Montana 700i problem z pomiarem dystansu.

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Montana 700i problem z pomiarem dystansu.

Postprzez Świeżak » Wt, 05 sty 2021 20:06

Witam wszystkich poraz pierwszy.
Przejdę od razu do rzeczy. Problem jak w temacie. Korzystam z mapyOSM POL_20-06-2020,w tle TopoActiveEurope 2020.. Planuję trasy bezpśrednio w urządzeniu. Prosił bym bardziej doświadczonych ode mnie forumowiczów o pomoc i naprowadzenie na właściwą ścieżkę.☺️. Przykład ostatniej trasy. Planowana długość trasy około 16km rozumiem że przechodzę powiedzmy 2km więcej. Na koniec wędrówki długość śladu wynosi 24km a po archiwizacji 20km. O co tu chodzi. Dodam że GPS w aparacie foto pokazuje mi długości śladu 18km, czyli bardziej odpowiadający prawdzie. W czym jest problem.
Metoda rejestracji: auto
Interwał: najczęściej
Aktywność:piesze wędrówki
Pomocy
Świeżak
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 05 sty 2021 19:29

Re: Montana 700i problem z pomiarem dystansu.

Postprzez sdsyc » Cz, 07 sty 2021 0:28

Przeczytaj viewtopic.php?p=206572#p206572
Może w Twoim odbiorniku jest analogiczny problem.
Przeanalizuj ślad np. w BaseCamp (koniecznie zaznaczając wszystkie punkty z wyjątkiem pierwszego lub ostatniego)
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Montana 700i problem z pomiarem dystansu.

Postprzez Świeżak » Wt, 12 sty 2021 15:53

Dziękuję za wskazówkę.
Ostatnio chodziłem tylko na OSM bez żadnego tła i odziwo długosc śladu była zbliżona do długości planowanej trasy, zbliżona bo zdaje sobie sprawę, że tu zawsze będą rozbieżności jeśli nie będę szedł zgodnie z wyznaczona trasą. Jednak ważniejsze jest dla mnie to że długość śladu po zapisaniu była taka sama jak długość śladu po zarchkwizowaniu i najważniejsze pokryła się praktycznie z długością śladu gps za aparatu foto. Zauważyłem też że korzystając z OSM i mając w tle TOPO PL dystans przebytej trasy tak jak by się podwajał. Wynika z tego że nie mogę korzystać z kilku map w trakcie jednego przejścia., a szkoda.
Świeżak
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 05 sty 2021 19:29


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości