odbieranie SMS na nr telefonu przez inreach

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

odbieranie SMS na nr telefonu przez inreach

Postprzez kodyl » Pn, 28 sie 2023 16:56

Witam wszystkich
Poszukuję informacji, jak działa przyjmowanie wiadomości na inreach mini 2. Mam wrażenie, że to mało popularna opcja, bo nie mogę nic na ten temat znaleźć, poza stwierdzeniem, że inreach odbiera wiadomości.
W sklepie Trigar powiedzieli mi, że można zarejestrować swój nr telefonu na koncie garmin i wtedy SMS przychodzące na telefon, będzie można odcytać na inreach.
Ale niekt mi nie potrafił wyjasnić (ani nie znalazłem w necie) jak to działa:
1. W jaki sposób sms wysłany na mój numer telefonu trafia w kosmos? Przecież to nie jest przekaz z mojego telefonu (bo on jest ze mną poza zasięgiem GSM), a nasze sieci nie dają mozliwości przekazu SMS...
2. Jeżeli zarejestruje numenr GSM u Garmina, to czy SMS będą przychodziły na telefon przez GSM, czy tylko przez Garmina?
3. Jak jestem w zasięgu GZM to SMS przyjdzie na telefon, do inreacha, czy na oba?
Nie kumam, jak to działa.
Wybieram się na parę tygodni na totalne zadupie, a nie mogę się całkiem uwolnić od pracy. Muszę być uchwytny przynajmniej przez SMS i móc odpisać (akurat wysyłanie jest dośc szeroko opisane, wszystko jasne).
Z góry dziękuję za wyjaśnienie albo link do miejsca, gdie to jest opisane (jakby co, to opcji "szukaj" używałem...)
Oczywiście kwestie abonamentu, aktywacji itp są oczywiste.
kodyl
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 28 sie 2023 16:43

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości