Zgubiłem mapy

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Zgubiłem mapy

Postprzez edwardo65 » Wt, 12 paź 2021 20:50

Witajcie. Mam GPSMAP64st. Oczywiście ja jako laik korzystałem tylko z wgranych map w tym mapy bazowej (chyba). No i postanowiłem sobie sciągnąć z neta jakaś tam mapę(już nie pamietam , ale to nie ważne) i efekt jest taki że skasowałem sobie (chyba) mapę bazową. Tzn dokładniej znikły mi szlaki górskie. Owszem mam wgrane ślady wszędzie tam gdzie byłem, ale wgranymi szlakami też się posługiwałem tam gdzie jeszcze nie byłem. Niby jakaś tam mapa jest ale szlaków nie ma. Nie wiem czy te szlaki to była jakaś nakładka czy co, w każdym bądź razie mam pytanie. Czy sytuacja jest do naprawienia. Czy da się te szlaki odzyskać ?
edwardo65
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn, 06 maja 2013 12:49

Re: Zgubiłem mapy

Postprzez Zachu » Śr, 13 paź 2021 5:12

Raczej nie skasowałeś bo mapa bazowa ma inną nazwę niż to co ściągnąłeś. Zresztą szlaki nie są na bazowej mapie tylko szczegółowej. Prawdopodobnie masz teraz wszystkie aktywne i ta nowa zasłania stara. Wejdź w menu wyboru map i od ptaszkuj ta nową.
To tyle co z fusów widzę
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiłem mapy

Postprzez roro » Śr, 13 paź 2021 11:20

edwardo65 napisał(a):Tzn dokładniej znikły mi szlaki górskie.

Można opierać się tylko na przypuszczeniach :( - jeżeli pobrana mapa była w pliku o nazwie gmapsupp.img oraz plik mapy szlaków w odbiorniku miał taką sama nazwę ( gmapsupp.img),
podczas kopiowania pobranej mapy, mapa szlaków została nadpisana. Podczas kopiowania plików o tej samej nazwie pojawia się komunikat dotyczącym zmiany pliku,
który mogłeś zaakceptować nie uwzględniając skutków.

Jeżeli w odbiorniku nie ma mapy szlaków, możesz pobrać mapę w pliku .img http://ump.waw.pl/update/gmapsupp-szlaki.zip ze strony UMP,
rozpakować zip, zmienić nazwę pliku ( gmapsupp.img) na inną dowolną i plik skopiować do odbiornika.

Twój odbiornik odczytuje mapy z plików o dowolnej nazwie, przed kopiowaniem do odbiornika lub na kartę zwracaj uwagę, aby kopiowany plik mapy
miał inną nazwę niż pliki map, które masz w odbiorniku.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości