Tętnomierze napiersiowe

Tutaj lądują posty ku przestrodze. Czekają w swych celach przez miesiąc, a później znikają bez śladu. Nikt po nich nie płacze.

Moderator: Moderatorzy

Tętnomierze napiersiowe

Postprzez doccente » Wt, 31 paź 2017 14:14

Dzień dobry
Do tej pory używałem kilku czujników tętna firmy Garmin. Ale w przypadku dwóch najczęściej używanych napiersiowych czujników tętna (po kolei:) HRM premium i HRM RUN dokładnie w podobnym czasie tj. dwa trzy miesiące po skończonym okresie ochrony gwarancyjnej przestały działać. Z początku pojawiły się problemy z fałszywymi odczytami tętna (czujniki potrafiły wskazywać tętno 250 lub więcej uderzeń na minutę) a potem pojawiły się przerwy w odczycie tętna niewiele już mogłem zrobić. Nadmieniam, że uprawiam różne sporty amatorsko i mam swoje lata więc te wskazania tętna powyżej 180 są nierealne. Moimi urządzeniami pomiarowymi obecnie są: Edge 800 oraz forerunner 920 XT i jak do tej pory inne czujniki działają z nimi bez zarzutu. Więc nie jest to wina sprzętu zegarów tylko ewidentnie czujników. Oczywiście znam zasady konserwacji, mycia i wymiany baterii pasków napiersiowych oraz mam zainstalowane (zaktualizowane) najnowsze oprogramowanie, więc też nie w tym problem.
Proszę o informację, czy ktoś miał podobne problemy ?. Czy one jednak są tak zawodne ? I czy ktoś wie czy to da się naprawić, tzn czy jest jakiś serwis ? czy winny jest sam czujnik czy pasek ? Czy jedynym sposobem jest utylizacja i kupienie nowego ? Pozdrawiam
doccente
Newbie

Re: Tętnomierze napiersiowe

Postprzez Zachu » Śr, 01 lis 2017 8:45

Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Powrót do Śmietnik