Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez doman226 » Cz, 23 wrz 2010 13:48

Witam,
Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego dla niektórych obszarów, zdjęcia satelitarne pobrane z Birdseye są przysłonięte chmurami? Nie zależy mi nawet na świetnej jakości tych zdjęć, ale płacąc za usługę 100zł oczekuję się od niej minimum przyzwoitości. Gotuje się we mnie gdy widzę takie coś. Te same obszary w Gogle Earth/Zumi są pięknie widoczne. Oczywiście nie są to tylko pojedyncze obszary, nieraz chmurami przysłonięte są całe osiedla!
Pozdrawiam Piotr
GARMIN Oregon 650, Fenix 1 i 2, NavRoad 430 BT
Dawniej: TwoNav Aventura, GPSMAP 62st, Oregon 550, Montana 600
Avatar użytkownika
doman226
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): So, 04 wrz 2010 10:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez GPS Maniak » Cz, 23 wrz 2010 13:54

doman226 napisał(a):Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego dla niektórych obszarów, zdjęcia satelitarne pobrane z Birdseye są przysłonięte chmurami?

Wątpię, aby ktoś z tego Forum był autorem tych fotek :wink:

Szczerze mówiąc też jestem rozczarowany tymi zdjęciami. Na całe szczęście moje rozczarowanie pojawiło się jeszcze przed tym, zanim wydałem tych kilkadziesiąt baksów.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez doman226 » Cz, 23 wrz 2010 14:09

Ja niestety, teraz już „niestety” się naciąłem. Obszar który mnie interesuje, praktycznie w każdym miejscu pokryty jest wstrętnymi chmurzyskami. Na początku pomyślałem, że zdjęcia zmieniają się co jakiś czas, ale się grubo pomyliłem. Obszar pobrany 3 tygodnie temu, pobrany dzisiaj jest taki sam! Może do wygaśnięcia subskrypcji coś się zmieni. Wychodzi na to że darmowe programy do tych samych celów są dużo lepsze. Szkoda, że garmin nabija tak klientów w butelkę.
Pozdrawiam Piotr
GARMIN Oregon 650, Fenix 1 i 2, NavRoad 430 BT
Dawniej: TwoNav Aventura, GPSMAP 62st, Oregon 550, Montana 600
Avatar użytkownika
doman226
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): So, 04 wrz 2010 10:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez slimak » Cz, 23 wrz 2010 15:06

Pozdrawiam
Ślimak

Oregon 450t
Motorola MB526
Samsung Galaxy Spica I5700
Nokia 6630 http://slimak.republika.pl/6630.htm
Dawno dawno temu Garmin 38, II+, V. http://slimak.republika.pl/index2.html :-)
slimak
Bywalec
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz, 06 maja 2010 9:05

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez popej » Cz, 23 wrz 2010 15:31

Zadzwoń do Garmina i reklamuj. Ciekawe co odpowiedzą?
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez doman226 » Cz, 23 wrz 2010 16:56

No dokładnie zamierzam to zrobić :D Rozumiem, że zdjęcia są słabej jakości, ale żeby teren całego osiedla pokryty był chmurami? Wtedy taka usługa mija się z celem, dlatego mam podstawy do zareklamowania powyższego produktu.
Pozdrawiam Piotr
GARMIN Oregon 650, Fenix 1 i 2, NavRoad 430 BT
Dawniej: TwoNav Aventura, GPSMAP 62st, Oregon 550, Montana 600
Avatar użytkownika
doman226
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): So, 04 wrz 2010 10:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez Ranger » Cz, 23 wrz 2010 18:30

A co się dziwisz ?
Chmury mają to do siebie, że mają kamery satelitarne głęboko ... :-)
Jeżeli tak bardzo potrzebujesz tych zdjęć, to obejrzyj sobie co jest w Googlu czy Zumi. A jak teren jest lepiej widoczny, zobacz jeszcze w sieci co to jest Mobac lub ZumiBuddy i pozostają Custom Maps.
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez doman226 » Cz, 23 wrz 2010 20:07

No właśnie się dziwię! Skoro darmowe programy, typu zumibuddy czy Google, potrafią robić zdjęcia satelitarne bez żadnych „krzaków” to tym bardziej dziwi mnie to, że program płatny nie potrafi wykonać takich zdjęć w sposób co najmniej poprawny.
Pozdrawiam Piotr
GARMIN Oregon 650, Fenix 1 i 2, NavRoad 430 BT
Dawniej: TwoNav Aventura, GPSMAP 62st, Oregon 550, Montana 600
Avatar użytkownika
doman226
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): So, 04 wrz 2010 10:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez Ranger » Cz, 23 wrz 2010 21:52

Programy czy odbiorniki nie robią zdjeć, tylko je wyswietlają.
Widocznie źródło, z którego Garmin nabywa zdjecia satelitarne, ma akurat zdjęcia Twojego osiedla z chmurkami.
W takim przypadku człek zaczyna doceniać dobre, odpowiednie mapy ;-)
Chmury są też na mapach, co prawda synoptycznych ... Trochę więcej luzu :)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez GPS Maniak » Cz, 23 wrz 2010 21:57

Ranger napisał(a):W takim przypadku człek zaczyna doceniać dobre, odpowiednie mapy ;-)

No, chyba że ktoś chce ogołocić dachy z talerzy i robi przedtem rekonesans satelitarny. Wówczas żadna mapa nie pomoże :wink:
Ranger napisał(a): Trochę więcej luzu :)

Łatwo Tobie mówić, bo nie wydałeś stówy :lol:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez Ranger » Cz, 23 wrz 2010 22:11

Myślę że kolega doman226 nie zamówił subskrypcji w tak szczytnym celu ;-)
No nie wydałem.
Osobiście traktuję te obrazki jako pomocnicze, głównie do uzytku w kompie, np. przy jakimś planowaniu.
W terenie raczej wolę korzystać z mapy niż z widoku chmurek. Zresztą w oryginale są ciekawsze :lol:
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez doman226 » Pt, 24 wrz 2010 7:04

Nie wiem czy stówa to dużo czy mało? ale trzeba ją wydać. Skoro Garmin oczekuje za birdseye abonamentu, to powinien dołożyć wszelkich starań, żeby usługa ta spełniała pewne standardy, ale nie spełnia. A wątek ten ostrzeże i każe się zastanowić przyszłym nabywcom przed kupnem wspomnianego produktu. Chociaż był już gdzieś na forum wątek, w którym „ktoś” zachwalał ten produkt i mówił, że jego tereny są bardzo dobrze odwzorowane. I chyba to mnie skusiło to nabycia birdseye.
Ranger napisał(a):Myślę że kolega doman226 nie zamówił subskrypcji w tak szczytnym celu ;-)
No nie wydałem.
Osobiście traktuję te obrazki jako pomocnicze, głównie do uzytku w kompie, np. przy jakimś planowaniu.
W terenie raczej wolę korzystać z mapy niż z widoku chmurek. Zresztą w oryginale są ciekawsze :lol:

Osobiście myślę, że każdy kto używa zdjęć satelitarnych traktuje je jako pomocnicze. Zarówno przy planowaniu trasy na kompie ale również w odbiorniku jest to świetna rzecz. Mi zdjęcia satelitarne, pomagają w terenie odnaleźć dużo ciekawych miejsc. Idąc lasem, fajnie jest wiedzieć, że za 200 metrów będzie polanka na której można sobie w słoneczku wypić piwko :D . Uff już wyluzowałem :lol: . Pozdrawiam kolegów
Pozdrawiam Piotr
GARMIN Oregon 650, Fenix 1 i 2, NavRoad 430 BT
Dawniej: TwoNav Aventura, GPSMAP 62st, Oregon 550, Montana 600
Avatar użytkownika
doman226
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): So, 04 wrz 2010 10:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez GPS Maniak » Pt, 24 wrz 2010 9:57

doman226 napisał(a): A wątek ten ostrzeże i każe się zastanowić przyszłym nabywcom przed kupnem wspomnianego produktu.

Wątek jak najbardziej potrzebny.

Dla jasności całokształtu zagadnienia należy jednak dodać, że przed zakupem każdy może sprawdzić interesujace go regiony, przez bezpłatne ściągnięcie fotek do BaseCamp. Bez wykupionej subskrypcji występują co prawda pewne ograniczenia (można mieć aktywny tylko 1 obszar), ale mimo to, można uniknąć kupowania w ciemno - przynajmniej patrząc na to przez pryzmat kilku kluczowych regionów, które przedtem sprawdzliśmy.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez doman226 » Pt, 24 wrz 2010 10:52

Nie myśl Gpsmaniak-u, że kupiłem ten produkt w ciemno. Przed zakupem skorzystałem z wersji demo i zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś. Ściągnąłem sobie pewien region mapki, który mnie interesował, sprawdziłem w Basecampie i wszystko było w porządku. Akurat ten obszar był zadowalający. Więc nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogą mnie spotkać takie „kwiatki”. Ale nie neguje samej idei tej usługi. Na plus można zaliczyć to, że można wgrać naprawdę wiele zdjęć satelitarnych interesujących nas obszarów i GPS chodzi bez żadnego problemu. Nie ma takich ograniczeń jak przy tworzeniu mapek w formacie kmz(chyba, że coś źle zrozumiałem z ograniczeniem w Customaps do 100 kafelków). Także, te obszary które mnie interesują pobieram z zummibudy i uzupełniam Birdseyem (pieniążki nie mogą pójść na marne :D ).
Pozdrawiam Piotr
GARMIN Oregon 650, Fenix 1 i 2, NavRoad 430 BT
Dawniej: TwoNav Aventura, GPSMAP 62st, Oregon 550, Montana 600
Avatar użytkownika
doman226
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): So, 04 wrz 2010 10:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez bibi » Pt, 24 wrz 2010 10:55

Zainteresowany tym wątkiem postanowiłem wypróbować działanie Birdseye. Niestety na moim terenie to porażka, albo ja nie umiem z tego korzystać. W załączniku próbka która pokazuje jakość.
Załączniki
birds.jpg
Pozdrawiam
GPSMap62ST + GMapa Topo 2009 + UMP, Nuvi 1200T + CNE + UMP
www.storat.pl
bibi
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Cz, 08 lip 2010 16:28
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości