[News] eTrex SE

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: [News] eTrex SE

Postprzez sdsyc » Śr, 22 mar 2023 18:32

Marko napisał(a):Chodziło mi o to, że gdy masz smartfona w kieszeni, to w warunkach normalnych zegarek nie jest niezbędny.
Mi też o to chodziło :-) Dlatego napisałem, że zerkam na zegarek na rolkach lub biegówkach :-)
Marko napisał(a):Popatrzcie, długo było czekać na nowy pomysł Garmina na eTrexa, żebyśmy znów pogadali.
Ano... Smartfony wszystko wchłaniają jak czarna dziura: kompaktowe aparaty foto, nawigacje samochodowe, ręczniaki... i dyskusje o tychże również.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3367
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: [News] eTrex SE

Postprzez Marko » Śr, 22 mar 2023 18:40

sdsyc napisał(a):...napisałem, że zerkam na zegarek na rolkach lub biegówkach :-).

Coś mi się przypomniało. Bieganie z samym zegarkiem Garmina. Wtedy, dla wygody i świętego spokoju, smartfon i ręczniaki zostają w domu.

OK, kończę, bo jestem w trasie i muszę sprawdzić mapę... w smartfonie.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: [News] eTrex SE

Postprzez Mariusz65 » Cz, 23 mar 2023 9:25

Marko napisał(a):Obecnie irytuje mnie jedynie brak komunikacji eTrexa ze smartfonem i brak aplikacji IQ Connect. Gdy tylko Garmin da mi takiego eTrexa, zostanie ze mną do końca ;-)

Dlatego jestem ciekaw czy eTrex SE to będzie jakaś seria. Gdyby kolejny, wyższy model miał możliwość wgrania mapy, kolorowy ekran i funkcjonalność zegarka jeżeli chodzi o współpracę ze smartfonem to też byłbym zainteresowany.
Tylko czy Garmin będzie zainteresowany stworzeniem takiego eTrexa i czy znajdzie klientów. Może jako rowerzyści musimy celować w coś z serii Edge...

PS
Ostatnio zauważyłem, że przy próbie przesłania przez Garmin Connect kursów do eTrexa wyskakuje komunikat, że urządzenie jest niezgodne, ale po podłączeniu odbiornika do komputera zauważyłem że te pliki z rozszerzeniem .fit pojawiły się jednak w eTrexie w folderze Garmin/GPX tylko odbiornik nie potrafi ich odczytać.
Po tym jak prawidłowe wyznaczanie tras przeszło do historii opcja wysyłania na szybko kursów ze smartfona uratowałaby sytuację.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: [News] eTrex SE

Postprzez roro » Cz, 23 mar 2023 10:24

Mariusz65 napisał(a):Ostatnio zauważyłem, że przy próbie przesłania przez Garmin Connect kursów do eTrexa wyskakuje komunikat, że urządzenie jest niezgodne, ale po podłączeniu odbiornika do komputera zauważyłem że te pliki z rozszerzeniem .fit pojawiły się jednak w eTrexie w folderze Garmin/GPX tylko odbiornik nie potrafi ich odczytać.

Moim zdaniem Etrex 35 powinien odczytywać dane zapisane w plikach .fit.

Dane zapisane w pliku .fit nie są odczytywane w większości Profilów.

Zmień profil na profil Fitness, może się pojawi na ekranie opcja,
Historia Aktywności - plik .fit pojawi się na liście, zostanie odczytany jako ślad.
Dane zapisane w pliku .fit nie będą przeliczone jako trasa.

Obsługa Kursów w nowszych odbiornikach nie jest nowością w odbiornikach turystycznych,
jest inaczej nazwana, niż wcześniej istniejące rozwiązania w niektórych odbiornikach turystycznych.
Przykładem jest odbiornik Coloradao, co prawda, nie korzystał z plików .fit, ale ślad mógł być wyświetlony,
jako ślad lub przeliczony jako trasa.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: [News] eTrex SE

Postprzez Mariusz65 » Cz, 23 mar 2023 11:43

roro napisał(a):Moim zdaniem Etrex 35 powinien odczytywać dane zapisane w plikach .fit.

Dane zapisane w pliku .fit nie są odczytywane w większości Profilów.

Zmień profil na profil Fitness, może się pojawi na ekranie opcja,

Nie widzi tych plików. Zresztą pewnie pliki *fit nie powinny trafiać do folderu Garmin/GPX tylko do innej lokalizacji.
Skoro GC (jak i GE) informuje, że urządzenie jest niezgodne to pliki przesłały się pewnie tylko przypadkiem i nieprawidłowo.
20230323_133200_2.jpg

Robiłem przesłanie tylko na próbę i był komunikat, że się nie da przesłać na eTrexa więc się zdziwiłem, że w ogóle były w odbiorniku.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: [News] eTrex SE

Postprzez roro » Cz, 23 mar 2023 11:49

Mariusz65 napisał(a):Nie widzi tych plików. Zresztą pewnie pliki *fit nie powinny trafiać do folderu Garmin/GPX tylko do innej lokalizacji.

