Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez Miszka » Pt, 04 wrz 2009 0:33

GPSMapEdit i najnowszy MapEdit++ otwiera ten plik img.

Tylko typy obiektow sa trzybajtowe chyba.
Michal
teraz Vista HCx ( UMP pcPL ) + Nuvi 765T Taiwan ( UMP pcPL, za granicą CNE2010.31, awaryjnie GPMapa 2010.3)
kiedyś Nuvi 200v2 ( UMP pcPL, CNE 2009 )
Miszka
Bywalec
 
Posty: 250
Dołączył(a): Pn, 28 kwi 2008 11:55
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » Pt, 04 wrz 2009 7:34

Instalowałem wg tego linku. program działa tylko mapy nie umiem wczytać. Jak wrzucam ją do katalogu Garmin to program nie widzi nic - komunikuje "no maps". Próbowałem konwertowania do GMAPSUPP.IMG proponowanym programem sendMap20 ale niestety on mi sie wykrzacza, tzn po załadowaniu pliku z mapą Śniardw program wykonuje nieprawidłową operację i system kiluje go.
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » Pt, 04 wrz 2009 12:28

Witam.
Plik mapowy .img wklej na kartę do katalogu Garmin z nazwą gmapsupp. img.
Wcześniej zrób kopię poprzedniego pliku gmapsupp.img, jeżeli nie chcesz go utracić .
Jeżeli tak zrobiłeś a mapy nie widać to weź pod uwagę, że mapa pokrywa mały obszar
jak nie masz mapy bazowej to znalezienie tego obszaru jest utrudnione chyba,
że znajdujesz się aktualnie na Mazurach to sygnał GPS sam wyszuka ten region.
Możesz starać się znaleźć ręcznie przy dużym oddaleniu powinien być widoczny mały punkt koloru "khaki" może czarny nie jestem pewny.
Pozrawiam.
Edit: Ten punkt to obrys mapy jeżeli wiesz o co chodzi to znajdziesz.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » Pt, 04 wrz 2009 12:42

Tak też próbowałem. Po zainstalowaniu garmin que nie ma tam żadnego gmapsupp. img. Próbowałem zmienić nazwę tego pliku ze Śniardwami na gmapsupp. img i wklejałem do katalogu Garmin. Tak jak pisałem po uruchomieniu program na ekranie dawał komunikat "no maps". Po maksymalnym oddaleniu nie było nic widać. Mogę jeszcze spróbować przesunąć ręcznie ekran do jakiegoś punktu geogr. który na pewno jest w zakresie tej mapy. Spróbuję po południu.
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » Pt, 04 wrz 2009 12:46

W spisie map jest wyświetlona ta mapa?
Czy program widział już satelity bo jeżeli nie to wskazuje punkt prawdopodobnie w Azji więc ciężko będzie znależć ale nieraz sie udaje.
Edit:
Po zainstalowaniu lub wklejenu mapy musi być restart programu żeby wczytał mapę /chyba coś takiego trzeba zarobić/
Plik mapowy na pewno jest Ok. sprawdzałem przed chwilą.
Inne mapy działały a tylko z tą masz problem ?
Sprawdzi czy w katalogu Garmi jest plik gmapbmap .img
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez SP2BZW » Pt, 04 wrz 2009 17:34

no właśnie, podstawowe pytanie czy wogóle ten IQue działa, czy jakąkolwiek mapę wyświetla :?:
SP2BZW
 

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » Pt, 04 wrz 2009 18:26

Dziękuję za sugestie , wreszcie zobaczyłem mapę. Faktycznie pozycja była w Chinach :? Trochę wprowadził mnie w błąd ten "no maps". Ale teraz pojawił się inny problem, GArmin Que nie zapamiętuje mi ustawień i po ponownym uruchomieniu wszystko na powrót mam domyślne. Nie wiem czemu tak . Próbowałem też uruchomić tą mapę na Garmin Mobile XT ale tam brzydko się wyświetla tzn na niebiesko i nie widać oznakowań głębokości , same zarysy obszarów głębokości. Szkoda bo w XT nie trzeba GPS przez proxy puszczać.
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » Pt, 04 wrz 2009 18:36

Jak zobaczy satelity to będzie się logował w twojej miejscowości.
Te trzy punkty usuń i postaw swój na Mazurach to zawsze będziesz mógł odnaleźć ten region w wyszukiwarce
a nawet łatwiej będzie znaleźć ręczniena na ekranie lub wyszukaj według miejscowości np. MIkołajki.
Nie napisałeś czy masz plik GMAPBMAP.img
"Szkoda bo w XT nie trzeba GPS przez proxy puszczać" Gmxt też ma coś takiego tylko wbudowany w program.
O ile pamiętam to wystarczy uruchomić G-proxy a on uruchomi Que to można ustawić w programie
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » Pt, 04 wrz 2009 21:37

Niestety im dalej w las tym więcej drzew. Ten GPS Proxy wiesza mi się po naciśnięciu start. Active Device mam na COM8 i na tym porcie działają mi wszystkie inne programy GPS czytające NMEA (GPS Info,Russa i Automapa), a ten się wiesza. Jest jeszcze hardware COM4 Serial GPS 57600bd i na tym GPSproxy startuje lecz ma jakieś kłopoty z protokołem NMEA bo w logu pisze NMEA input: GPS Port Error:UART Error Framing. Czy zna ktoś jakiś inny proxy GPS na PPC żeby ten garmin Que zagadał. Inny od tego z linka?
Inne pytanie: Czy ten nowy MapEdit co niby łyka Śniardwy potrafi zapisać w formacie w którym mógłbym używać mapkę na Russa?
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » Pt, 04 wrz 2009 21:45

To że różne programy pracuja na jednym porcie to nie problem jeżel nię są uruchomione jednocześnie.
http://gps.geosolutions.info/ konfiguracja GPSproxy spróbuj też z inną wersją.
Musisz skonfigurować wirtualny com w programie GPSproxy.

Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » Pt, 04 wrz 2009 22:01

Wirtualny oczywiście skonfigurowałem, to nie problem wirtualnego, zresztą wszystko zrobiłem zgodnie z opisem i to ze 2 razy.
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » Pt, 04 wrz 2009 22:05

asandrzej napisał(a):http://gps.geosolutions.info/ konfiguracja GPSproxy spróbuj też z inną wersją.
.


Tam widzę że jest inna wersja tego proxy , choć linki prowadzą do tej najnowszej na której uruchamiałem
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » Pt, 04 wrz 2009 22:35

Wydaje mi się, że trzeba zachować kolejności instalacji najpierw GPSproxy > konfiguracja> portu a później Que.
Nie jestem pewien czy Gpsproxy nie powinien być uruchomiony żeby Que podczas instalowania widział wirtualny port.
http://gps.astronet.pl/new/down-0/gpsproxy1.16b2.zip
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » So, 05 wrz 2009 7:25

Na starszych wersach GPSproxy jest identycznie czyli to jakaś przypadłość mojego sprzętu.
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » So, 05 wrz 2009 9:50

Witam
Nie poddawaj się na pewno się uda. Po skonfigurowaniu wirtualnego portu trzeba powtórnie uruchomić GPSproxy.
GPSProxy-2.2-Source http://sourceforge.net/projects/gpsproxy/ są jeszcze wersje 2.2a, 2.2c
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość