Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez asandrzej » Śr, 12 sty 2011 21:53

Myślę, że było to związane z przypisanym zoomem, ja podzieliłem większy arkusz na cztery części i przetworzyłem do pliki jnx,
wszystkie części były widoczne jednocześnie, jakby to był jeden arkusz.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez asandrzej » Pt, 14 sty 2011 11:48

Może przypomnę,

wszelkie próby z plikami .jnx należy, przeprowadzać z zapisem na kartę,
unikniemy w ten sposób ewentualnych problemów.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez soko » Pt, 14 sty 2011 20:29

Ajger napisał(a):1. Który plik patchowaliście? FW_ALL.BIN czy GUPDATE.GCD?
2. Czy po wrzuceniu kilku plików JNX na liście map w odbiorniku wyświetlane są wszystkie razem, czy każdy oddzielnie?


1. Ja - Gupdate.gcd z fw 3.52.
2. Mam na karcie kilkanaście plików BirdsEye w tej chwili z okolic Poznania aktywne są te okolice, ściągniete z serwera BirdsEye:

Obrazek

Po przerzuceniu przez MAPC2MAPC mapki oziego N-33-142-B Mosina i jej wgraniu do odbiornika jako .jnx, dla celów obejrzenia efektów prezentacji, mapki nie pokazują się jednocześnie. Mapkę 1: 50000 wybrałem dlatego, że częściowo nakłada się ona na "oficjalną" mapkę Birdseye.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A więc przy przejściu z 2km na 1.2 km pokazuje się mapka topograficzna. BirdsEye oficjalny pokazuje się znowu pomiedzy 300 a 200m.

Gdy pod kursorem nie ma mapki BirdsEye z "oficjalnego" .jnx, wtedy mapka przetworzona poprzez MAPC2MAPC wyświetla się też przy niższych zoomach.
Takich kilka uwag.

Pozdrawiam Krzysztof
P.S. w trybie "GPSoff" spatchowany odbiornik wyłącza się po najechaniu na obszar objęty plikiem BirdsEye.
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez asandrzej » Pt, 14 sty 2011 20:39

Zoom (skalę) należy ustalić jednakową dla wszystkich arkuszy sąsiadujących, bywa tak,
że przy zastosowaniu jednorodnych arkuszy skala mapy w pliku .jnx nieznacznie się różni.
Przykładowe przycię mapy Tatry _08 _09 miały wartość skali (764) a _10 miała, (763)
co powodował brak jednoczesnego wyświetlania arkuszy.
Podczas wyświetlania w odbiorniku jest linia (pasek) na łączeniu arkuszy około 10m
myślę że wartość 10 m nie jest zależna od mapy (nie zauważyłem poszerzanie się linii łączenia przy arkuszach o różnej skali).
Co jeszcze się da zauważyć to, o czym wspomniał GPS Maniak viewtopic.php?p=112752#p112752
jedank przeskalowanie arkusza nawet znacznie, nie odbija się utratą jakości podczas wyświetlania przy zbliżeniu do wartości zoom`u 120 / 80.


Pozdrawiam

Dodane

Zoom początku wyświetlania 120 jest dla pojedynczego rastra Tatry_xx w skali 1:10 000,
przy mapach w tej skali, ale obejmujących większy obszar zoom początku wyświetlania może być inny.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez GPS Maniak » So, 15 sty 2011 14:03

soko napisał(a): mapki nie pokazują się jednocześnie ...

asandrzej napisał(a):Zoom (skalę) należy ustalić jednakową dla wszystkich arkuszy sąsiadujących,

Wyciągając wniosek z obu wypowiedzi oraz wykorzystując wcześniej publikowane parametry, można sobie przygotować zestaw map rastrowych dla tego samego regionu w różnych skalach - wg z góry przyjętych założeń. Inaczej mówiąc można zrobić tzw. "atlas" (moim zdaniem fatalne nazewnictwo znane z TB)

Przykładowo Mapa Compassu 1:50k z przyjętym parametrem scale=2100 (wyświetlanie od zoom=800m)+ mapa topograficzna 1:10k scale=600 (wyświetlanie od zoom=200m):

1.jpg

Jak widać działa. Jeżeli do tego dodamy możliwość posiadania niezależnie załączanej mapy CustomMaps, to miłośnicy rastrów wpakowanych do pudełka z napisem Garmin, mają obecnie do dyspozycji - owszem uzyskiwane w nieco karkołomny sposób, ale całkiem przyzwoite możliwosci.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez EGON » So, 15 sty 2011 14:27

Lechu, widzę, że coraz bardziej się przekonujesz do rastrów. ;) Tak, wiem, wektor ponad wszystko, ale... ;)

Mnie to akurat nie dotyczy, bo nie mam odbiornika obsługującego rastry, ale kiedyś, kto wie... ;)
Pozdrawiam, Piotr

GPSMap 60CSx + PL_TOPO + Walker mapset + UMP pcPL + kilka innych map
Nüvi 3490LM + UMP pcPL + CNE
Huawei Mate 10 Lite Android 8.0.0
Avatar użytkownika
EGON
Garniak
 
Posty: 1161
Dołączył(a): So, 26 kwi 2008 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez asandrzej » So, 15 sty 2011 14:56

O pseudo warstwowych mapach .jnx, chociaż nie wiem czy nie są to, po prostu warstwowe mapy napisał „darzur”.
viewtopic.php?p=112744#p112744
Mobile Atlas Creator w tym wypadku stwarza duże możliwości utworzenia wielowarstwowych map o jednolitej szacie graficznej.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez GPS Maniak » So, 15 sty 2011 15:44

EGON napisał(a):Lechu, widzę, że coraz bardziej się przekonujesz do rastrów. ;)

Lubię się bawić mapami i tyle :D Zza biurka wyglada to wszystko nawet ciekawie, ale już podczas wycieczki i tak nic mi nie zastąpi wektorowej "Góry_PL", wspomaganej co najwyżej WIG-ówkami i - w miejscowościach - jakąś komercyjną wektorówką. Zresztą właśnie z powodu możliwości przygotowania sobie nieco większego obszaru (Bieszczady, Beskid Niski, Pogórze Przemyskie) pokrytego rastrowymi WIG-ówkami, bez konieczności późniejszego zbędnego żonglowania plikami CustomMaps, wykupiłem licencję na mapc2mapc.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez darzur » So, 15 sty 2011 20:12

asandrzej napisał(a):O pseudo warstwowych mapach .jnx, chociaż nie wiem czy nie są to, po prostu warstwowe mapy napisał „darzur”.
viewtopic.php?p=112744#p112744
andrzej


W moim przypadku to 3 pliki jnx, każdy z różnym poziomem szczegółowości. Pojawiają się przy różnych przybliżeniach więc wychodzi jakby była to mapa warstwowa. Z tego co wyczytałem to pojedynczy plik jnx może posiadać kilka warstw (dla różnych przybliżeń) ale chyba nie ma jeszcze narzędzi które potrafią taki plik stworzyć.
Żurek
Dakota 20, UMP-PcPL, GPmapa TOPO i GPS_50
darzur
Początkujący
 
Posty: 81
Dołączył(a): Cz, 29 paź 2009 18:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez asandrzej » So, 15 sty 2011 20:16

Jest to coś nowego w Garminie, więc trudno to, od razu jednoznacznie określić.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez miecho » N, 16 sty 2011 21:51

soko napisał(a):P.S. w trybie "GPSoff" spatchowany odbiornik wyłącza się po najechaniu na obszar objęty plikiem BirdsEye.

Soko, ty masz chyba wykupioną subskrypcję na BirdsEye. Prośba od twórców patcha:
Whiter napisał(a):If I correctly got from this page (viewtopic.php?f=2&t=8878&start=105#p112866) (translated with Google), with official non-demo BirdsEye JNX files, the patched firmware also turns off the device.
Am I correct?
Could you please ask *soko* to remove all the custom JNX files, and to check the problem with only official BirdsEye maps?
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez soko » N, 16 sty 2011 22:13

Dobra, pozmieniam im rozszerzenia i napiszę tutaj. Krzysztof

EDIT: po zostawieniu tylko 2 plików z oryginalnymi .jnx, odbiornik się wyłącza po najechaniu na obszar objęty oryginalną mapą.jnx. Wszystkie inne pliki miały zmienione rozszerzenia na.jng.
Trzeba napisać, by w następnym firmware garmina poprawili ten problem. :D
Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez asandrzej » N, 16 sty 2011 22:39

Sugerowałem, że może to być błąd firmware,
ktoś powinien sprawdzić jak jest w wersji demo,
jeżeli jeszcze nie pachtował oprogramowania.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez miecho » N, 16 sty 2011 23:10

Oryginalny soft działa bez problemu z BirdsEye demo. Soko czy przy oryginalnym fw też Ci się wyłączał?
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?

Postprzez soko » N, 16 sty 2011 23:48

Ja miałem cały czas 3.42 od dawna. Nie wgrywałem 3.50, bo nie widziałem tam żadnych istotnych zmian, a 3.52 wgrałem teraz już spatchowane. Na 3.42 nie było żadnych problemów z przesuwaniem znacznika przy wyłączonym gps, o ile pamiętam. Choć fakt, że w zasadzie aktywność z GPS w terenie była do listopada. W listopadzie i grudniu szczątkowa.
Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości