PL Topo - nie można odblokować mapy

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

PL Topo - nie można odblokować mapy

Postprzez yossarian1981 » So, 07 lip 2018 6:45

Czołgiem!

Posiadam GPSMAP 64st w tym roku postanowiłem zakupić mapę PL Topo do której się już od dawna przymierzałem.
Przyszła karta sd wszystko ładnie tylko pojawia się problem jeżeli chciałem przekopiować mapę z tej kart na tą którą obecnie posiadam wyskakuje komunikat "nie można odblokować mapy" czy jakoś tak.
Jeżeli mapa śmiga na karcie którą otrzymałem od Azymutu wszystko jest gitarra, problem pojawił się w momencie kiedy chciałem zgrać ją na moją prywatna kartę.
A na mojej prywatnej karcie posiadam różne inne mapy min. UMP pcPL, osmapa.pl i czasem wgrywam mapki compassa - po prostu chciałbym mieć wszystko w jednym miejscu ot tak estetycznie ;-)

Z karty od PL Topo zgrałem pliki gmapsupp i gmapsupp z rozszerzeniem unl na kartę SD i nie działa i wyskakuje ten komunikat, mep EU nie odczuwam potrzeby noszenia non stop przy sobie.

Z racji tego, że informatyk ze mnie jak z tyłka kozy trąbka może mnie ktoś uświadomi o co kaman? Może PL Topo ma jakieś dodatkowe zabezpieczenie, albo Ja robię coś źle i czy w ogóle jest to możliwe.. ¯\_(ツ)_/¯

Nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi na to pytanie na forum zbliżony wątek dotyczył aktualizacji z 2014, ale nie odpowiedział na moje pytania.

Pozdrawiam yossarian
Avatar użytkownika
yossarian1981
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): So, 07 maja 2016 19:44
Lokalizacja: Katowice

Re: PL Topo 2018.1 - nie można odblokować mapy

Postprzez tomeq » So, 07 lip 2018 7:37

Mapy Topo od Azymutu są przypisane do ID karty (lub ID urządzenia jeśli nie posiada karty pamięci), nie zadziałają na innej karcie. Jest to ochrona przed piractwem.
tomeq
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 10 lip 2016 7:30

Re: PL Topo 2018.1 - nie można odblokować mapy

Postprzez yossarian1981 » So, 07 lip 2018 8:39

W sumie brzmi rozsądnie, ale zmusza do korzystania z tej jednej mapy ewentualnie zgrania innych map do wewnętrznej pamięci urządzenia..

Dzięki za info :-)

Jeżeli chodzi o mnie wiem wszystko - można zamykać! :)
Avatar użytkownika
yossarian1981
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): So, 07 maja 2016 19:44
Lokalizacja: Katowice

Re: PL Topo - nie można odblokować mapy

Postprzez positron » Pt, 03 sie 2018 10:57

Możesz wszystko wgrać na kartę którą dostałeś z mapą. Moja ma 16gb i przynajmniej dla mnie, to jest wystarczająca ilość miejsca.
positron
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 03 sie 2018 8:34


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości