Oregon 200 Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi?

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Oregon 200 Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi?

Postprzez Muruthii » Pt, 15 lis 2019 0:21

Przejrzałem 106 postów na temat mojego Oregona 200 i nie znalazłem odpowiedzi, dlatego zdecydowałem się zawracać głowę Forumowiczom. Chodzi o to, że Oregon 200, podczas marszu do ustalonego celu, mierzy odległość jaka pozostała, poczynając od wartości początkowej (w chwili rozpoczęcia marszu).
Pytanie: Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi? Czy jest to możliwe, albo raczej, czy można zmodyfikować software, żeby uzyskać pożądany efekt? A może czegoś przez lata całe nie wyczaiłem?
Bardzo proszę o pochylenie się nad moim problemem.
Rychu
Ostatnio edytowano Pt, 15 lis 2019 6:46 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Edycja tytułu wątku
Muruthii
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 14 lis 2019 23:15

Re: Oregon 200 Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi?

Postprzez Zachu » Pt, 15 lis 2019 18:16

Na stronie producenta wystarczy przejrzeć obrazki

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/14902

Obrazek
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8723
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oregon 200 Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi?

Postprzez djerzyk » Pt, 15 lis 2019 18:49

Możne też przeczytać np. tutaj:
https://www.tramsoft.ch/gps/garmin_oreg ... enfelder_1

Wygląda na to, że masz do wyboru 38 pól w Trip Computer :)
Pozdrawiam,
Jerzy
Teraz: GPSMAP 62stc. Były: GPSMAP 60csx, eTrex Vista.
djerzyk
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): Pn, 15 gru 2014 21:25

Re: Oregon 200 Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi?

Postprzez Muruthii » So, 16 lis 2019 3:35

Przede wszystkim bardzo dziękuję Zachu'owi i Djerzyk'owi, że zechcieli pochylić się nad moim pytaniem. To miłe, że człowiek nie zostaje sam ze swoim problemem, i że istnieje forum Garniak, ale ...
ale podane rozwiązania NIE do końca spełniają moje oczekiwania.
Obydwa rozwiązania wskazują na to samo pole, które można sobie uaktywnić w "komputerze podróży". Jest to pole "Trip Odometer" - jak na zdjęciu od Zacha oraz w dokumentacji załączonej przez Djerzyka.
Dlaczego mnie podpowiedzi nie uradowały? Dlatego, że pole pokazuje "Total distance travelled since last reset",
czyli zsumowaną drogę wielu wypraw. I to jest cenna informacja, bo np. fajnie jest wiedzieć, że podczas urlopu przeszedłem, dajmy na to, 950 km.
Oczywiście, jeżeli będę przed każdym kolejnym etapem marszu zerował ("Reset") "Komputer podróży" to uzyskam to o co mi chodzi, ale funkcja "Reset" usuwa mi przy okazji wszystkie inne dane podróży rejestrowane od początku każdej kolejnej trasy.
W sumie - zdaję sobie sprawę, że zawracam głowę uczynnym ludziom, ale miałem cień nadziei, że ktoś wszedł głębiej w oprogramowanie, bo aż nie chce się wierzyć, że Garmin takiego byka strzelił w software Oregona.
Jeszcze raz serdeczne dzięki za dobrą wolę i chęć pomocy.
Pozdrawiam serdecznie Zycha i Djerzyka.
Muruthii
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 14 lis 2019 23:15

Re: Oregon 200 Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi?

Postprzez sdsyc » So, 16 lis 2019 8:09

Nie tyle byk, co cecha; inna filozofia niż np. w zegarkach, których można używać na co dzień jako "zwyczajnie", a od czasu do czasu uruchomić w nim aktywność (z drugiej strony: " byk Oregona" bardzo przypomina funkcję monitora aktywności?). W Oregonie i innych "ręczniakach" włącznik jest "2 w1", odpowiednikiem oddzielnych w zegarkach przycisków on/off i start.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Oregon 200 Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi?

Postprzez roro » So, 16 lis 2019 11:59

Muruthii napisał(a):Pytanie: Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi? Czy jest to możliwe, albo raczej, czy można zmodyfikować software, żeby uzyskać pożądany efekt? A może czegoś przez lata całe nie wyczaiłem?

W Oregonie 200 jest możliwy pomiar bieżącego dystansu.

Skorzystaj z funkcji Stoper ( Stopwatch) :D .
Rejestracja danych stopera powinna być również zapisywana w pliku gpx, niezależnie od zapisu śladu.
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Oregon 200 Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi?

Postprzez Muruthii » So, 16 lis 2019 21:07

Ponieważ włączyły się dwie nowe osoby, tzn. Sdsyc i Roro, to również im serdecznie dziękuję za reakcję.
Zgadzam się z oceną Sdsyc, choć zmusza mnie to do ukłonu w kierunku Garmina, a kark mi zesztywniał. No, ale, niech tam - lubimy Garmina.
Z opinią Roro trudno się nie zgodzić, bo przecież nie ma sensu dyskusja z faktami, ale (do licha) nie o to od początku chodziło! Gdy zaprzęgniemy do roboty komputer, to wszystko można ... no, powiedzmy wiele, ale ja rzadko zabieram laptopa w teren :)
Dzięki i do następnego razu.
Muruthii
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 14 lis 2019 23:15

Re: Oregon 200 Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi?

Postprzez roro » So, 16 lis 2019 21:12

Muruthii napisał(a):Gdy zaprzęgniemy do roboty komputer, to wszystko można ... no, powiedzmy wiele, ale ja rzadko zabieram laptopa w teren :)

Do czego potrzebny w terenie jest laptop ? - jeżeli użyjesz funkcji Stoper.
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Oregon 200 Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi?

Postprzez Muruthii » So, 16 lis 2019 21:27

Aaaa!!! Zrozumiałem Roro!
Tyle lat używam mojego Oregona i nie zwróciłem uwagi, że w funkcjonalności stopera jest pole "Dystans okrążenia". Genialnie! Dziękuję! Czyli - może trochę dziwacznie - ale DA się uzyskać to, co chciałem.
Jeszcze raz dzięki i miłego wieczoru.
Muruthii
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 14 lis 2019 23:15

Re: Oregon 200 Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi?

Postprzez roro » N, 17 lis 2019 14:35

Muruthii napisał(a):Tyle lat używam mojego Oregona i nie zwróciłem uwagi, że w funkcjonalności stopera jest pole "Dystans okrążenia". Genialnie! Dziękuję! Czyli - może trochę dziwacznie …..

Żeby było mniej dziwacznie,
jeżeli przeszkadza opis pola "Dystans okrążenia" można zmienić opis w pliku Polish na "Dystans odcinka" - tak jak na załączonym obrazku.

47.jpg
47.jpg (43.14 KiB) Przeglądane 5763 razy
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Oregon 200 Jak ustalić bieżącą długość przebytej drogi?

Postprzez Muruthii » N, 17 lis 2019 22:13

Dzięki! :)
Muruthii
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 14 lis 2019 23:15


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość