[Test] Oregon 300/400

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Postprzez camerman » Cz, 11 wrz 2008 21:50

Dziękuję za odpowiedź, temat nie trafiony, ale zobaczyłem screeny z google maps w opisie OREGONA, gdzie ładnie widać ślady naniesione na zdjęcia satelitarne i zaciekawiło mnie to bardzo. Co to są te wspomniane formularze googla? Jak to praktycznie powinno się zrobić no tak krok po kroku? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
GPSMAP 60CSX, GPSMAP 520S, NUVI 760GP, OREGON 300 GPT OPO.
camerman
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): N, 19 sie 2007 21:08
Lokalizacja: CZĘSTOCHGOWA

Postprzez Magnoom » Pt, 12 wrz 2008 22:22

To są formularze jakie wypełnia się w serwisie maps.google.com w trakcie tworzenia własnej mapki. Będąc jednak szczerym robiłem to tak dawno temu, że teraz nie mam zielonego pojęcia jak wyglądał ten proces. Spróbowałem raz, a potem stwierdziłem, że nie jest mi to do szczęścia potrzebne. Więcej nie potrafię w tym momencie pomóc.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez GPS Maniak » Pt, 12 wrz 2008 22:39

Magnoom napisał(a):To są formularze jakie wypełnia się w serwisie maps.google.com w trakcie tworzenia własnej mapki.

Swoje ślady można obejrzeć na tle tych samych map czy zdjęc SAT w programie Google Earth.
Ślady wczytujemy do MapSource, a potem w opcji: "Wyświetl" wybieramy "w Google earth" i po problemie :wink:
Gdyby się okazało, że program google earth nie jest zainstalowany, MapSorce odsyła do stosownej strony.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez camerman » So, 13 wrz 2008 10:42

Bardzo dziękuję za popmoc i pozdrawiam.
Krzychu
GPSMAP 60CSX, GPSMAP 520S, NUVI 760GP, OREGON 300 GPT OPO.
camerman
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): N, 19 sie 2007 21:08
Lokalizacja: CZĘSTOCHGOWA

Postprzez Azzie » So, 13 wrz 2008 15:39

W testach Oregona ślady były nanoszone przy pomocy http://www.gpsvisualizer.com/
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez hlebak » Pt, 26 wrz 2008 7:41

Mam pytanie. Wczoraj dostałem takiego właśnie oregona 300 i cos nie tak jest z touchscreenem>. Ogromne problemy z wpisywaniem literek a, e, i, oraz strzalek w górę i w dół. Do tego, zeby wejsć w ekran satelitów należy wcisnąć na głownym ekranie ikonke zasięgu. Mi udało sie to tylko raz. Zeby uzyć przycisków w dole ekranu musze wciskać na napisie "garmin". Nie sadze żeby wszystkie 300 miały taką wade i ja tu nie mówie o używaniu gpsa w rekawiczkach zimowych. Ktoś ma jakis pomysł? Mi to wyglada jakby występowało lekkie przesuniecie ekranu w prawo i dół...
//Mariusz
Avatar użytkownika
hlebak
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): N, 31 sie 2008 15:00
Lokalizacja: Świdnik/Edinburgh

Postprzez hlebak » Pt, 26 wrz 2008 7:47

Aktualizacja nic nie poprawila
//Mariusz
Avatar użytkownika
hlebak
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): N, 31 sie 2008 15:00
Lokalizacja: Świdnik/Edinburgh

Postprzez beetle-m » Pt, 26 wrz 2008 8:30

Pierwsze, co może przyjść do głowy na podstawie Twojego opisu, to kalibracja ekranu.
Ale bij - zabij nie pytaj: "jak".
Opis w :arrow: Ukryte funkcje nuvi - podsumowanie. mamy jeszcze dosyć skromy dla Oregona.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Postprzez wodzirej » Pt, 26 wrz 2008 8:47

Oregon, kalibracja ekranu:
załączenie i przytrzymanie włącznika (ok. 20 sekund).
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Postprzez beetle-m » Pt, 26 wrz 2008 8:52

Kuba pisał:
Kalibracja ekranu: (konieczne usunięcie pliku GUPDATE.GCD) - przycisk POWER na 10-20sek.
Nie wiem, czy to nadal istotne - ale może pamiętaj o tym.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Postprzez wodzirej » Pt, 26 wrz 2008 8:59

beetle-m napisał(a):(konieczne usunięcie pliku GUPDATE.GCD) - przycisk POWER na 10-20sek.
Nie wiem, czy to nadal istotne - ale może pamiętaj o tym.

Tez nie wiem, czy istotne. Przed chwila zrobilem tak: wyciagnalem OR z szuflady, wlaczylem i przytrzymalem wlacznik jakies 20 sekund. Pokazal sie ekran kalibracji, skalibrowalem. Po kalibracji odbiornik przeszedl do normalnego trybu pracy.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Postprzez Azzie » Pt, 26 wrz 2008 11:25

U mnie trzeba nawet dłużej trzymać - jakieś 30 sekund Po prostu do oporu, aż się zacznie bootować i przejdzie automatycznie do ekranu kalibracji.
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez hlebak » Pt, 26 wrz 2008 13:49

Przytrzymalem, powciskalem kropki i wszystko jest ok. Dzieki za pomoc..
Juz sie balem, ze bede musial odsylac kolejny odbiornik do serwisu, a z 2 tyg temu wysylalem moja 60 tke bo nie widziala satelitow. Jeszcze raz dzieki;]
//Mariusz
Avatar użytkownika
hlebak
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): N, 31 sie 2008 15:00
Lokalizacja: Świdnik/Edinburgh

Re: Oregon 300/400 - pierwsze zdjęcia, wrażenia i testy

Postprzez mikoregon » N, 12 paź 2008 12:48

Witam, jestem tu nowy, kupiłem Oregona mojego pierwszego GPS-a. Najczęściej będę korzystał z jazd rowerem po lesie

Przeczytałem cały wątek, doświadczenie "maniaków" jest cenne ale nie ze wszystkimi przyzwyczajeniami z innych urządzeń się zgadzam

- Mocowanie do mostka kierownicy uważam za udane rozwiązanie, widoczność podświetlonego ekranu za wystarczającą nawet w słońcu. Odblask na folii ekranu dotykowego od nieba w moim mocowaniu praktycznie nie powstaje - w czasie jazdy pochylona sylwetka wystarczająco osłania ekran

- do rozwiązania pozostaje możliwość szybkiego przekładania uchwytu z roweru na rower /treking, MTB/

- brakuje mi wbudowanego w Oregonie dyktafonu dla robienia głosowych notatek nt trasy, waypointów
Obecnie muszę się zatrzymywać i z grubsza opisywać punkty - chyba że macie jakiś praktyczny patent by jazda była w miarę płynna. W drugą stronę to rozwiązanie umożliwiło by poprzez słuchawkę odsłuchiwanie opisów z wgranych śladów tras.

- Już w momencie wyboru między Kolorado a Oregonem podjąłem decyzję o wykonaniu zasilania "zewnętrznego"
Ostatecznie zamiast zasilania z prądnicy rowerowej wbudowanej w piastę roweru stanęło na akumulatorze jako rozwiązaniu bardziej uniwersalnym na różne rowery.
* akumulator żelowy 12V, 1,3Ah
* samochodowe gniazdko zapalniczki
* kabel-zasilacz samochodowy Garmina
* solarna ładowarka akumulatora samochodowego 12V /fotoogniwo/
* sakwa rowerowa do ramy r.

Całość ok. stokilkanaście PLN.
Trwałość zasilana powinna być liczona zamiast w godzinach /2xAA/ to raczej w wielu dniach.
Po załadowaniu "zestawu" do plecaka, jest możliwość po zastosowaniu samochodowej ładowarki telefonu kom. - jego ładowanie i korzystanie z awaryjnego oświetlenia telefonem.
mikoregon
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 09 paź 2008 21:14

Re: Oregon 300/400 - pierwsze zdjęcia, wrażenia i testy

Postprzez mikoregon » N, 12 paź 2008 13:12

niżej zdjęcia instalacji zasilania zewnętrznego Oregona
mikoregon
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 09 paź 2008 21:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości