Garmin Montana

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Garmin Montana

Postprzez wodzirej » So, 18 cze 2011 7:52

W sklepowym zestawie pudełkowym nie widzę karabińczyka. Ani nawet paska na nadgarstek :cry: W sekcji 'akcesoria' też ich nie ma :evil:
Czyżby coś nie teges z outdoorowością MT?
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin Montana

Postprzez miecho » So, 18 cze 2011 9:07

Nawet nie bardzo jest do czego go przyczepić.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Garmin Montana

Postprzez popej » So, 18 cze 2011 10:41

Może będzie miał uchwyt turystyczny, taki do montowania na człowieku ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin Montana

Postprzez wodzirej » So, 18 cze 2011 10:56

Taaa, w pakiecie dadzą człowieka do noszenia i obsługi.... :lol:
A bardziej serio; opcjonalnie Garmin przewiduje dokupienie dedykowanego uchwytu samochodowego - i to w pakiecie z Jadźką. A do turystyki pieszej nie ma nawet opcji. I to ma być odbiornik outdoorowy?? :twisted:
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin Montana

Postprzez szy » So, 18 cze 2011 11:02

Nie spodziewali się, że jednak ktoś go kupi.

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin Montana

Postprzez miecho » So, 18 cze 2011 11:03

Może trzeba jeszcze poczekać:
Montana.PNG

Najpierw autko, później quad. Chłopek jest 3 w kolejności. Uchwyt na łódkę będzie ostatni.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Garmin Montana

Postprzez wodzirej » So, 18 cze 2011 11:17

Resztki honoru Montany w temacie uchwytu do turystyki pieszej ratuje dziura na pasek jak w Dakocie.
Widać np. na filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=qdcdss2j8-o (3:00 - 3:07)
Jednak pasek trzeba dokupić.
No ale taka cegła na sznurku?? Nosz qrde :evil:
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin Montana

Postprzez miecho » So, 18 cze 2011 12:46

A to nie jest tak źle. Na zdjęciach tego nie było tak dokładnie widać.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Garmin Montana

Postprzez GPS Maniak » So, 18 cze 2011 14:32

To drobiazgi bez znaczenienia - w sklepie "dla idiotów" są miliony różnych pokrowców, które w moim przypadku na pewno się sprawdzą :P Odbiorniki noszę w miękkim, wyściełanym pokrowcu - "wsuwce", przytroczonym do ramiączka plecaka. Z Montaną - jeżeli zakupię - zapewne zrobię to samo co zrobiłem teraz z aparatem fotograficznym - pokrowiec przytroczony do paska biodrowego.

1.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Montana

Postprzez wodzirej » So, 18 cze 2011 14:50

No to schodzi ze mnie powietrze, bo siakiś pokrowiec mam :) Dołoży się folię ochronną, jedną Montanę na miejscu i ruchy :)
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin Montana

Postprzez miecho » So, 18 cze 2011 21:15

Tak patrząc na to zdjęcie (dwa posty wyżej) to widać, że powyżej pasu biodrowego jest jeszcze jeden pokrowiec, ale tak na oko on ma pojemność, która przyjmuje wielokrotność objętości 0.5l :).
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Garmin Montana

Postprzez Bogna » So, 18 cze 2011 21:45

miecho napisał(a):to widać, że powyżej pasu biodrowego jest jeszcze jeden pokrowiec

A na moje oko, to nie jest żaden pokrowiec, tylko jak najbardziej prawidłowo zbudowany mięsień piwny :wink:, który dodaje swoistego, nieodpartego uroku jego właścicielowi... :lol:.
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: Garmin Montana

Postprzez Antonio » So, 18 cze 2011 22:01

GPS Maniak napisał(a):Odbiorniki noszę w miękkim, wyściełanym pokrowcu - "wsuwce", przytroczonym do ramiączka plecaka.

Fajnie, jak wystaje antena :wink: . A jeśli nie i cały odbiornik jest schowany w pokrowcu? Jak to się ma z precyzyjnością zapisu śladu?
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Garmin Montana

Postprzez GPS Maniak » So, 18 cze 2011 23:13

miecho napisał(a):powyżej pasu biodrowego jest jeszcze jeden pokrowiec,

2-3 miesiące temu to dopiero był pokrowiec. Teraz została tylko miniaturka - zrzuciłem 10kg :D
Antonio napisał(a):Fajnie, jak wystaje antena :wink: . A jeśli nie i cały odbiornik jest schowany w pokrowcu? Jak to się ma z precyzyjnością zapisu śladu?

Mnie bardziej niż precyzja zapisu martwiłby sposób wyciągania odbiornika - gdyby cały był schowany w pokrowcu i nie miał antenki. Metody są dwie. Albo odpowiednio przycinamy pokrowiec, albo wkładamy do niego jakiś "odbojnik" np. z gąbki, który nie pozwala na zbyt głębokie schowanie sprzętu. Tak właśnie prehistorycznych czasach nosiłem czarno białą vistę.

1.jpg

W ten sposób upiekłem dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze sprzęt łatwiej było wyjąć, po drugie "głowica" mało czułego wówczas odbiornika z zabudowaną anteną paskową była poza pokrowcem. W przypadku Montany problemu z czułością nie będzie, ale pokrowiec trzeba przemyśleć pod kątem wyjmowania odbiornika. Inna rzecz - czego nie było widać na pierwszym zdjęciu - mój obecny plecak ma na drugiej części pasa biodrowego "fabryczny" pokrowiec na portfel etc. - zamykany na zamek błyskawiczny. Sądzę że na Montanę będzie jak znalazł. Oczywiście jeżeli ją kupię, bo może się okazać, że widzialność dotykowego ekranu jednak będzie zbyt licha jak na moje wymagania i podobnie jak to było w przypadku Oregona, moje pomysły na zakup nowej zabawki zakończą się na etapie planowania :( :?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Montana

Postprzez Antonio » So, 18 cze 2011 23:41

GPS Maniak napisał(a):Albo odpowiednio przycinamy pokrowiec, albo wkładamy do niego jakiś "odbojnik" np. z gąbki, który nie pozwala na zbyt głębokie schowanie sprzętu


Można jeszcze dowiązać kawałek sznurka tudzież innej tasiemki :wink: do dziury jak w opisie wodzireja i po prostu pociągać za nią, aż wylezie :lol:

wodzirej napisał(a):Resztki honoru Montany w temacie uchwytu do turystyki pieszej ratuje dziura na pasek jak w Dakocie.
(...)
No ale taka cegła na sznurku??

Przynajmniej czuć, że gdzieś nie zginęła :wink:
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości