Dźwięki podczas jazdy dla śladu w Oregon 750

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Dźwięki podczas jazdy dla śladu w Oregon 750

Postprzez szosmen » Śr, 30 sty 2019 15:13

Witam wszystkich. Jestem tu nowy.

Mam Garmina Oregon 750, którego używałem na Wiśle 1200 w 2018. Nie raz zjechałem z ścieżki i musiałem wracać z powrotem na nią.

Odkryłem, że można ustawić komunikaty dźwiekowe informujące o zbliżającym się zakręcie lub o zjechaniu z trasy o określona ilość metrów.
Po testach widzę, że dźwieki są tylko dla utworzonego ROUTE, ale nie ma ich dla TRACK (ślad/ścieżka ?) która powstała z tej ROUTE.
ROUTE wyznacza się samo przez Garmina/BaseCamp po znnych drogach, natomiast np Wisła 1200 jest też po bezdrożach. Konieczne jest więc używanie śladu/ścieżki.
Jeśli mylę pojęcia to sorki :)

Moje pytanie jest czy jest możliwe aby dla śladu dźwięki też się odtwarzały ?
Lub czy inny Garmin jest w stanie odtworzyć te dźwięki ?
Ostatnio edytowano Śr, 30 sty 2019 18:06 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Korekta tytułu
szosmen
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 28 sty 2019 15:23

Re: Dźwięki podczas jazdy dla śladu w Oregon 750

Postprzez szosmen » Cz, 07 lut 2019 15:48

Sam sobie odpowiadam :), bo mam info z Garmin Polska.
Otóż dźwięk/alarm zjechania ze ścieżki jest tylko w nawigacjach w zegarku oraz rowerowych serii Edge.
W nawigacjach turystycznych to nie działa dla ścieżki. A działa tylko dla Trasy ustalanej przez Garmina automatycznie lub w Base Camp - taka opcja nawigacji jak w aucie.

Pozdrawiam :)
szosmen
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 28 sty 2019 15:23

Re: Dźwięki podczas jazdy dla śladu w Oregon 750

Postprzez roro » N, 10 lut 2019 14:22

szosmen napisał(a):ROUTE wyznacza się samo przez Garmina/BaseCamp po znnych drogach, natomiast np Wisła 1200 jest też po bezdrożach. Konieczne jest więc używanie śladu/ścieżki.

W odbiorniku nawigację można realizować według trasy, śladu i "Trasy bezpośredniej" ( po bezdrożach ).

Trasę bezpośrednią można wyznaczyć w odbiorniku lub oprogramowaniu zewnętrznym
wskazując punkty pośrednie w punktach zwrotu - w opcji " Wyznaczanie trasy" należy wybrać aktywność wyznaczania trasy bezpośredniej.

W celu ułatwienia możliwość zmiany aktywności w opcji "Wyznaczanie trasy"
można wybrać z listy aktywności opcję "Monit" - wybranie opcji monit
po wybraniu trasy wyświetli ekran z możliwością wyboru aktywności.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości