Strona 5 z 13
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 13:23
przez miecho
Parę postów wcześniej Guzik też o to pytał
http://www.gawisp.com/perry/colorado/
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 13:39
przez Ajger
Dzięki, ale ja pytam o 62s
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 13:48
przez Zetor
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 13:49
przez miecho
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 14:15
przez Zetor
Oregon300 FW4.12Beta załatany, łatka trzyma, na razie zero zwisów.
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 14:19
przez Ajger
Już się pobiera. Dziękować.
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 14:21
przez GPS Maniak
Ajger, pomijając link, który podał Zetor - ten serwis perrego zawiera również inne firmwary. w tym dla serii 6x
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 15:00
przez Ajger
No właśnie na perry nie znalazłem 62, albo jestem ślepy
Ale nic to, patch załadowany, wieczorem się pobawię, bo mapę jnx już 62-ka widzi
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 15:28
przez Spider
Na perry, firmware do 62 jest tutaj:
http://www.gawisp.com/perry/gps60 (na samym dole)
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 16:49
przez asandrzej
Czy jest już coś wiadomo, od czego zależy zoom podczas wyświetlania,
Tatry_10 wyświetlają się przy zoom`ie 120 a inne mapy widać już przy 300.
andrzej
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 17:03
przez GPS Maniak
Andrzej, jeszcze się nie bawiłem w analizę szczegółów, ale być może zależy to skali mapy czy raczej rozdzielczości rastra wyrażonej powiedzmy w metrach na piksel. Trzeba poeksperymentować wykorzystując GlobalMappera.
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 17:18
przez asandrzej
Zauważyłem, że mapy Compass nie najlepiej wyglądają po przetworzeniu do jnx.
andrzej
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 17:19
przez miecho
Na
http://gpsunderground.com/forum/ jest podane:
- Kod: Zaznacz cały
zoom JNX distance zoom indicator
scales meters/pixel meters/pixel
5 14 0.070 0.1
8 21 0.147 0.16
12 32 0.216 0.24
20 52 0.441 0.4
30 79 0.589 0.6
50 131 1.039 1
80 209 1.624 1.6
120 313 2.442 2.4
200 521 4.154 4
300 782 6.224 6
500 1303 10.370 10
800 2084 16.540 16
1200 3125 24.778 24
2000 5209 41.271 40
3000 7813 62.108 60
5000 13021 103.409 100
8000 20834 165.776 160
12000 31250 248.673 240
20000 52084 413.967 400
30000 78125 621.932 600
50000 130209 1037.308 1000
80000 208334 1655.011 1600
120000 312500 2480.746 2400
200000 520834 4139.212 4000
300000 781250 6214.082 6000
500000 1302084 10314.546 10000
800000 2083334 16438.698 16000
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 17:32
przez GPS Maniak
@Miecho. Dzięki. Wszystko jasne
asandrzej napisał(a):Zauważyłem, że mapy Compass nie najlepiej wyglądają po przetworzeniu do jnx.
Ja tam sobie rastrami Compassu raczej nie będę zaprzątał głowy, bo w razie czego zawsze można wrzucić na kartę CustomMaps. Za to kilka stałych zestawików, które trudno było obskoczyć funkcją CustmMaps, a warto mieć w odbiorniku zapewne przygotuję. Na pewno będzie to zestawik bieszczadzkich WIG-ówek w dobrej rozdzielczości, czy ewentulnie te tatrzańskie 10-tki.
Re: Birdseye - jakość zdjęć satelitarnych?
Napisane:
Wt, 11 sty 2011 20:49
przez miecho
U mnie w trybie symulacji GPS BirdsEye działa do pewnego momentu.
1. Colorado z poprawionym firmware - katalog BirdsEye pusty - włączam i wyłączam Colorado.
2. Podłączam Colorado do koputera - wgrywam plik JNX - odłączam Colo od komputera.
3. Włączam Colorado - BirdsEye wyświetla się poprawnie - trwa wyszukiwanie satelitów - ustawiam "pracuj z wył. GPS" - Colorado nadal poprawnie wyświetla BirdsEye.
4. Opcje -> Wybierz mapy -> BirdsEye -> Enable Bright - Colorado nadal poprawnie wyświetla BirdsEye.
5. Wyłączam Colorado - załączam Colorado - BirdsEye wyświetla się poprawnie - trwa wyszukiwanie satelitów - ustawiam "pracuj z wył. GPS" i od tego czasu przy przejściu na obszar mapy z BirdsEye w trybie Demo GPS Colorado wyłącza się.
Wykasowanie wszystkich jnx i przejście do punktu 1 powoduje, że u działa to poprawnie do momentu mieszania w menu Opcje - Wybierz mapy - BirdsEye.
Ps. Jeżeli komuś może by się chciało sprawdzić czy ma podobne objawy (najlepiej w Colorado), bo całkiem możliwe, że dotyczy to tylko mojego odbiornika. Kilka dni temu robiłem totalny reset mojego Colorado, bo raz na kilka załączeń miałem problem z uruchomieniem COLO.