Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez GPS Maniak » Pt, 17 mar 2017 2:13

Lista podstawowych pytań, na które chciałbym w pierwszej kolejności znaleźć odpowiedź i to bez wychodzenia w teren.

1. Czy istnieje możliwość korzystania z map innych niż wgrane fabrycznie (img, kmz, jnx) oraz możliwość wyświetlania 2 map img jednocześnie (np. PL_Topo_2016 + nakładka: Ścieżki)? Kliknij, żeby znaleźć odpowiedź
2. Sposób renderowania map. Kliknij, żeby znaleźć odpowiedź
3. Jak wygląda obsługa punktów POI GPI (wyszukiwanie, ikony na mapie, informacje dodatkowe zawarte w pliku GPI)? Kliknij, żeby znaleźć odpowiedź
4. Czy jest możliwość, a jeżeli jest to jakie są możliwości konfiguracyjne wyświetlania wielu kursów (a może też aktywności?) na mapie. Póki co (FW 2.40), zegarek wykłada się przy imporcie kursów, więc odpowiedzi na to pytanie nie znam. :?
5. Czy zegarek wykorzystuje dane DEM z mapy (wysokość celu wybranego w zegarku, profil wysokości przy projektowaniu trasy w zegarku)? Kliknij, żeby znaleźć odpowiedź
6. Czy podczas trwania aktywności (np. wędrówka) jest możliwość korzystania z tarczy oraz widżetów pobranych z ConnectIQ?
Kliknij, żeby znaleźć odpowiedź
7. Czy i jak wygląda współpraca z aplikacją IQMapReceiver (wysyłania ze smartphona waypointów z pliku GPX wtrybie offline). Kliknij, żeby zobaczyć odpowiedź.
8. Sposób zarządzania routingiem podczas nawigacji - chodzi o to, czy jest możliwość oraz jeżeli jest, to na ile to jest łatwe, a na ile upierdliwe by podczas trwania jednej i tej samej aktywności (np. wędrówka) zmieniać tryb nawigacji: "po drogach"/"trasy bezpośrednie" Kliknij, żeby znaleźć odpowiedź

Pytania kolegów:
(Marko) Czy w nawigacji wg śladu (kursu?) wyświetlane są ikony "wzniosów" i "spadków"?

Wybrane opinie użytkowników:
Wojtek Szydlowski napisał(a):Dodam od siebie kilka porównań do Epixa, z którego do niedawna korzystałem:
1. fenix w moim odczuciu szybciej przesuwa i renderuje mapę - zapewne lepszy procesor
2. Nieco brakuje mi dotyku na ekranie, zwłaszcza przy przesuwaniu menu, zatwierdzaniu. Tu plus dla epixa.
3. Nowy układ menu: mam wrażenie, że trzeba się nieco więcej naklikać, żeby osiągnąć to co chcemy ustawić.
4. A to ciekawe: epix nie chciał synchronizować się z telefonem, gdy nie było włączonego GPS w telefonie. Sprawdzone na 2 telefonach z Androidem 6. Fenix łączy się i nie wymaga GPS w telefonie.
5. Garmin dołączył mapę velomap, opartą na Openstreetmaps. Przyzwoita, bardzo szczegółowa, wygląd / skórka gorsze niż PL TOPO, ale ogólnie miły drobiazg.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pt, 17 mar 2017 18:30

Po przesiadce z epixa reka sama leci na ekran, a tu klops... nie dotykowy a nawyki silne... ;-)
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez GPS Maniak » Pt, 17 mar 2017 18:34

@Wojtek. Czy mam rozumieć, że kupiłeś? :idea:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pt, 17 mar 2017 18:36

uhm...odszczekuje wszystko :) Browarki kupione, zapowiada sie dlugi wieczor z nowa zabawka... :)
Ostatnio edytowano Pt, 17 mar 2017 18:58 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie cytatu z poprzedzającego postu
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez GPS Maniak » Pt, 17 mar 2017 18:41

:lol: :lol: :lol:

Ja póki co jestem uziemiony. Gdzieś koło 17.50 podłączyłem zabawkę do PCta celem zarchiwizowania plików i nawet połowa jeszcze się nie skopiowała :?
Jedyne co zdążyłem zauważyć podczas dosłownie 1-no minutowej zabawy, to fakt, że w "ustawieniach" globalnych mapy, nie ma opcji "konfiguruj mapy". To zostało przeniesione do lokalnych ustawień mapy w aplikacjach/aktywnościach, czyli rodzaj wyświetlanej mapy będzie zależał od rodzaju aktywnej aplikacji.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pt, 17 mar 2017 18:52

Nie wiem na ile korzystales z fenixa 3 a na ile z epixa, ale np przesuwanie mapy dotykowo i zoom chyba byly lepsze na dotyku.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez GPS Maniak » Pt, 17 mar 2017 18:58

@Wojtek. Generalnie nie przesuwałem mapy w Epixie. Oczywiście zoomowałem, wykorzystując dotyk. Miałem z tym problem, bo mam grube paluchy/opuszki palców i często trafiałem w ten środkowy krzyż/kursor, co wywoływało niepożądane efekty. Trudno więc powiedzieć czy będę tęsknił za dotykiem Epixa czy też nie.

Dobra. Archiwizacja biegnie, zatem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania będę szukał od godziny 20-stej :wink:

Dwa zdania o zawartości pudełka. Oczywiście można to znaleźć na stronie produktu, ale dla jasności przypomnę, że tym razem Garmin do swojego produktu nie dołączył ładowarki. W sumie w sprawie ładowarki tak chyba lepiej. Natomiast w tym proekologicznym działaniu (jeżeli o to chodziło), Garmin chyba poszedł o krok za daleko. Kabelek do ładowania/transmisji danych ma tylko 50 cm :!: Chcąc naładować zegarek niezależną ładowarką włożoną do gniazdka umieszczonego nad podłogą, albo trzeba skorzystać z przedłużacza USB, albo ... zegarek położyć na podłodze :?

Nowy-1.jpg


Nowy-2.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez Marko » Pt, 17 mar 2017 19:22

GPS Maniak napisał(a):Kabelek do ładowania/transmisji danych ma tylko 50 cm :!:

Jest jeszcze coś - konsumenci powinni się postawić i, jak w przypadku komórek, również dla smartwatchy wywalczyć jednolity standard wtyczek(!)

Lechu, Wojtku - gratuluję zabawek!
W Wojtku nadzieja na wrażenia z pracy Fenixa na rowerze.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez heimdall » Pt, 17 mar 2017 19:30

witam że tak zapytam,dostałem dziś nowego Garmina F5X zaliczył już ze 3 zwiechy podczas odłączania od komputera po wgraniu map,chyba dla tego że mapy były złe,ale to tylko domysł reset przez trzy przyciski do fabryki pomógł,ale nie o to chodzi pytanie moje dotyczy BaseCamp mam trochę zrobionych tras które wgrywam do F5X jak je uruchomić na nim ??
Gdzie znajdę jakieś darmowe mapy Gorc Pienin Tatr na F5X.

Pozdrawiam

Jest i następna zwiech już mnie to zaczyna wkurzać,zegarek po odłączeniu od kompa wygląda ja na zdjęciu poniżej nic nie pomaga tylko reset do fabryki.

Obrazek
Garmin Fenix 5X + Garmin Monterra
heimdall
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 17 mar 2017 19:20

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez GPS Maniak » Pt, 17 mar 2017 19:55

Witamy! Zacząłem od robienia kopii zapasowej zegarka, co jeszcze trwa, więc póki co nic nie wiem. :wink:

Zwis? Jak długo czekałeś? Pytam, bo po każdym wgraniu nowej mapy, Garminki potrzebują trochę czasu żeby wszystko sobie uporządkować. Pojawia się napis: "ładowanie map" i zapewne w zegarku twa to dość długie dziesiątki sekund :?

Jeżeli chodzi o mapy - mam nadzieję że można skorzystać z tych samych co do ręczniaka: viewtopic.php?f=2&t=15310#p184678 ale jeszcze nie sprawdzałem czy i jak to działa.

Jeżeli będą działały mapy typu "open", to w przyszłym tygodniu będę publikował swoją wersję mapy gór, przygotowywanej specjalnie z myślą o zegarku. Niestety w pierwszej wersji mapy nie ma Gorców. viewtopic.php?f=2&t=17206#p197093
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez Zachu » Pt, 17 mar 2017 20:08

Mapy na początek to bym wysłał z BC. Mogli coś ulepszyć. Nie ma pewniejszej metody i od razu widać ścieżki docelowe.
Wojtek Szydlowski napisał(a):Po przesiadce z epixa reka sama leci na ekran, a tu klops... nie dotykowy a nawyki silne... ;-)
Daj coś dziecku czy gimnazjalistom i inaczej nie potrafią.
GPS Maniak napisał(a):@Zachu było trochę więcej sztuk,
Wiem ile było. Tylko czy o to tu chodzi? Wiesz ile widziałem F3 w ferie na Krupówkach i w dolinach? :D
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez heimdall » Pt, 17 mar 2017 20:08

Po wgraniu map fenix przy odłaczeniu pokazuje aktualizacja map i tu jest ok dość szybko zresztą wgarłem tylko topo czech,i było ok,potem wgrywam np.tarcze widżety itp i w pewnym momencie zegarek po odłaczeniu wygląda jak na focie,wyłaczam go na przycisku właczam a on tylko mieli na logo garmina,zostaje reset 3-przycisków do fabryki.Dziwne zaczyna mnie to denerwować.
Garmin Fenix 5X + Garmin Monterra
heimdall
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 17 mar 2017 19:20

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez Zachu » Pt, 17 mar 2017 20:09

Za dużo na raz ładujesz i nie wiadomo co zawiesza. Jesteś beta testerem i albo się z tym pogodzisz albo dasz sobie spokój.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez heimdall » Pt, 17 mar 2017 20:13

Zachu napisał(a):Za dużo na raz ładujesz i nie wiadomo co zawiesza. Jesteś beta testerem i albo się z tym pogodzisz albo dasz sobie spokój.


Co za dużo ładuje dwie mapy i trzy tarcze,bez przesady za 3300 zł dziwne zwiechy,w F3 raczej żadko to występowało.
Garmin Fenix 5X + Garmin Monterra
heimdall
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 17 mar 2017 19:20

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez GPS Maniak » Pt, 17 mar 2017 20:45

Nie o to chodzi, że w ogóle za dużo ładujesz, ale o to, że za dużo od razu. W zbyt krótkim okresie czasu. Dlatego trudniej będzie zlokalizować przyczynę zwisu.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Następna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości