Przygotowując wrzutkę na flaya, kolejny raz spotykam się z "problemem". W związku z czym chciałbym podzielić się moimi refleksjami
Rzecz dotyczy szlaków turystycznych, zarówno pieszych i rowerowych, a dokładnie sklejania na mapie równolegle biegnących szlaków.
Kilka konkretów:
52.36641,21.03278
Szlak rowerowy czerwony, zielony jest sklejony i narysowany szlakiem zielonym.
52.46748,21.07422
Szlak rowerowy niebieski, żółty jest sklejony i pociągnięty fioletem
52.52489,21.07015
Szlak rowerowy czerwony, zółty jest sklejony i narysowany czerwonym
Kto wymyśla takie rzeczy
Po pierwsze totalny brak konsekwencji w oznaczeniach. Po drugie, sztuczne wprowadzanie dodatkowego koloru szlaku jest zupełnie nieintuicyjne i bez sprawdzenia szlaku kursorem nie wiadomo jaki to jest szlak, nawet jeśli mamy włączone wyświetlanie nazw, na małym ekranie odbiornika nazwa może być zbyt długa do wyświetlenia i po prostu się nie wyświetli. Siedząc przed monitorem trzeba klikać szlaki lub zwiększać skalę mapy żeby pojawiły się opisy. Po trzecie, są miejsca (podałem przykłady) ewidentnego wprowadzania w błąd - na mapie wyrysowany jest szlak czerwony, a pod niego podpięty jest żółty i czerwony.
Nie spotkałem innej mapy z tak "genialnym" rozwiązaniem. Czy nie lepiej i czytelniej wyglądają szlaki wprowadzone w prawidłowy sposób?
Przykład:
49.53173,20.81545
52.21827,21.02885
Jeden rzut oka i wszystko jasne.
Domyślam się co chciał osiągnąć autor tego pomysłu. Efekt niestety jest... słaby.
UMP, popraw się
EDIT
-----
Dorzucam screeny wyżej wymienionych lokalizacji.
Szlaki pomieszane:
Szlaki wyrysowane poprawnie:
Czytelność szlaków przy tych dwóch rozwiązaniach jest zupełnie inna.