Prawidłowa lokalizacja dla plików .fit - Garmin > Activity.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: [News] eTrex SE

Postprzez Marko » Cz, 23 mar 2023 19:08

Mariusz65 napisał(a):Może jako rowerzyści musimy celować w coś z serii Edge...

Jak dla mnie, jest to zbyt specjalistyczny Garmin.

Nóg nie golę, z cieniem się nie ścigam, kadencja i moc mnie nie interesują, więc chyba licznik rowerowy nie jest dla mnie.
Zresztą kiedyś niefortunnie kupiłem na próbę Edge 820 Explore, który słabo sobie radził z mapą i profilem wysokości. Nie wiem jak wygląda mapa w nowych seriach Edge, za to profile wysokości robią świetne wrażenie.
Myślę, że "czym skorupka nasiąknie za młodu...", stąd jak do Ciebie przylgnęła Dakota, tak do mnie eTrex.
Znam oba te odbiorniki i oba uważam za bardzo udane modele Garmina.
Poza tym w dobie smartfonów, mam taką fanaberię, aby dedykowany GPS był zasilany na baterie AA. Dobrze byłoby, gdyby obsługiwał również ładowanie akumlatorków AA, co niektóre ręczniaki chyba mają.

A tak przy okazji, skoro ten eTrex SE ma znacznie więcej pamięci od eTrexa 10, to być może warto spróbować podmiany mapy bazowej?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: [News] eTrex SE

Postprzez septimus19 » N, 26 mar 2023 6:21

Witam, przykładowy profil z Edge 820. Wyświetlanie profili wysokości i też tryb 3D mapy to jest to w Edgach.
Załączniki
IMG_1416.JPG
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: [News] eTrex SE

Postprzez Marko » N, 26 mar 2023 19:17

Szkoda, że ClimbPro tylko w Edge'ach.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: [News] eTrex SE

Postprzez septimus19 » Pn, 27 mar 2023 3:57

Też jest w Fenixie 6.
Załączniki
IMG_1425.JPG
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: [News] eTrex SE

Postprzez Mariusz65 » Pn, 27 mar 2023 8:18

Marko napisał(a):Nóg nie golę, z cieniem się nie ścigam, kadencja i moc mnie nie interesują, więc chyba licznik rowerowy nie jest dla mnie.

To dokładnie tak jak ja :wink:
Chociaż o Edge Explore myślałem... ale też bym wolał coś zasilanego paluszkami.
Poczekajmy, może będzie jakaś nowa wersja eTrexa z możliwością wgrania map i kolorowym ekranem...
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: [News] eTrex SE

Postprzez Marko » Pn, 27 mar 2023 11:27

Po pierwsze, ClimbPro robi wrażenie, ale niestety jest to funkcja przypisana tylko do wybranych urządzeń z segmentu, który mnie w tej chwili nie interesuje.
Z drugiej strony brak paluszków ma swoje wady i sprzęt szybko się zestarzeje.
Z trzeciej strony do Edge można dokupić dołączany akumlator, co przedłuży żywotność, na co niestety trzeba wydać dosyć dużo pieniędzy...
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: [News] eTrex SE

Postprzez Zachu » Śr, 05 kwi 2023 15:03

Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [News] eTrex SE

Postprzez sdsyc » N, 16 kwi 2023 11:53

Marko napisał(a):A tak przy okazji, skoro ten eTrex SE ma znacznie więcej pamięci od eTrexa 10, to być może warto spróbować podmiany mapy bazowej?
Zmagania z mapą w SE
https://www.gpsrchive.com/Discussion/vi ... php?t=2351
Tak komfortowo jak w 10 nie jest :-(
Wygląda na to, że SE wyświetla punkty (może tylko miasta?), granice i wody. Może robiąc mapę gdzie wszystkie typy punktów to miejscowość, wszystkie linie (ścieżki, drogi) to granice, a wszystkie powierzchnie (lasy) to wody, uda się zrobić mapę zombie dla SE
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3367
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: [News] eTrex SE

Postprzez Marko » Śr, 26 kwi 2023 18:03

W jednym z tutoriali wskazano na możliwość wykorzystywania pozycjonowania z eTrex SE w aplikacji Garmin Explore, co pozwala zaoszczędzić baterię smartfonu.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości