Garmin Etrex Legend Hcx pytania lajkonika

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Garmin Etrex Legend Hcx pytania lajkonika

Postprzez scorpion » Wt, 26 paź 2010 19:21

3 godziny temu otrzymałem przesyłkę z Legendem hcx. Niestety nie ma instrukcji po polsku ani angielsku. Trudno jakoś sobie z obsługą poradzimy. Ale nie wiem czy poradzę sobie ze sprawami technicznymi.
1. Czy wasze legendy widzą karty SDhc powyzej 2Gb (jak na razie tylko takie posiadam)
2. Czy niezbędny jest kabel oryginalny do połączenia z PC ( zastosowałem od NUVI 255 , komputer nie widzi go jako dodatkowego dysku chociaż komunikacja jest aktywna, wgrywanie tras itp)
3. W ustawieniach interfejsu gdy mam komunikacja z pc naciśnięcie click na "połączony" powoduje biały ekran. Sprzęt jest używany stąd te moje śmieszne pytanie.
4.Czy do tego modelu można wgrywać mapy skanowane. Gdzieś taki watek widziałem.
P.S.
Z etrexem h rozprawiłem się w ciągu godziny tu chyba na jego większe możliwości nie będzie tak łatwo ?
Pozdrawiam
Sentyment po ŻÓŁTKU, LEGEND Hcx, Vista Hcx, a teraz Oregon 450
scorpion
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): So, 21 sie 2010 6:22

Re: Garmin Etrex Legend Hcx pytania lajkonika

Postprzez beetle-m » Wt, 26 paź 2010 19:44

scorpion napisał(a):3 godziny temu otrzymałem przesyłkę z Legendem hcx. Niestety nie ma instrukcji po polsku ani angielsku.
Ja tylko w temacie instrukcji ...
Nie wiem czy dobra wersja/model: :arrow: http://static.garmincdn.com/pumac/eTrex ... ownika.pdf
Jeśli nie to szperaj w tym wątku: viewtopic.php?f=13&t=219
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Garmin Etrex Legend Hcx pytania lajkonika

Postprzez scorpion » Wt, 26 paź 2010 20:04

Tą już mam, dotyczy starszego modelu legenda bez karty mikrosd. Można się nią posiłkować spacerując po menu urządzenia.
No 50 zł za instrukcję do mojego HCxto rozbój w biały dzień tym bardziej że pewnie jest kopią mojej hiszpańskiej.
scorpion
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): So, 21 sie 2010 6:22

Re: Garmin Etrex Legend Hcx pytania lajkonika

Postprzez wodzirej » Wt, 26 paź 2010 20:43

https://buy.garmin.com/support/manuals/ ... fresh=true
Stąd doklikasz się do instrukcji obsługi w kilku językach (poza polskim).
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin Etrex Legend Hcx pytania lajkonika

Postprzez scorpion » Śr, 27 paź 2010 13:15

odpowiadam sobie:
1.Widzi karty microSDhc powyżej 2Gb (tylko trzeba utworzyć katalog Garmin)
2.Każdy kabel zadziała o tych złączach USB
3.Biały ekran to objaw normalny w tych garminach
4.Obrazka w formacie jpg lub bmp jako mapy rastrowej mój garmin nie przeczyta (chyba żaden tego nie zrobi ?)
Wydaje mi się że urządzenie mam rozpracowane.
Pozdrawiam
Sentyment po ŻÓŁTKU, LEGEND Hcx, Vista Hcx, a teraz Oregon 450
scorpion
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): So, 21 sie 2010 6:22

Re: Garmin Etrex Legend Hcx pytania lajkonika

Postprzez fxrider » Cz, 28 paź 2010 21:28

Bezpośrednio rastra nie wgrasz, ale poczytaj n.p. o programie mapwell - tworzy pseudomapę wektorową z rastra.
W nowszych odbiornikach z obsługą tzw. Custom Maps możesz wgrywać odpowiednio obrobione mapy rastrowe.
fxrider
Początkujący
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz, 02 wrz 2010 10:07
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Garmin Etrex Legend Hcx pytania lajkonika

Postprzez scorpion » Pt, 29 paź 2010 19:30

fxrider napisał(a):W nowszych odbiornikach z obsługą tzw. Custom Maps możesz wgrywać odpowiednio obrobione mapy rastrowe.

O kurde !!! znowu czeka mnie zmiana nawigacji. Co 3 miesiące to chyba za często ?
Pozdrawiam
Sentyment po ŻÓŁTKU, LEGEND Hcx, Vista Hcx, a teraz Oregon 450
scorpion
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): So, 21 sie 2010 6:22

Re: Garmin Etrex Legend Hcx pytania lajkonika

Postprzez GPS Maniak » Pt, 29 paź 2010 19:37

Spokojnie. Funkcja "CustomMap" jest dość mocno ograniczona, a ponadto nie ma to jak dobry zestaw map wektorowych - oczywiście o ile się takowy zestaw posiada.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Etrex Legend Hcx pytania lajkonika

Postprzez tboniasty » So, 24 sty 2015 21:47

GPS Maniak napisał(a):Spokojnie. Funkcja "CustomMap" jest dość mocno ograniczona, a ponadto nie ma to jak dobry zestaw map wektorowych - oczywiście o ile się takowy zestaw posiada.


Poprzedni post już się chyba zdezaktualizował ze względu na możliwość stosowania jnx'ów ;-)

Co do białego ekranu po przejściu w tryb mass storage, to potwierdzam tę przypadłość także w Vista HCx.
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości