Etrex 32x nawigowanie

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Etrex 32x nawigowanie

Postprzez Alkad25 » N, 30 kwi 2023 17:14

Witajcie

Posiadam Garmina Etrexa 32x w niedługim czasie będę brał udział w maratonie rowerowym. Organizator przygotował plik GPX po którym mamy jechać. Potrafię go przenieść do Etrexa i uruchomić ale nie wiem jak ustawić komunikaty o zbliżających się zakrętach i ogolenie chodzi o prowadzenie "strzałką" tak jak ma to miejsce gdy ustawie aby prowadził pod wskazany adres. Będę wdzięczny za wskazówki.
Alkad25
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 28 kwi 2023 19:55

Re: Etrex 32x nawigowanie

Postprzez roro » N, 30 kwi 2023 23:06

Komunikaty i biała strzałka występuje podczas nawigacji według Trasy ( ślad nie generuje tych informacji),
powinieneś sprawdzić, czy tor śladu przebiega po drogach mających
automatyczne wyznaczani tras na mapie, którą masz w odbiorniku.

Bez sprawdzenia, porady mogą nie rozwiązać problemu.   
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Etrex 32x nawigowanie

Postprzez Alkad25 » Pn, 01 maja 2023 20:38

Dziękuję roro za konkretną odpowiedź w sprawie nawigowania na śladzie! ( Przynajmniej już wiem że nie mam co kombinować bo na śladzie i tak tego nie uzyskam)

Możesz powiedzieć jak to sprawdzić " czy tor śladu przebiega po drogach mających automatyczne wyznaczanie trasy" ? Dodam że mapy mam fabryczne jakie były w urządzeniu.

Przerobiłem w programie BaseCamp ślad na trasę ale nadal nie prowadzi z komunikatami ani biała strzałka.
Alkad25
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 28 kwi 2023 19:55

Re: Etrex 32x nawigowanie

Postprzez roro » Wt, 02 maja 2023 7:59

Utworzona trasa jest trasą bezpośrednią, próba zmiany aktywności spowoduje przeliczenie
trasy, co może spowodować zmianę ukształtowania jej przebiegu, trasa może być niezgodna ze śladem. 

Najpewniejszą metodą, będzie wyznaczenie trasy ukształtowanej według śladu, który posiadasz.

Podłącz odbiornik do komputera, po uruchomieniu Base Camp wybierz mapę
z odbiornika ( zakładam, że będzie to, Topo Active...), wybierz odpowiednią aktywność.

Jeżeli ślad przebiega drogami, które nie mają autoroutingu, utworzenie trasy,
takiej jak oczekujesz, nie będzie możliwe.

Można próbować dodać do śladu punktu alarmu z informacją o zmianie kierunku. 
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Etrex 32x nawigowanie

Postprzez Belfer » Pn, 12 lut 2024 23:45

A gdzie ten punkt alarmu ustawić? Na poziomie Base Camp czy już w samym eTrex?
Belfer
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt, 09 lut 2024 15:13

Re: Etrex 32x nawigowanie

Postprzez roro » Wt, 13 lut 2024 0:22

Alarm do punktów można dodać w Base Camp ( Przybliżenie ) lub w odbiorniku ( Punkty Alarmowe).
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Etrex 32x nawigowanie

Postprzez Belfer » Wt, 13 lut 2024 12:14

Kurcze, w Base Camp nie widzę takiej opcji.
Jeśli otworzę trasę mogę ewentualnie zaznaczyć "powiadom po przyjeździe" (przy konkretnym punkcie), ale w "śladzie" już takiej opcji nie mam
Belfer
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt, 09 lut 2024 15:13

Re: Etrex 32x nawigowanie

Postprzez roro » Wt, 13 lut 2024 14:13

Punkty z alarmem zbliżeniowym działają niezależnie, nie muszą być powiązane z trasą czy śladem.

W dowolnym miejscu w pobliżu np. miejsca zwrotu stawiasz punkt - Właściwości punktu - Przybliżenie.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Etrex 32x nawigowanie

Postprzez Belfer » Wt, 13 lut 2024 19:22

Dzięki :) mam
Belfer
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt, 09 lut 2024 15:13

Re: Etrex 32x nawigowanie

Postprzez Belfer » Pt, 16 lut 2024 13:04

Jeszcze jedno pytanko

Czy po załadowaniu trasy - urządzenie samodzielnie opracowuje "Routing" a nie korzysta z wgranej trasy?
Bo za każdym razem jak uruchomię trasę (nie ślad), mój eTrex32 wybiera inną drogę niż zaplanowałem w BaseCamp do danego punktu
Belfer
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt, 09 lut 2024 15:13

Re: Etrex 32x nawigowanie

Postprzez epkchmiele » Pt, 16 lut 2024 18:06

Routing jest w mapie dlatego żeby robić trasy w na kompie lepiej podłączyć urządzenie i wybrać mapę z urządzenia, wówczas wyznaczasz punkty z tą samą mapą. Przy wysłaniu trasy do urządzenia, wysyłasz tylko punkty i w zależności od routingu zapisanego w mapie w odbiorniku tak utworzy trasę.
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 832
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Etrex 32x nawigowanie

Postprzez roro » Pt, 16 lut 2024 21:09

Belfer napisał(a):Czy po załadowaniu trasy - urządzenie samodzielnie opracowuje "Routing" a nie korzysta z wgranej trasy?

Tak, odbiornik w zasadzie przelicza trasę według własnych algorytmów dla poszczególnych aktywności,
sprawdź w odbiorniku, którą opcję wyznaczania tras masz w odbiorniku.

Nie wiem, czy w Etrex 32 jest to możliwe, z Base Camp można wysłać trasę do różnych odbiorników,
która nie będzie przeliczana ( na sztywno), trasa zachowuje wybraną aktywność, nie będzie
możliwości edycji trasy w odbiorniku, jest warunek, trasa musi być wyznaczona na tej samej wersji
mapy, która jest w odbiorniku.

Jeśli trasa nie jest zbyt długa, wyznacz trasę ręcznie według śladu, z wybraną aktywnością,
na mapie , którą masz w odbiorniku i wyślij do odbiornika, może Etrex 32 ma możliwość odczytu
trasy bez przeliczania.
Trasę wyznacz z autoroutingiem, kształtując przebieg trasy punktami pośrednimi.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], sdsyc i 3 gości