, co prawda da się zatrzymać, zastanawiam się czy tak ma być czy coś źle mam ustawione. Dodam że auto zapis mam wyłączony, po włączeniu urządzenie widzi zapałzowaną aktywność ale jej nie uruchamia. Zastanawia mnie tylko sytuacja kiedy kończę zapis śladu a maszyna zaczyna automatycznie zapisywać kolejny ślad. Wujka G i funkcji szukam używałem nic nie znalazłem.
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez roro » Pn, 26 gru 2016 17:43

Gdy rejestracja jest włączona zawsze następuje zapis śladu bieżącego,
który jest następnie archiwizowany według ustalonych kryteriów. Zapis, który
wykonujesz jest ręczną formą archiwizacji, nie jest zatrzymaniem rejestracji.
Powinieneś wyłączyć rejestrację śladu bieżącego.

Zakończenie aktywności: przesuń palcem z dołu do góry ekranu i przyciśnij "Stop".
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez goose » Pn, 26 gru 2016 19:53

Dokładnie tak robię i bez znaczenia czy zapiszę ślad czy go skasuje urządzenie automatycznie rozpoczyna zapisywać nowy ślad, i to mnie zastanawia czy to tak ma być czy da się to ustawić inaczej.
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez roro » Pn, 26 gru 2016 20:45

Chodzi o to, że po wyłączeniu zapisu nadal widzisz linię "śladu"...
Istotne jest, co jest zapisane w pliku.
Spróbuj: po wyłączenia zapisu ( zapamiętując czas wyłączenia) pozostawić włączony
odbiornik a następnie odczytać właściwości śladu bieżącego w Base Camp,
czy dane od wyłączenia zapisu śladu są zawarte w pliku.
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez goose » Pn, 26 gru 2016 20:55

Nie , chodzi o to że jak zakończę i zapiszę/skasuje aktywność urządzenie zaczyna automatycznie zapisywać nowa aktywność.
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 27 gru 2016 8:21

Podejrzewam, że filozofia związana z obsługą "Aktywności" nieco odbiega od tego co znamy ze starszych odbiorników, więc proponuję pogadać z Filipem z Wierzbięcic, który ma i używa Toucha.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez goose » Wt, 27 gru 2016 11:36

Dziś się wybieram po etui to pogadam :)
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez goose » Wt, 27 gru 2016 18:51

Jestem po wizycie w sklepie, wygląda na to że w moim eTrexie jest błąd oprogramowania który "wszedł" przy aktualizacji po pierwszym podłączeniu do GC, jak odpakowałem sprzęt działał normalnie :roll: Filip z Trigar na Wierzbięcicach w Poznaniu jest tego niemal pewien, próbowaliśmy dzwonić do Garmina ale nikt nie odbiera. Napiszę jak rozwiązałem ten problem :D
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez roro » Wt, 27 gru 2016 19:06

pobierz wcześniejsze FV w pliku .gcd ( uaktualnij wstecznie) a następnie uaktualnij Fv do wersji 3.50.
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez goose » Śr, 28 gru 2016 21:04

Sprawa rozwiązana, odbiornik zostanie wymieniony na nowy :lol: Dziękuje za pomoc i odpowiedzi.
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez goose » Cz, 12 sty 2017 14:38

Dziś dostałem nowego eTrexa, ale też dostałem informacje że to problem softu :mrgreen: Część wiadomości do mnie od supportu, pisownia oryginalna :D

Problem, o ktorym Pan pisze zostal nam zgloszony przez wieksza liczbe uzytkownikow, aktualnie analizujemy te przypadki jako blad w oprogramowaniu urzadzenia. Z tego tez powodu wymiana urzadzenia nie usunie usterki i odradzamy przeprowadzenie tej procedury. Nasi programisci pracuja obecnie nad rozwizaniem tego problemu. Dodalam Panskie zgloszenie do otwartej dla problemu sprawy nr 1298415, pod ktora badany jest problem. Zostanie Pan powiadomiony mailowo, gdy tylko pojawi sie rozwiazanie (najprawdopodobniej w postaci aktualizacji oprogramowania urzadzenia). Bardzo przepraszam za zwiazane z problemem niedogodnosci i dziekuje za Panska cierpliwosc oraz wspolprace.
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez GPS Maniak » Cz, 12 sty 2017 14:43

Dobrze, że chociaż potrafią przyznać się do błędu, a nie udają - tak jak w przypadku EPIXa - że "wszystko działa zgodnie z założeniami".
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez goose » Cz, 12 sty 2017 16:09

GPS Maniak napisał(a):Dobrze, że chociaż potrafią przyznać się do błędu, a nie udają - tak jak w przypadku EPIXa - że "wszystko działa zgodnie z założeniami".


Miło z Ich strony, że mimo iż uważają to za błąd softu i tak przysłali nowe urządzenie. Wyglądało to tak że w jednej wiadomości kazali przysłać urządzenie, a kilka dni później napisali wiadomość o sofcie. Myślałem że wróci mój sprzęt a dziś zaskoczony odpakowałem nowego eTrexa.
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez znad_morza » N, 26 lut 2017 14:28

Mam ten sam problem co kolega "goose". Niestety ja nie mam tyle szczęścia i od prawie dwóch miesięcy próbuję coś z tym zrobić. Trzy razy dzwoniłem do serwisu (numery na stronie garmin.com/pl). Za pierwszym razem otrzymałem informację, że nie jestem pierwszy, który to zgłasza. Kolejnym razem usłyszałem, że sprawa została przekazana do fachowców ze Stanów Zjednoczonych. Za trzecim razem obiecano mi przesłać informację jak wygląda sytuacja. Oczywiście do dnia dzisiejszego nic nie otrzymałem. Wysłałem pismo do Garmin Polska sp. z o.o. i czekam................ Czy ktoś jeszcze nadal ma ten sam problem i nie może się doprosić żeby został rozwiązany?
znad_morza
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 26 lut 2017 14:14
Lokalizacja: Koszalin

Re: eTrex 35 t - automatyczny zapis śladu pytnie/problem.

Postprzez goose » N, 26 lut 2017 18:19

znad_morza napisał(a):Mam ten sam problem co kolega "goose". Niestety ja nie mam tyle szczęścia i od prawie dwóch miesięcy próbuję coś z tym zrobić.

Witaj, niestety nic z tym nie zrobisz to nie jest problem urządzenia tylko jego oprogramowania . Mój nowy eTrex jeśli tylko go zaktualizować do najnowszej wersji oprogramowania ma dokładnie ten sam problem. Ja znalazłem rozwiązanie, wgrałem poprzednią wersję oprogramowania w której ten błąd nie występuje i unikam aktualizowania urządzenia do najnowszej wersji systemu i cierpliwie czekam na soft bez tego błędu. Robiłem też próby z błędem i nie wpływa on na pracę urządzenia czyli zapis śladu, komunikacja z czujnikami itp. choć mnie osobiście irytuje :)
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Następna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron