Garmin Colorado - Faq & Issues

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Postprzez GPS Maniak » Pn, 31 mar 2008 16:37

soko napisał(a):Ale piechur może mieć i AUTO i OFF.

OK. To rozumiem, ale AUTO przy prędkości granicznej 16km/h oznacza permanentne ON. Ponieważ mam nawyk używania podczas marszu odbironika bez kompasu to przeklikiwanie się via kółeczko w celu wyłączenia kompasu (OFF) jest właśnie tym co (między innymi) nie podoba mi się w Colorado.

Zresztą dobrze że wad C300 trochę odkryłem i dzięki temu "wyleczyłem się" zakupu tego sprzętu. Moja lepsza połowa od początku uważała, że przesiadka z 60CSX na Colorado daje zbyt mało wartości dodanej żeby taką "rozrzutność" zaakceptować. A decyzja o zakupie dwóch Rino_530XCH przeszła w rodzinie prawie jak po maśle :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez miecho » Pt, 09 maja 2008 9:04

Może to szczegół, ale przy przeglądaniu profilu wysokości u mnie "żuczki" pojawiają się pod nazwą miesiąca w polu data (Przy okazji próba wstawiania obrazków na forum :) ). Jeszcze raz witam i pozdrawiam Wszystkich.

angielska: Obrazek polska: Obrazek
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Postprzez frasun » Pt, 09 maja 2008 9:56

Kolejny błąd w pliku polish.gtt.
Udostępniałem już chyba mój poprawiony plik, jeśli nie raz jeszcze link do pliku z poprawkami: Polish.gtt.
    należy pobrać archiwum
    rozpakować
    skopiować plik polish.gtt do katalogu w Colorado X:\Garmin\text (X - to tylko przykład ;)) nadpisując oryginalny plik garmina

Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez miecho » Pt, 09 maja 2008 11:33

Mmmm jak miło. Dziękuję. I Wysokosc na Wysokość się zmieniła :D. Nie miałem okazji przyjrzeć sie dokładnie strukturze plików w Colorado, za dużo danych do przetworzenia na raz :D.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Postprzez miecho » So, 10 maja 2008 12:32

Jeszcze w Manadżer waypoint. jest Reposition Here, ale tego tekstu niestety nie ma w pliku Polish.gtt. Z drugiej strony to w sumie tylko wersja beta firmware...
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Postprzez kwieto » So, 10 maja 2008 13:31

miecho napisał(a):Jeszcze w Manadżer waypoint. jest Reposition Here, ale tego tekstu niestety nie ma w pliku Polish.gtt. Z drugiej strony to w sumie tylko wersja beta firmware...
Pewnie można to dopisać w dowolnym edytorze tekstu.
Nie mam pod ręką pliku z angielską wersją, więc nie wiem jak to otagować, ale możesz spróbować sprawdzić i podmienić.
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez frasun » So, 10 maja 2008 14:00

Można, tylko jak to przetłumaczyć?
    Przenieś tutaj (brzmi dziwnie) :lol:
    Przenieś do bieżącej lokalizacji (za dłuuugie) :D
    Skrócona wersja? Przenieś do bierz. lokal. (może być) :? taką wersję dodałem do Polish.gtt
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez kwieto » So, 10 maja 2008 15:59

Nie można ściągnąć pliku (serwer nie odpowiada) :/

"Przenieś tutaj" jest OK, natomiast "przenieś do bieżącej lokalizacji" jest strasznie "techniczne".

Ewentualnie "Zmień na obecną pozycję" albo coś takiego?
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez frasun » So, 10 maja 2008 17:06

kwieto napisał(a):Ewentualnie "Zmień na obecną pozycję" albo coś takiego?

No nie wiem. Ciekawe jak przetłumaczy to garmin. :?
Serwer działa.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez kwieto » So, 10 maja 2008 17:26

Hmmm:

Safari can’t open the page “.../gps/Colorado/Polish.zip” because it can’t find the server “frasunkiewicz.neostrada.pl”


Update:
Ciekawe, firefox to łyknął...
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez frasun » So, 10 maja 2008 18:13

kwieto napisał(a):Ciekawe, firefox to łyknął...

Może Safari nie obsługuje prawidłowo ftp?
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez kwieto » So, 10 maja 2008 19:20

frasun napisał(a):
kwieto napisał(a):Ciekawe, firefox to łyknął...

Może Safari nie obsługuje prawidłowo ftp?
Pozdrawiam,


Nic mi o tym nie wiadomo... chyba że byłby to jakiś bug ostatniej wersji.
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miecho » So, 10 maja 2008 22:28

frasun napisał(a):Można, tylko jak to przetłumaczyć?
[list]Przenieś tutaj (brzmi dziwnie) :lol:
Przenieś do bieżącej lokalizacji (za dłuuugie) :D
Skrócona wersja? Przenieś do bierz. lokal.

Zastanawiałem się również nad jakimś sensownym tłumaczeniem, ale w końcu wolałem się zdać na wypróbowanych garniaków-gpsmaniaków. Prawdę powiedziawszy to czasem w przypadku obsługi niektórych sprzętów to z reguły wolę używać menu angielskiego, bo nie potrafię zrozumieć polskiego :). Jeśli chodzi o forum to od pewnego czasu nie miałem śmiałości dołączyć się do dyskusji, bez wsparcia odpowiedniego hardware :). Teraz widzę, że moje hardware (garniakowe oczywiście) nie cieszy zbytnią popularnością wśród gps maniaków :). Na razie jestem zadowolony, ale pożyjemy zobaczymy :).
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Postprzez kwieto » N, 11 maja 2008 8:01

miecho napisał(a):Prawdę powiedziawszy to czasem w przypadku obsługi niektórych sprzętów to z reguły wolę używać menu angielskiego, bo nie potrafię zrozumieć polskiego :).


Heh, to może wynikać z przyzwyczajeń (np. ja nie trawię systemu na komputerze po polsku). Przy czym de facto "reposition here" to w dosłownym tłumaczeniu "przenieś tutaj" - jeśli po polsku ma brzmieć dziwnie, to po angielsku tym bardziej :")

W wielu przypadkach działa to pewnie na takiej zasadzie, że czytając angielską "nazwę" funkcji, nie zastanawiamy się nad adekwatnością opisu. Czytając opis w rodzimym języku problem ten wychodzi na pierwszy plan.

miecho napisał(a):Teraz widzę, że moje hardware (garniakowe oczywiście) nie cieszy zbytnią popularnością wśród gps maniaków :).


To bardzo świeży model, więc nie dziwię się, że nie jest tak popularny jak pozostałe. Przypuszczam, że z czasem stanie się coraz popularniejszy.
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kwieto » Pt, 16 maja 2008 20:55

soko napisał(a):Gospodarka trackami odbywa się na dwa sposoby:


Ja z kolei zacząłem rozpracowywać temat dzielenia i automatycznej archiwizacji śladu (czyli tworzenia tych wszystkich plików 1.gpx, 2.gpx itd)

O ile z grubsza wiadomo jak to się dzieje w przypadku zapisu z przerwami (Colorado "tnie" ślad w jednym z miejsc gdzie była przerwa w logowaniu - najprawdopodobniej gra rolę długość przerwy), o tyle gdy dziś spróbowałem zobaczyć co się stanie gdy zapiszę 10 tys. punktów jednym ciągiem - na dwie próby Colorado jednym przypadku stanął z zapisywaniem (acz miałem przy okazji komunikat o wyczerpaniu baterii, może to był jakiś problem?), natomiast w drugim - zawiesił się.
W drugim przypadku miałem włączony stoper więc udało mi się ustalić, że zawieszenie się nastąpiło około 7 minut po zapisaniu ostatniego punktu w śladzie. W tym czasie ślad nie został zarchiwizowany (wszystko było w pliku "current.gpx"), a logowanie nie zostało wznowione.

Wychodzi na to, że jeśli logujemy "non-stop" jednym ciurkiem, Colorado nie radzi sobie z dzieleniem śladu na części po przekroczeniu limitu punktów - po prostu przestaje go zapisywać. (!)

Czy jest jakiś formularz na stronie Garmina, gdzie można takie uwagi zgłaszać?
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości