Szlak rowerowy R10 (PL Topo 2016.3)

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Szlak rowerowy R10 (PL Topo 2016.3)

Postprzez rogerege » So, 14 sty 2017 10:54

Witam
Czy na mapie jest może zaznaczony szlak rowerowy R10 na terenie Polski? Chodzi mi o odcinek wzdłuż morza. Ewentualnie czy ktoś ma może sprawdzony ślad rowerowy Hel-Świnoujście?
Dziękuję za pomoc.
rogerege
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): N, 12 paź 2008 20:56

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez popej » So, 14 sty 2017 15:19

Wprost nie widzę takiego szlaku na PL Topo, ale są lokalne fragmenty. Czy ten szlak jet oznakowany, czy może tylko istnieje jako ogólna nazwa łącząca istniejące inne szlaki?
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez kamiln » So, 14 sty 2017 18:29

Chyba chodzi o ten szlak http://eurovelo10.pl/
Oregon 600 + Tempe + PL Topo
kamiln
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz, 18 lip 2013 10:53

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez Ranger » So, 14 sty 2017 18:48

@popej
To zależy gdzie, od Świnoujścia do Stilo jest na mapach od lat, a do Helu po istniejących, czasem o innych nazwach.
Stanu oznakowania w terenie na dzień dzisiejszy niestety nie znam, cały przebieg jest w Traseo.
Co do innych śladów bywa różnie, niektóre wskazują np. na rowerowe wizyty na Nadmorskim ... pieszym ;-)
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez popej » So, 14 sty 2017 19:51

Na PL Topo szlak jest oznaczony przynajmniej od Świnoujścia do Łeby. Sprawdzałem na nowej PL Topo 2016.40.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez Miras2013 » So, 14 sty 2017 20:41

Oregon 600, Montana 610
Miras2013
Początkujący
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn, 18 lis 2013 12:57

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez Ranger » So, 14 sty 2017 21:08

I taki, trochę bliższy prawdy :
http://www.traseo.pl/trasa/r10-eurovelo
Brakuje przelotu przez Trójmiasto, Elbląg, Frombork, wyżej chyba niewielu się zdecyduje. Choć kto wie :-)
A wariant na Hel jest dla leniwych. tu skok promem do Gdańska ;-)
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez rogerege » N, 15 sty 2017 9:22

O to to. Widziałem parę śladów ale nie mam pewności co do ich swobodnego przejechania. Map kilka nabyłem ale tak żeby cały R10 na nich był to jest problem. Ten ślad wygląda solidnie. Dzięki wielkie.
Ranger napisał(a):I taki, trochę bliższy prawdy :
http://www.traseo.pl/trasa/r10-eurovelo
Brakuje przelotu przez Trójmiasto, Elbląg, Frombork, wyżej chyba niewielu się zdecyduje. Choć kto wie :-)
A wariant na Hel jest dla leniwych. tu skok promem do Gdańska ;-)

Ale na tej znowu trasie między Karwią a Łebą ślad odbija mocno w głąb lądu, a tam prawie przy linii brzegowej mam na papierowej jakiś szlak rowerowy. Dlatego szukam pewnego, sprawdzonego śladu rowerowego :(

popej napisał(a):Na PL Topo szlak jest oznaczony przynajmniej od Świnoujścia do Łeby. Sprawdzałem na nowej PL Topo 2016.40.

Więc to przesądza o zakupie :) thx
rogerege
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): N, 12 paź 2008 20:56

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez mummmin » Pn, 16 sty 2017 8:11

rogerege napisał(a):Ale na tej znowu trasie między Karwią a Łebą ślad odbija mocno w głąb lądu, a tam prawie przy linii brzegowej mam na papierowej jakiś szlak rowerowy. Dlatego szukam pewnego, sprawdzonego śladu rowerowego :(

popej napisał(a):Na PL Topo szlak jest oznaczony przynajmniej od Świnoujścia do Łeby. Sprawdzałem na nowej PL Topo 2016.40.

Więc to przesądza o zakupie :) thx

Między Karwią a Łebą faktycznie ciężko jest utrzymać się blisko wybrzeża.
W zeszłym roku jechałem z zachodu na wschód od Świnoujścia do Piasek (Piasków?) I kilkukrotnie wyrzuciło mnie daleko na południe.
Pierwszy poważny skręt w prawo wynikał z objazdu lotniska w Wicku i Jarosławcu trza było jechać przez Zaleskie do Ustki (podobno można dogadać się ze strażnikiem przy szlabanie i przejechać przez teren lotniska - nie wiedzieliśmy o tym i jechaliśmy w głębi lądu)
Drugi wypad na południe to objazd Słowińskiego Parku Narodowego. Jezioro Gardno od północy, później Smołdzino, Żelazo, Równo, Zgierz, Izbica, Gać do Żarnowsk, w których nocowaliśmy.
Cały wyżej opisany łuk wynikał z chęci objechania odcinka Kluki - Izbica, który z opowieści kilku osób jest masakrą i z sakwami może zająć cały dzień w błocie i bagnie.
Kumpel opowiadał, że dwa lata temu, podczas absolutnej suszy spotkał mokrego i ubłoconego do piersi śmiałka, który zapuścił się tym odcinkiem - nam to wystarczyło.

Od Łeby do Stilo da się jechać wygodnie północnym brzegiem jez. Sarbsko, ale później robi się piaszczysto i wymiękliśmy na wysokości Lubiatowa, przez który pojechaliśmy do Białogóry. Tam możliwy był wygodny powrót na północ i całkiem sprawny dojazd do Dębek.
Tego dnia przejechaliśmy trasę z Żarnowsk do Helu, jechaliśmy ten odcinek 11 godzin, z czego około czterech - pięciu trwał przejazd do Lubiatowa.

Jakby co, służę śladami z całej trasy :)
Ostatnio edytowano Pn, 16 sty 2017 8:56 przez mummmin, łącznie edytowano 1 raz
--
pzdr mummmin
gpsmap 66s (oczekiwany :) )
były: Vista HCx, eTrex 30, Oregon 600, Oregon 650t, Oregon 750, Oregon 750t
Obrazek
mummmin
Bywalec
 
Posty: 131
Dołączył(a): So, 23 sie 2008 18:50
Lokalizacja: Marki

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez mummmin » Pn, 16 sty 2017 8:26

a... Objazd jez. Kopań od południa jak jest w śladzie z postu wcześniej to zbrodnia i samookaleczenie! Jeden z najpiękniejszych odcinków naszej trasy wiódł właśnie mierzeją między Bałtykiem a jeziorem Kopań.
Czasem trudno, ale większość drogi z Darłowa do Wici to betonowe, wszechobecne na pomorzu płyty "jumbo". Do tego trochę piachu, ale widoki NIE-SA-MO-WI-TE :)
--
pzdr mummmin
gpsmap 66s (oczekiwany :) )
były: Vista HCx, eTrex 30, Oregon 600, Oregon 650t, Oregon 750, Oregon 750t
Obrazek
mummmin
Bywalec
 
Posty: 131
Dołączył(a): So, 23 sie 2008 18:50
Lokalizacja: Marki

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez Ranger » Pn, 16 sty 2017 11:00

Spoko, Kopań w/g danych nt. R10 Urzędu Marszałkowskiego jest po północnej stronie, w/g danych eurovelo.org wariant jest inny, bo są do spełnienia nieco inne wymagania. Tyle że po północnej stronie leci też pieszy E9 ...
Tak po prawdzie prawie cały szlak europejski dookoła Bałtyku nie jest jeszcze gotowy, u nas są plany na 2017-18.
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez rogerege » Pn, 16 sty 2017 17:01

mummmin napisał(a):Pierwszy poważny skręt w prawo wynikał z objazdu lotniska w Wicku i Jarosławcu trza było jechać przez Zaleskie do Ustki (podobno można dogadać się ze strażnikiem przy szlabanie i przejechać przez teren lotniska - nie wiedzieliśmy o tym i jechaliśmy w głębi lądu)

Z moich informacji trzeba podobno zgodę ze sztabu? CPSP w Ustce.



popej napisał(a):Cały wyżej opisany łuk wynikał z chęci objechania odcinka Kluki - Izbica, który z opowieści kilku osób jest masakrą i z sakwami może zająć cały dzień w błocie i bagnie.

Tak, słyszałem o "sprawie"
Planuję Hel-Kołobrzeg więc ślad będzie bardzo pomocny, jeżeli to nie problem.

mummmin napisał(a):a... Objazd jez. Kopań od południa jak jest w śladzie z postu wcześniej to zbrodnia i samookaleczenie! Jeden z najpiękniejszych odcinków naszej trasy wiódł właśnie mierzeją między Bałtykiem a jeziorem Kopań.
Czasem trudno, ale większość drogi z Darłowa do Wici to betonowe, wszechobecne na pomorzu płyty "jumbo". Do tego trochę piachu, ale widoki NIE-SA-MO-WI-TE :)

Sama prawda :)

Ranger napisał(a):Spoko, Kopań w/g danych nt. R10 Urzędu Marszałkowskiego jest po północnej stronie, w/g danych eurovelo.org wariant jest inny, bo są do spełnienia nieco inne wymagania. Tyle że po północnej stronie leci też pieszy E9 ...
Tak po prawdzie prawie cały szlak europejski dookoła Bałtyku nie jest jeszcze gotowy, u nas są plany na 2017-18.

Dlatego dosyć trudno tą właściwą trase odszukać, dziękuję wszystkim za pomoc. Gdyby coś się pojawiło nowego w temacie poproszę o informacje :)
rogerege
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): N, 12 paź 2008 20:56

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez roro » Pn, 16 sty 2017 17:13

Jeżeli ślad pobrany z "Traseo" w części przebiega inaczej niż oczekujemy,
tak jak w przypadku objazdu J. Kopań trzeba podejść trochę elastycznie
i zmodyfikować ślad według innej mapy, na której szlak przebiega zgodnie
z naszym oczekiwaniem ( może być, to mapa papierowa).
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez rogerege » Pn, 16 sty 2017 17:51

Właśnie tak próbuję, ale na papierowych raczej nie mam co się opierać, wolę pozlepiać kilka pewnych (przejezdnych) śladów.
Chcę uniknąć niespodzianek typu Kluki, Dąbkowice(raz wystarczy) i teraz info o okolicach Stilo ( czy chodzi o odcinek Osetnik-Lubiatowo?)
Powoli, dzięki Wam wymęczę trasę :)
rogerege
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): N, 12 paź 2008 20:56

Re: PL Topo 2016.3

Postprzez Ranger » Pn, 16 sty 2017 18:44

Ponieważ temat zaczyna się zamieniać w dyskusję o przygotowaniu trasy R10 dla kolegi(?), to chyba najwyższa pora go wydzielić z PL Topo :-)
Trudno jest też przyjąć niektóre z pojawiających się tu tez :-)
Szlak rowerowy na mapach papierowych, np. ExpressMap (jest w całości od Świnoujścia do Stilo), nigdy nie przebiegał na odcinku z Darłowa na północ od jez. Kopań, skręcał przed jeziorem do miejscowości Kopań. Z tego powodu, że na odcinku po północnej stronie jeziora był wyłącznie Nadmorski szlak pieszy, czyli inaczej europejski E9. O tym że niektórzy z kolegów jeżdżą po szlakach pieszych już pisałem na poprzedniej stronie.
Natomiast przebieg udostępniony przez Urząd Marszałkowski
http://www.rowery.wzp.pl/wycieczki-rowe ... uz-baltyku
może świadczyć o planowanej zmianie przebiegu (ale nie musi, to ostatecznie rozstrzyga oznakowanie).
A jazda po szlaku R10 przez lotnisko to coś z gatunku fantazji, chyba jako kolejny element rozwoju po zaplanowaniu tras na szlakach pieszych :-)
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Następna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości