TOPO Polska 2011

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez szy » Pn, 31 sty 2011 21:54

Spider napisał(a):Ale przecież GPMapę Topo robił Excel, który kupował dane Imagis'u.


Czy te 'dane Imagisu' to nie gotowa mapa? :]

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez asandrzej » Pn, 31 sty 2011 22:07

Witam.
Producentem GpMapy i GpMapy Topo był Imagis.
Na stronie http://www.gpmapatopo.pl/kontakt jest taka sam informacja.

andrzej
Załączniki
Gpmapa.JPG
Gpmapa.JPG (13.94 KiB) Przeglądane 9453 razy
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez kwieto » Wt, 01 lut 2011 7:30

Mniejsza o większość: chodzi o to, że polska (lokalna) firma raczej znała świetnie lokalne środowisko GPS-owe i wiedziała o istnieniu map takich jak Topo PL 100, UMP, czy szereg innych.
Garmin (centrala) niekoniecznie ma taką świadomość, co może sprawić że będą "agresywniejsi" :")
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez asandrzej » Wt, 01 lut 2011 9:46

Moje zdanie na ten temat

Zauważ, że te kraje, które mają mocne podstawy w opracowanych mapach papierowych mają
też dobrze opracowane mapy elektroniczne, czyli mamy, co nadrabiać.
Jedyna pociecha to, że w chwili obecnej można szybciej nadrobić zaległości.”


viewtopic.php?p=108582#p108582

andrzej

Dodając jeszcze to, co napisał ArturGarminUK to, można się domyślić, na co można liczyć.


ArturGarminUK napisał(a):Mam tylko nadzieję naświetlić szanownym forumowiczom troszkę inny punkt widzenia. Punkt widzenia firmy, która kieruje się zyskiem. Zanim cokolwiek zostanie wprowadzone/poprawione oni dziesięć razy przekalkulują ile nakładów będzie to wymagać i jaki z tego będzie zysk.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez Topovoytec » Wt, 01 lut 2011 16:42

GPS Maniak napisał(a):Nie wiem czy są zgodne z 2010.3, ale na pewno są nowsze niż w GPMapie Topo 2009. To akurat widzę po "mojej ulubionej" obwodnicy Krobii :wink: :D

Cześć nie są zgodne z GPMapą 2010.3 są starsze, nie ma np. obwodnicy w Brodnicy i innych. Jestem rozczarowany tą mapą. A opracowanie Bieszczad bez szczytów to porażka
Topovoytec
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 09 cze 2008 23:53

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez Mariusz65 » Wt, 01 lut 2011 20:16

Z jednym zastrzeżeniem! Pseudo promocyjnej ;-)

PS
Sorry! Cudzysłowu nie zauważyłem :lol:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez Topovoytec » Wt, 01 lut 2011 22:27

Zgadzam się z opinią Janusza. Garmin robi nas w balona. w następnej edycji zmieni trochę kolory i sprzeda następnego gniota za 250 zł.

Dlaczego ten wyrób mapopodobny "TOPO POLSKA 2011", Garmin nazywa mapą topograficzną. Mało tego mówi, że "do nawigacji i planowania tras". A stwierdzenie w tytule, że szczegółowość odpowiada mapom w skali 1: 50 000 to już kpina. To coś, nie jest mapą, a zwłaszcza topograficzną. Nie nadaje się do żadnej nawigacji, kalkulacja trasy wg . najkrótszej odległości czy czasu (testowałem w Olsztynie),ale jak ktoś chce zwiedzić miasto i ma dużo czasu i benzyny to zapraszam. Szkoda tylko, że nie pracują nad tymi "mapami" topografowie, tylko pseudo informatycy, graficy komputerowi i spece od marketingu potrafiący jedynie złupić naiwnego użytkownika odbiorników GPS.
Ostatnio edytowano Śr, 02 lut 2011 10:17 przez Zachu, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono posty
Topovoytec
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 09 cze 2008 23:53

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez jjanusz » Śr, 02 lut 2011 18:41

Hej,

gniot nie gniot i tak kupiłem, nie tylko sobie ale i dla ojca. I tu moje pytanie. W przesyłce znajduje się dvd z instrukcja że należy odblokować dla jednego urządzenia. Ponadto w przesyłce znajduje się karta microSD z której można korzystać na dowolnym urządzeniu. jak myślicie czy przyszły upgrade będzie dotyczył obu nośników (jendego przypisanego do karty a drugiego do urządzenia)? Czy tak naprawdę mamy DWIE licencje jedna na kartę a jedna na odbiornik? Trochę mnie ta karta zaskoczyła...

---
jjanusz

EDIT: napisze pytanie do supportu i dam znac
zūmo 350LM, Oregon 300, nüvi 205, nüvi 255W
jjanusz
Bywalec
 
Posty: 214
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 12:22

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez popej » Śr, 02 lut 2011 19:39

Zapewne forma aktualizacji będzie podobna do Topo Niemiec, tzn. aktualizacja kosztuje 50% ceny nowej mapy i zawiera tylko jedną licencję, na odbiornik.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez stan-61 » Cz, 03 lut 2011 16:06

Mam małe pytanko: czy TOPO Polska 2011 jest wreszcie w pełni autoroutingowa? Kupiłem w ubiegłym roku TOPO Polska 2009 i w górach uległem mocnemu rozczarowaniu, jak okazało się, że autoroutingowa zaplanowana trasa na MapSource okazała się być po wgraniu do urządzenia ... nie-autoroutingowa. Mapa Słowacji nie sprawiała w tej kwestii żadnych problemów.
_______________________________

Dopiero teraz znalazłem wątek viewtopic.php?f=2&t=7108 , więc spróbuję w domy pokombinować.
Ostatnio edytowano Cz, 03 lut 2011 16:17 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączenie treści dwóch kolejnych postów usera.
stan-61
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 03 lut 2011 15:03

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez frasun » Pt, 04 lut 2011 9:41

Panowie, może przejdziemy do konkretów? Nabijanie się ze wszystkich i wszystkiego nie pomaga nowym i niezdecydowanym w ocenie produktu i podjęciu decyzji.
Proponuję podzielić ten wątek. Żarty i docinki do HP, a merytoryczne posty zostawić.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez GPS Maniak » Pt, 04 lut 2011 17:30

Konkretnych błędów powielonych po blisko dwóch latach faktycznie jest sporo, chociaż nie można powiedzieć, że IMAGIS niczego nie poprawił od tamtej pory. To byłoby takim samym nadużyciem jak twierdzenie, że ta mapa nie nadaje się do niczego :wink:
Inna sprawa, że aby coś poprawić, trzeba wiedzieć że jest źle. Jeżeli błąd był zgłoszony, a nie został po ponad roku poprawiony - zgadzam się, że możemy mówić o niechlujstwie. Jeżeli błąd nie był zgłoszony, powiedziałbym raczej że zawiodły procedury weryfikacji danych.

Przy okazji informacja dla tych, którzy lubią klarowne sytuacje: W IMAGISIE - podobnie jak w Garminie - też nie pracuję, ale przyznaję, że współpracowałem z tą firmą w latach 2008-2009 jako betatester GPMapy - także w wersji Topo. Kasy z tego nie było, ale bezpłatna mapa tak :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez frasun » Pt, 04 lut 2011 17:37

jb52 napisał(a):Nie sądziłem ,że będę musiał się tłumaczyć -przygotował bym się lepiej.

Nie musisz się tłumaczyć, ale to, o czym wspominasz nie są to problemy dyskwalifikujące jakąkolwiek mapę i nie są to jakieś rzadko spotykane i nietypowe błędy produktów mapowych.
Ja pytałem o konkrety, a nie kilka POI, których lokalizacja nie zdecyduje (przynajmniej w moim przypadku) o zakupie produktu TOPO. Zarzuciłeś tej mapie powielanie poważnych błędów GPMapy TOPO 2009, więc takich poważnych błędów oczekiwałem.
Co do punktu #1 na 100% na ulicy Kinowej była księgarnia, nie wiem, czy jest dzisiaj, bo dawno tam nie byłem. Wg. PWN istnieje ona nadal: http://we.pwn.pl/ksiegarnie.php?mi=WARSZAWA Reszty szczerze mówiąc nie chce mi się sprawdzać.
Powtarzam apel prosimy o merytoryczne i sensowne posty na temat produktu Garmin Mapa TOPO 2011, a nie powtarzanie zasłyszanych i niesprawdzonych plotek.
BTW sam uważam, że ten produkt to nieporozumienie i nie zamierzam go chwalić, ale nie będę akceptował argumentów w stylu: „to gniot”, bo nie ma na nim kiosku ruchu, a księgarnia jest przesunięta o 20 metrów. To niepoważne.
Jak będę miał chwilę posprzątam w tym wątku, chyba, że znajdzie się ktoś szybszy ode mnie. :)
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez asandrzej » Pt, 04 lut 2011 17:54

jb52 napisał(a):Brak jeziora Turkusowego (Wolin).


Nie to żebym chwalił mapę Topo PL 2011, ale J. Turkusowe jest zaznaczone.
Co cesarskie to ….
J Turkusowe.JPG

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: TOPO Polska 2011

Postprzez asandrzej » Pt, 04 lut 2011 18:28

E.. tam od razu „mój błąd”, mapę wektorową trudno zweryfikować, obiekty są umieszczone
do wyświetlania w różnych warstwach (lewels) to, utrudnia sprawdzenie.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości