GPMapa Topo - po konferencji prasowej.

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Postprzez Krzywoj » Pt, 25 lip 2008 13:54

qrt napisał(a):
Skrinszoty okolic wdzydz (dobrze znam okolice) nie pozostawiaja zadnych watpliwosci.

Możesz podać link do miejsca, gdzie zrzuty z tego obszaru można obejrzeć?
Jest to obszar szczególnie mi bliski i nie mogę doczekać się jakiegoś dokładnego opracowania tego terenu.
Również Topo GPS Maniaka traktuje go po macoszemu. Nie jest to zarzut z mojej strony, bo rozumiem, że przy jego wielkim projekcie nie ma możliwości równie dokładnego potraktowania całej Polski, a autor sam przyznaje, że dokładność i szczegółowość tego obszaru jest niewielka.
Nie spełniają moich oczekiwań również mapki okolic Wdzydz, które można znaleźć na Mapcenter. Tak więc doszedłem do wniosku, że jedyna moja nadzieja w UMP-PcPL. Zacząłem zbierać ślady z każdego wyjazdu i mam nadzieję, że po jakimś czasie zaprocentuje to dość dokładnym odwzorowaniem w projekcie.
Pozdrawiam,
Pozdrawiam, Krzysztof
Vista HCX, etrex 30 + UMP-pcPL
Krzywoj
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): Śr, 16 kwi 2008 15:37
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez qrt » Pt, 25 lip 2008 13:58

Krzywoj napisał(a):Możesz podać link do miejsca, gdzie zrzuty z tego obszaru można obejrzeć?
w tym poscie :)
jest kilka skrinów w tym okolice wdzydz

A dobrą mapą wydaje mi sie ta:

http://mihurybi.website.pl/MAPA/
qrt
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz, 12 lip 2007 12:51

Postprzez GPS Maniak » Pt, 25 lip 2008 14:04

qrt napisał(a):A dobrą mapą wydaje mi sie ta:

Cieszy mnie to niezmiernie. Mam zgodę autora na włączenie tego do Topo_Pl_100.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Krzywoj » Pt, 25 lip 2008 14:18

qrt napisał(a):[w tym poscie :)
jest kilka skrinów w tym okolice wdzydz

A dobrą mapą wydaje mi sie ta:

http://mihurybi.website.pl/MAPA/
O, przepraszam za moje gapiostwo :oops:
Mapę Michała Rybickiego znam i to między innymi o niej pisałem, że nie spełnia moich oczekiwań. Tak więc zostaje mi tylko UMP-PcPL :roll:
Pozdrawiam, Krzysztof
Vista HCX, etrex 30 + UMP-pcPL
Krzywoj
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): Śr, 16 kwi 2008 15:37
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez qrt » Pt, 25 lip 2008 14:22

Krzywoj napisał(a): że nie spełnia moich oczekiwań. Tak więc zostaje mi tylko UMP-PcPL :roll:
a tak z ciekawosci to czemu?
qrt
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz, 12 lip 2007 12:51

Postprzez papcio » Pt, 25 lip 2008 14:25

GPS Maniak napisał(a):
papcio napisał(a):Zżera mnie ciekawosć jak wygląda porównanie "GP TOPO" i Twojej Topo 100.
Rozumiem :D Ale to nie powód żeby namawiać nas do grzechu.

Parę obrazków pokazałem. Podałem też parę suchych faktów.
Jako że GP_Topo jest produktem konkurencyjnym wobec mojej mapy, tym razem komentarzy i felietonów z mojej strony nie będzie. Zresztą premiera już niedługo i na pewno szybko pojawią się pierwsze opinie niezależnych użytowników.
[/size] :cry:
Przypomnij sobie czasy, gdy pokazywały się pierwsze rozsądne mapy ;) Przed zakupem wszyscy jednak chcieli wiedzieć co to jest. Jak jeszcze nie będzie Twojego komentarza z opisem, to juz zupełnie nie wiadomo co jest w środku.
--
Papcio

Colorado 300,HTC Diamond, HP hx4700 WM 6.1, GPSmap 60, Pretec BluetootgGPS (logger), Gspace
papcio
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn, 21 sty 2008 19:28
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez popej » Pt, 25 lip 2008 14:30

Ale zapytania o prezentację trzeba kierować do Imagisu. Może coś z tego wyniknie, jakieś demo lub mapa on-line.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Krzywoj » Pt, 25 lip 2008 14:34

qrt napisał(a):a tak z ciekawosci to czemu?
Może jestem zbytnim perfekcjonistą, ale porównanie przebiegu kilku śladów z drogami na tej mapie trochę mnie rozczarowało. Zdarzają się na niej błędy, które dla kogoś nieznającego terenu mogą być dokuczliwe. Przykład? Szosa, która jest poprowadzona na mapie przez Przerębską Hutę (przesmyk łączący jeziora Słupinko z Radolnym-zachodnią odnogą Wdzydzkiego). W rzeczywistości przez przesmyk ten położona jest tylko kładka uniemożliwiająca przejazd samochodem. A szosa po zachodniej stronie tego przesmyku to dość kiepska droga gruntowa, po której co prawda przejechałem samochodem osobowym, ale innym tego nie polecam.
Pozdrawiam, Krzysztof
Vista HCX, etrex 30 + UMP-pcPL
Krzywoj
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): Śr, 16 kwi 2008 15:37
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez prozor » Pt, 25 lip 2008 15:00

Krzywoj napisał(a):Może jestem zbytnim perfekcjonistą [ciach...]
To może byś tak przesłał dane do poprawki autorowi? Ewentualnie zakasał rękawy i odwalił część roboty. Z tego co mogłem zauważyć, autor odwalił kupę roboty, a że gdzieś kładka się nie zgadza, czy też droga zarosła? Gdybyś się wczytał w opis na stronie atora, to bez wątpienia doczytasz, że robił on swoje mapki dla wycieczek rowerowych/pieszych. Pewno tą Twoją nieszczęsną kładką można rowerem przejechać? Spróbuj zrobić sam choć kawałek obszaru, to pewno docenisz każdą wprowadzoną ścieżkę, czy też każdy węzeł routingu...
Narzekać lub czekać na gotowe, to każdy potrafi. Gdybym ja miał czekać na mapki terenu, który mnie interesuje, to chyba prędzej padłbym ze starości...
Vista HCx, Nuvi 2595 (plus ecoRoute HD), Edge 810, Edge 520.
Avatar użytkownika
prozor
Bywalec
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pt, 20 cze 2008 20:58
Lokalizacja: Sulęcin

Postprzez BoDro » Pt, 25 lip 2008 15:20

na zrzucie, w okolicach Wdzydz Kiszewskich, brakuje trzech jezior:
Niedźwiadek, Jeziorko, Wałachy... Może i nie są to wielkie akweny, ale ich pominięcie to lekka przesada... Chyba, że wyschły przez te upały :-)
Bogdan
Legend C
BoDro
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 10:59
Lokalizacja: Człuchów

Postprzez Krzywoj » Pt, 25 lip 2008 15:24

prozor napisał(a):To może byś tak przesłał dane do poprawki autorowi? Ewentualnie zakasał rękawy i odwalił część roboty... ...Spróbuj zrobić sam choć kawałek obszaru, to pewno docenisz każdą wprowadzoną ścieżkę, czy też każdy węzeł routingu...
Narzekać lub czekać na gotowe, to każdy potrafi...

Niepotrzebnie się denerwujesz. Wcale nie było moją intencją krytykowanie czyjejś pracy. Doceniam ją i szanuję wkład autora tej mapki jak i każdej innej, która udostępniana jest bezinteresownie. Pisałem tylko, że mapka nie spełnia moich oczekiwań. I spełniać nie musi, bo mogła być tworzona dla innych zastosowań lub przy założeniu innej filozofii (patrz np. filozofia powstawania map topo GPS Maniaka). I wcale nie chcę być pasożytem. Chętnie pomógłbym autorowi w poprawieniu mapki, jeśliby tylko chciał z mojej pomocy skorzystać. Na tym etapie nie podejmę się jeszcze tworzenia własnej mapy, bo po prostu tego nie potrafię robić. Ale ślady zbierać mogę i zbieram. I nie po to, by z nikim się nimi nie podzielić.
Kilka postów wyżej napisałem: ...tak więc doszedłem do wniosku, że jedyna moja nadzieja w UMP-PcPL. Zacząłem zbierać ślady z każdego wyjazdu i mam nadzieję, że po jakimś czasie zaprocentuje to dość dokładnym odwzorowaniem w projekcie...
A napisałem tak dlatego, że właśnie ślady te przesyłam do UMP i dlatego, że na kształt właśnie tej mapy mogę mieć realny wpływ.
Pozdrawiam,
Pozdrawiam, Krzysztof
Vista HCX, etrex 30 + UMP-pcPL
Krzywoj
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): Śr, 16 kwi 2008 15:37
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez BoDro » Pt, 25 lip 2008 15:51

i masz rację, że UMP-PL ma przyszłość, bo np. wspomniana przez Ciebie kładka j. Słupinko - j. Radolne jest tam zaznaczona właśnie jako "Kładka", w domyśle "piesza" :-)
Bogdan
Legend C
BoDro
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 10:59
Lokalizacja: Człuchów

Postprzez Krzywoj » Pt, 25 lip 2008 16:11

BoDro napisał(a):i masz rację, że UMP-PL ma przyszłość, bo np. wspomniana przez Ciebie kładka j. Słupinko - j. Radolne jest tam zaznaczona właśnie jako "Kładka", w domyśle "piesza" :-)

Domyślam się, że to Twoja "ręka"? Doszedłem do takiego wniosku, kiedy porównałem przebieg drogi, która tamtędy biegnie, między UMP-pcPL, a Twoją mapą.
Pozdrawiam,
Pozdrawiam, Krzysztof
Vista HCX, etrex 30 + UMP-pcPL
Krzywoj
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): Śr, 16 kwi 2008 15:37
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez frasun » Pt, 25 lip 2008 16:24

BoDro napisał(a):Niedźwiadek, Jeziorko, Wałachy... Może i nie są to wielkie akweny, ale ich pominięcie to lekka przesada... Chyba, że wyschły przez te upały :-)

Nie traktuj tego jak ostatecznej wersji. Jeziora są widoczne na Level=0.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez soko » Pt, 25 lip 2008 16:26

Krzywoj: Mapę Michała Rybickiego znam i to między innymi o niej pisałem, że nie spełnia moich oczekiwań. Tak więc zostaje mi tylko UMP-PcPL


Sprawdź na wszelki wypadek ustawienia odbiornika ( np. szczegółowość, wyświetlanie punktów itp.), bo mapa Rybickiego jest po prostu świetna. Nawet dałem post na ten temat w innym wątku : http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=34831#34831

Porównywanie z UMPpcPL, czy TOPO 100 wypada wg mnie zdecydowanie na korzyść Mapki Michała Rybickiego. W każdym razie dla turystyki pieszej, czy rowerowej.
Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości