Błędy UMP-pcPL - ZREALIZOWANE

Tutaj można dyskutować na temat błędów w UMP-pcPL przed zgłoszeniem ich w oficjalnym systemie Flyspray.

Moderatorzy: frasun, Artur, Alf/red/

Postprzez Alf/red/ » So, 22 gru 2007 22:15

smiodus napisał(a):trochę dziwnie wyznaczył mi trasę [...] jeśli cel jest w centrum Białegostoku prowadzi jakimiś dziwnymi opłotkami (trasą prawie równoległą do DK7)


Mi wyliczył (ze Żwirek przez to skrzyżowanie, pod pomnik Piłsudskiego) przez Serock do Wyszkowa, potem prosto. Też niedobrze. Ewentualnie Radzymin - Tłuszcz - Łochów - Ostrów Mazowiecka. Znając korki przed Wyszkowem, to wcale nie jest zła propozycja :lol:
W zasadzie nic złego w konstrukcji dróg nie widzę... Przy okazji jakiegoś dłubania spróbuję coś poprzestawiać.

smiodus napisał(a):nie ma Warszawy w wersji "brutto" tylko są netto Warszawa + dzielnica a ja nie wiem w jakiej dzielnicy znajduje się ta ulica

Wiemy, bolejemy, pracujemy nad skutecznym rozwiązaniem.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postprzez wojtek » So, 22 gru 2007 22:55

PouchX napisał(a):Leszno - WLKP

Tutaj już jest rondo (30m średnicy :) )
Dzięki, wrzucone :D

Pozdr.
Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez smiodus » So, 22 gru 2007 23:02

Alf/red/ napisał(a):
smiodus napisał(a):trochę dziwnie wyznaczył mi trasę [...] jeśli cel jest w centrum Białegostoku prowadzi jakimiś dziwnymi opłotkami (trasą prawie równoległą do DK7)


Mi wyliczył (ze Żwirek przez to skrzyżowanie, pod pomnik Piłsudskiego) przez Serock do Wyszkowa, potem prosto. Też niedobrze. Ewentualnie Radzymin - Tłuszcz - Łochów - Ostrów Mazowiecka. Znając korki przed Wyszkowem, to wcale nie jest zła propozycja :lol:
W zasadzie nic złego w konstrukcji dróg nie widzę... Przy okazji jakiegoś dłubania spróbuję coś poprzestawiać.


dziwna sprawa jest taka że jeśli wyznaczasz trasę do Zambrowa, Jeżewa czy Żółtek to liczy jak należy jak wpuścisz do Białegostoku - amba, z tym Serockiem to nie jest najlepszy pomysł właśnie zaczęli przebudowę za Zegrzem do Serocka (do klasy GP)

EDIT: poprawka problem jest w bardzo bliskich okolicach N53 09.851 E22 56.139 jak się wyznaczy przed nim liczy jak należy jak za nim kaszanka

Alf/red/ napisał(a):
smiodus napisał(a):nie ma Warszawy w wersji "brutto" tylko są netto Warszawa + dzielnica a ja nie wiem w jakiej dzielnicy znajduje się ta ulica

Wiemy, bolejemy, pracujemy nad skutecznym rozwiązaniem.


huh, przynajmniej taka pociecha - łączę się w bólu

pozdr
S
smiodus
Bywalec
 
Posty: 172
Dołączył(a): Śr, 05 gru 2007 22:54

Nazwy ulic w bazie

Postprzez kp@ » So, 12 sty 2008 19:45

Nie wiem czy to jest błąd ale mam następujące spostrzeżenie:
Mam Nuvi 250 i przy szukaniu adresu zobaczyłem taki obrazek.

Szukam miejscowość po przez Adres -naciskam Gotowe
Następnie przy pytaniu o ulicę nic nie wstawiam tylko naciskam Gotowe. Teraz widzę cała bazę ulic z których mogę wybierać.Przy wybieraniu pokazują mi sie nie typowe zapisy. Są ulice które sa jednocześnie drogami państwowymi lub wojewódzkimi np w Puławach DW 801 to równocześnie Dęblińska i widzę dwa zapisy w bazie 801 Deblinska oraz eblinska(bez pierwszej litery).Sprawdziłem to na większej liczbie przypadków.Moje pytanie jest następujące :czy to jest taka uroda Garmin Nuvi czy też usterka UMP. :?
kp@
Nuvi 250+CNE 2008 NT +UMP-pcPL, Nuvi 42LM+CN 2021.10 + UMP-pcPL+ Openstreet Polska
kp@
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 21:01
Lokalizacja: z nad Wisły

Re: Nazwy ulic w bazie

Postprzez Artur » So, 12 sty 2008 22:43

kp@ napisał(a):czy to jest taka uroda Garmin Nuvi czy też usterka UMP. :?

Niestety to drugie :(
I na razie nie ma rozwiązania. Dotyczy dróg z nazwą i numerem.
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Błedy komunikatów

Postprzez Double » N, 13 sty 2008 16:38

Jadąc ostatnio do naszych północnych sąsiadów zauważyłem 2 błedy w komunikatach swojego nuvi. I tak jadąć ze Szczecina w kierunku Świnoujścia przy rozjęździe drogi E65 z drogą krajową nr 142 komunikat brzmi "skręć w lewo" a powinno być "trzymaj się prawej" gdyż skrzyżowanie jest wielopoziomowe i jedzie się górą czyli łukiem.
Obrazek
Natomiast drugi błąd dotyczy CN V9.
Otóż jadąć w Szwecji autostradą E4 od Varnamo w kierunku Helsingborga i chcąc skręcić w drogę nr 117 (punkt 004) w kierunku Hasselholmu już na wysokości zjazdu usłyszałem " za 300 m skręć w prawo". Komunikat dotyczył na pewno tego zjazdu gdyż nastepny skręt należy wykonać w lewo. Niestety za wspomniane 300m nie ma już żadnego zjazdu. Więc tak czy inaczej jest błąd.Obrazek
Za chwilę wyjeżdżam tropić następne nieścisłosci tym razem trasa P-ń-Skoczów-Katowice-Goteborg i z powrotem.
Pozdrawiam
Krzysztof
Garmin nuvi 660FM
GPMapa 2007.1
City Navigator Europe NT v9 [1]ALL
Avatar użytkownika
Double
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): N, 06 sty 2008 20:10

Re: Błedy komunikatów

Postprzez frasun » N, 13 sty 2008 16:44

Double napisał(a):Jadąc ostatnio do naszych północnych sąsiadów zauważyłem 2 błedy w komunikatach swojego nuvi. I tak jadąć ze Szczecina w kierunku Świnoujścia przy rozjęździe drogi E65 z drogą krajową nr 142 komunikat brzmi "skręć w lewo" a powinno być "trzymaj się prawej" gdyż skrzyżowanie jest wielopoziomowe i jedzie się górą czyli łukiem.

Czy to dotyczy UMP? To chyba info o GPMapie.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Błedy komunikatów

Postprzez SP2BZW » N, 13 sty 2008 20:47

frasun napisał(a):To chyba info o GPMapie.

i o CNE... :lol:
SP2BZW
 

Re: Błedy komunikatów

Postprzez frasun » N, 13 sty 2008 21:14

SP2BZW napisał(a):i o CNE... :lol:

To już przemilczałem. Trudno mi uwierzyć w to, że czytają nas przedstawiciele Navteqa. :lol:
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Rozbieżnoście w wyznaczaniu trasy.

Postprzez maku » Wt, 15 sty 2008 16:16

Problem dotyczy różnic w sposobie wyznaczaniu trasy przez Mapsource i obiornik.
Rozumiem oczywiście że różnice będą istniały choćby ze względu na inny sposób ustawiania priorytetów w Mapsource i odbiorniku. Problem polega na tym że o ile Mapsource wyznaczył trasę w miarę logicznie to odbiornik „pojechał po bandzie” każąc mi jechać nie dość że dużo dłuższą trasą to jeszcze drogami gruntowymi a miał odchaczone ich unikanie.

Jest to błąd mapy czy odbiornika?
Odbiornik to sp510.
maku
Początkujący
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn, 02 kwi 2007 15:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez adamus » Wt, 15 sty 2008 16:30

tylko ze to jest o UMP a ty piszesz o całkiem innych mapach!!
Nuvi200+GpMapa 2008.3+UMPPcPL+CNE 2008, GPS60+GA25 MCX
adamus
Bywalec
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz, 16 sie 2007 16:43
Lokalizacja: Rumia

Postprzez maku » Wt, 15 sty 2008 16:40

Piszę właśnie o UMP. O ostatniej wersji NT z 15-01-2008.
maku
Początkujący
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn, 02 kwi 2007 15:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez frasun » Wt, 15 sty 2008 17:28

maku napisał(a):Piszę właśnie o UMP. O ostatniej wersji NT z 15-01-2008.

Wiele może być przyczyn, niektóre leżą po stronie odbiornika i jego ustawień, inne po stronie mapy.
W odbiorniku sprawdź ustawienia: unikania, typ pojazdu itp. Upewnij się, że ump to jedyna uruchomiona mapa.
Jeśli nie znajdziesz nic podejrzanego, zrób reset odbiornika, czasami to pomaga.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez obii » Pt, 18 sty 2008 9:49

Witam wszystkich, bo choć śledzę forum od jakiegoś czasu, jest to mój pierwszy post.

A teraz do adremu. Wczoraj zauważyłem następujący błąd: UMP prowadził mnie mniej więcej 100-metrowym odcinkiem polnej dróżki, łączącej Głębocką i Jesiennych Liści w Warszawie. Unikanie było włączone. Dziś w MapSource sprawdziłem, że odcinek ten oznaczony jest w UMP jako "droga gruntowa". Mimo to prowadził tamtędy.
Pozdrawiam!
obii
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 18 sty 2008 9:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alf/red/ » Pt, 18 sty 2008 10:24

obii napisał(a):UMP prowadził mnie mniej więcej 100-metrowym odcinkiem polnej dróżki, łączącej Głębocką i Jesiennych Liści w Warszawie. Unikanie było włączone. Dziś w MapSource sprawdziłem, że odcinek ten oznaczony jest w UMP jako "droga gruntowa".

Ze swojej strony mogę tylko tyle powiedzieć, że masz rację, jest to droga gruntowa, całe okolice są bez błędu narysowane (w sensie przejezdności), parametry ustawione są dobrze - a jednak routing nią prowadzi. Może to w ogóle problem unikania - skądinąd wiadomo, że unikanie promów nie działa.
A ona przejezdna w ogóle jest? Bo jak nie, to co innego, i można w mapie poprawić. Jeśli tak, to... to będziemy się przyglądać ogólnie, czy unikanie gruntowych działa, i kiedy.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Błędy UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości