GPSMAP 60CSx - problem z pamięcią masową USB

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

GPSMAP 60CSx - problem z pamięcią masową USB

Postprzez zbyszekg9 » So, 24 lis 2018 7:33

Szanowni forumowicze,
forum to pierwsze miejsce, gdzie zgłaszam problem, z którym nie mogę sobie od kilku dni poradzić, z nadzieją na jego rozwiązanie. Problem polega na tym, że po podłączeniu urządzenia do komputera jako pamięć masowa USB, co prawda widzę ikonkę dysku USB, ale jest ona nieaktywna, a po próbie wejścia na dysk ukazuje się komunikat "Włóż dysk do stacji dysków". Nadmieniam, że próbowałem już włączać i wyłączać zarówno komputer, jak i odbiornik - bez rezultatu. Nie chciałbym robić resetu urządzenia, ponieważ mam na nim zapisane ślady, których nie chciałbym stracić, ale jeśli to będzie jedyne wyjście, to trudno. Może ktoś ma lepszy pomysł?
Pozdrawiam
Zbyszek
zbyszekg9
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn, 09 wrz 2013 13:08

Re: GPSMAP 60CSx - problem z pamięcią masową USB

Postprzez nullomorph » So, 24 lis 2018 9:13

Jeżeli ślady są na karcie SD, to zawsze można czytnikiem, ale jeżeli w pamięci urządzenia, to ja bym zaczął od próby z innym kabelkiem USB. Garminy potrafią być wrażliwe na drobne różnice w jakości kabelków, bardziej niż inne urządzenia. Warto też spróbować z innym komputerem.
eTrex20, Fenix 6PRO
PL_Topo, MaxiMapa, OSM
nullomorph
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 17 kwi 2012 10:52

Re: GPSMAP 60CSx - problem z pamięcią masową USB

Postprzez zbyszekg9 » So, 24 lis 2018 9:45

Wykonałem kilka czynności. Inny kabelek - efekt ten sam. Inny komputer - efekt ten sam. Inny odbiornik - to samo. Ale inna karta w interesującej mnie sześćdziesiątce - wszystko ok. Wniosek - uszkodzona karta. Tym bardziej, że po wyjęciu karty i podłączeniu urządzenia do komputera oraz wymuszeniu pamięci masowej, efekt jest taki sam, jak bez karty. Z utratą danych muszę się już chyba pogodzić. Dziękuję nullomorph za pomoc.
Pozdrawiam
Z.
zbyszekg9
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn, 09 wrz 2013 13:08

Re: GPSMAP 60CSx - problem z pamięcią masową USB

Postprzez nullomorph » So, 24 lis 2018 21:51

Możesz jeszcze spróbować włożyć kartę do czytnika SD i potraktować jakimś programem do odzyskiwania danych. Tu: https://www.techadvisor.co.uk/how-to/storage/how-recover-files-from-sd-card-3481659/ masz trochę wskazówek.
eTrex20, Fenix 6PRO
PL_Topo, MaxiMapa, OSM
nullomorph
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 17 kwi 2012 10:52

Re: GPSMAP 60CSx - problem z pamięcią masową USB

Postprzez zbyszekg9 » N, 25 lis 2018 10:03

Słabo u mnie z technologią, dlatego każda taka wskazówka na pewno jest bardzo cenna. Dziękuję.
zbyszekg9
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn, 09 wrz 2013 13:08


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości