GPSMap 76Csx i współpraca protokołu GARMIN z MaxSea v12

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

GPSMap 76Csx i współpraca protokołu GARMIN z MaxSea v12

Postprzez neroxxx » Cz, 26 lip 2012 8:22

Witam,

Chciałem połączyć Garmina GPSMap 76 Csx poprzez USB z oprogramowaniem MaxSea v12 i mapami CM93. Niestety wszelkie dane jak COG, SOG i pozycja są N/A. Zaznaczam że w MaxSea ustawiłem wejście danych z USB i protokuł GARMIN a typ danych NMEA 0183 (innego nie można było wybrać), GPS jest prawidłowo zainstalowany w systemie. Przy podłączeniu przez kabel szeregowy wszystko jest ok a poprzez USB nie widzi wysyłanych danych. Ze względu na wygodę wolałbym podłączyć go poprzez USB (zasilanie i dane w jednym kablu).
Szukałem dużo na ten temat w internecie jedyne co udało mi się znaleźć to to że trzeba użyć przejściówki COM->USB lub programu USBGate. Zastanawiający jest jednak fakt że transmisja danych przebiega bez problemu w darmowym programie OpenCpn 3.0.2 zarówno poprzez USB jak i COM

Proszę o pomoc czy można zmusić jakoś program do prawidłowego odczytywania danych z USB czy konieczne jest użycie dodatkowych urządzeń/programów
neroxxx
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 04 maja 2010 15:04

Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości