Fenix 5x - rodzaje trasowania / różne zachowanie na mapach

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Fenix 5x - rodzaje trasowania / różne zachowanie na mapach

Postprzez Wojtek Szydlowski » Śr, 15 sty 2020 20:19

Cześć, czy tylko u mnie występuje taki objaw:
Zaczynam nawigowanie do jakiegoś miejsca - np. z Ulubionych, do jakiegoś punktu.

Trasowanie w aktywności ustawione "na krechę".
Mapa: Garmin Topo:
Po włączeniu aktywności, zegarek nawiguje po linii prostej, wszystkie parametry trasy podawane są prawidłowo, tj głownie chodzi mi o odległość do celu
Mapa: Azymut TOPO PL:
Po włączeniu aktywności, zegarek nawiguje po linii prostej, wszystkie parametry trasy podawane są prawidłowo, tj głownie chodzi mi o odległość do celu

Trasowanie w aktywności tak, aby korzystał z dróg na mapie, np. Rower, albo Chód.
Mapa: Garmin Topo:
Po włączeniu aktywności, zegarek nawiguje po drogach / ścieżkach, wszystkie parametry trasy podawane są prawidłowo, tj głownie chodzi mi o odległość do celu
Mapa: Azymut TOPO PL:
Po włączeniu aktywności, zegarek wprawdzie wytycza trasę po drogach / ścieżkach, ale parametry trasy nie są już podawane są prawidłowo, tj głownie chodzi mi o odległość do celu - ona pozostaje BEZ ZMIAN. A np jeśli włączę na ekranie mapy pole danych z odległością do celu, to cały czas pokazuje "0".
Próbowałem wszystkiego i na PL TOPO działa to bardzo dziwnie: Po zakończeniu kalkulacji parametry trasy są OK, odległość jest np: 2,35 km, idę trasą i nic się nie zmienia, nie pokazuje zmiany odległości do celu, do zwrotu - tak jakbym stał w miejscu.

Czy ktoś spotkał się z podobnym działaniem w swoim zegarku?
Na pewno jakiś czas temu było dobrze, mam wrażenie, że takie działanie pojawiło się z którymś z kolei firmware i nie zdziwię się, że to celowe działanie Garmina, np. wdrożyli coś nowego nie oglądając się na "obce" mapy.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości