Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin *** DYSKUSJE ***

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez GPS Maniak » Pt, 25 lis 2016 1:32

Ranger napisał(a):No to mapy Compass-u są też w Traseo i w ... Locusie :-)

Nie byłbym sobą gdybym z ciekawości nie sprawdził jak to działa :wink:

Przy okazji taka myśl: Wyjadacze z Garniaka zapewne i tak wolą kupować wersję na PC i potem konwertować to na potrzebne formaty. Też tak robię., ale ... gdybyśmy nagle wyskoczyli gdzieś w plener i już w "terenie" okazałoby się, że akurat nie mamy w komórce potrzebnej mapy, możemy ją po prostu ściągną prosto do Locusa. Żadnych konwersji, a więc żadnych mapc2mapc, żadnego laptopa. Nic. Wystarczy internet w komórce, bądź dostęp do Wi-Fi.

Compass oferuje obecnie 73 mapy. Ceny na poziomie cen jakie znamy ze sklepu internetowego Compassu. Wahają się w granicach 245-375(L), co oznacza mniej więcej 12-18 PLN. Pobrana mapa ląduje "gdzie trzeba", więc Locus od razu ma do niej dostęp. Tak było przynajmniej w moim smartphonie. Mapa jest w formacie sqlitedb. Szkoda że to nie jest paczka tar, bo zapewne obraz byłby "jak żyleta". Ale ... i tak nie ma co narzekać. Mapka prezentuje się lepiej niż moje prywatne konwersje do formatu gemf :wink: :D

02.png


03.png


04.png


PS. Nie wykapowałem jeszcze o co chodzi z tym "informatorem" :?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez GPS Maniak » Pt, 25 lis 2016 19:02

GPS Maniak napisał(a):Mapka prezentuje się lepiej niż moje prywatne konwersje do formatu gemf :wink: :D

Hmmm. :oops: I tak i nie :(

Nie wiem jak to wygląda w przypadku innych map, więc nie wiem czy to bug, czy norma, ale zakupiony przeze mnie Beskid Żywiecki nie ma 14-stej warstwy. Co to oznacza? Otóż używając przycisków sprzętowych do zoomowania, schodząc z warstwy 15 o poziom niżej czyli do warstwy 14 otrzymujemy 200% obraz warstwy 13, co oczywiście musi wyglądać nie najlepiej. Prawdę powiedziawszy wygląda to tragicznie :( Tak jak gdyby mapka była przepuszczona przez filtr rozmywający (screen naturalnej rozdzielczości):

Screenshot_2016-11-25-18-17-34.png

Oczywiście lekkie szczypnięcie w celu powiększenia, powoduje że Locus rezygnuje z wyświetlania 13 warstwy i włącza wyświetlanie przezoomowanej w dół 15 warstwy, dzięki czemu obraz wygląda jak żyleta:

Screenshot_2016-11-25-18-18-15.png

Co jednak nie zmienia faktu, że brak dość istotnej warstwy mapy jest mocno frustrujący. Nie tylko dla tych, którzy korzystają ze sztywnych, klawiszowych zoomów. Chodzi też o to, że czasami "szczypiąc" oglądamy coś pośredniego między warstwą 14 i 13-tą. W takiej sytuacji przez 50% zakresu zoomu powinniśmy widzieć przezoomowaną w dół warstwę 14-stą. Jej brak powoduje, że cały czas widzimy "zamgloną", przezoomowaną w górę 13-tkę :?

Oczywiście wiele zależy od rodzaju posiadanego sprzętu, a dokładniej rozdzielczości liniowej/gęstości ekranu, no ale tak czy siak warto by było pochylić się nad tym problemem. :idea:

Tak na marginesie, bo nie dotyczy to bezpośrednio map Compassu. W moim smartphonie prawidłową skalę uzyskuję przy 70% zoomie 15 warstwy:

Nowy-1.jpg


---------------------------------------------------

Z innej beczki. Zakupione Compass'owe pliki sqlitedb - podobnie jak sam Locus - są przypisane do konta google. Zakupiona via smatphone mapa, działa na moim tablecie, ale na tablecie czy komórce żony już nie.
Piratom śmierć :wink: :D

Obrazek
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin

Postprzez pelsta » Pt, 25 lis 2016 20:03

GPS Maniak napisał(a):Nie wiem jak to wygląda w przypadku innych map, więc nie wiem czy to bug, czy norma, ale zakupiony przeze mnie Beskid Żywiecki nie ma 14-stej warstwy.

Beskid Mały też nie ma.
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 901
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: Mapy wydawnictwa Compass w GPS Garmin *** INFO ***

Postprzez armator » Wt, 30 sty 2018 19:26

Niedawno kupiłem mapę Bieszczad wydaną przez Compass, w wersji rastrowej na PC. Gdy rozpakowałem zipa okazało się, że mapa jest podzielona na 3 odrębne części. Jak dla mnie było to spore rozczarowanie, tym bardziej że nigdzie w opisie nie było o tym wzmianki a planowanie trasy na 3 kawałkach jest takie sobie. Napisałęm maila do wydawnictwa z prośbą o przesłanie mapy w wersji jednoplikowej ale po ok. tygodniu zero jakiekolwiek odpowiedzi.
armator
Początkujący
 
Posty: 55
Dołączył(a): So, 28 mar 2015 19:48

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości

cron