Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » N, 06 wrz 2009 21:58

Jak została zamieszczona informacja to WM 6 chyba jeszcze nie było.
W każdym bądź razie jest to problem ustawienia portu GPS Prowider NMEA Imput musi być ustawiony COM (Aktive Device)
Pozdrawim.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » Pn, 07 wrz 2009 7:35

Fujitsu Siemens Loox n560 , Windows Mobile 5.2. Ale przedwczoraj próbowałem instalować jeszcze na Mio P550 mojego ojca i efekt był podobny. Z tym, że nie miałem zbyt dużo czasu się z tym bawić bo ojciec właśnie wyjeżdżał na Mazury :wink: i zabierał PPC.
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » Pn, 07 wrz 2009 12:01

Witam.
Jeżeli chodzi o instalowanie na Fujitsu Siemens Loox n560 to nie mam wiedzy, ale na Mio P550 instalowałem wielokrotnie na kilku egzemplarzach z pozytywnym efektem. Może ktoś próbował lub spróbuje zainstalować na Fujitsu Siemens 560 i umieści informację.
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » Pn, 07 wrz 2009 20:04

No więc ciąg dalszy walki. Jest prawie dobrze.
Żeby uruchomić GPS Proxy w Fujitsu Siemens n560 trzeba wykosić Quick GPS. Żeby to zrobić należy zainstalować sobie program SirrfTech(ja akurat już miałem zainstalowany). Programem tym przełączamy się na protokół SIRF. Następnie przechodzimy do zakładki i przełączamy się z powrotem do protokołu NMEA ale zmieniamy prędkość transmisji z 57600 na 9600. Teraz nasz GPS pracuje na prędkości 9600 i nie działa Quick GPS. Znaczy, że teraz wszystkie programy które były podpięte pod COM8 nie będą działać z GPS, trzeba je przestawić na COM4 9600. Tracimy wtedy niestety zalety jakie daje Quick GPS ale można wreszcie uruchomić GPS Proxy. W GPS Proxy input NMEA wybieramy COM4 Serial GPS (niestety nie ACTIVE DEVICE) i prędkość ustawiona SirfTechem czyli 9600. Reszta zgodnie z instrukcją i wszystko zaczyna działać razem z GARMIN QUE.

Żeby przywrócić z powrotem poprzednie działanie GPS trzeba programem SirfTech przełączyć na protokół SIRF a potem na NMEA z ustawieniem prędkości 57600. Zdecydowałem, że nie będę rezygnował z QGPS i po prostu gdy będę chciał skorzystać z Garmin Que przestawię sobie tą prędkość SirfTechem. W sumie tylko kilka kliknięć.

Napisałem jest prawie dobrze gdyż mam teraz kłopot z GARMIN QUE. Nie pamieta mi ustawień. Wszystkie parametry jakie sobie tam poustawiam(np jednostki metryczne) po wyłączeniu zapomina i uruchamia się na domyślnych. Instalowałem dwa razy, raz z instalki z PCta a drugi raz z CABa i za każdym razem tak samo. Wymiękam :x
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » Pn, 07 wrz 2009 20:18

Witam.
Sprawdź "Programy" czy jest Que lub ustawienia system > usuń programy w tym oknie jest wyświetlana lista zainstalowanych programów.
Nie myślałeś o zmianie nazwy Quick GPS tak żeby system przy starcie go nie widział.
Pozdrawiam.
Ale nie działaj pochopnie jeżeli już to zrób kopie w razie czego zawsze można zrobić twardy restart nie znam Siemens Loox n560 ale myślę że wyczytuje "czysty" system w przypadku trudności z uruchomieniem systemu.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » Pn, 07 wrz 2009 21:29

Garmin Que jest normalnie widoczny w programach do usunięcia. Natomiast QGPS jest jakoś zintegrowany z systemem. Nie wiem jak się uruchamia, pewnie trzeba by coś w rejestrach grzebać. Tzn. jest on jakby w dwóch aplikacjach , jedna ta niewidoczna i druga taka nakładka, która służy tylko do ściągnięcia z serwera aktualnych efemeryd. QGPS nie da się prosto odinstalować z systemu. Zresztą nie chcę się go na stałe pozbywać bo jest bardzo przydatny, pozwala fixa złapać w kilkanaście sekund na tym niezbyt czułym odbiorniczku GPS jaki ma ten PPC. QGPS instalowany był dwa lata temu jako instant patch GPS dla Fujitsu Siemens n560.
Zawsze przed gmyraniem robię backup. Życie mnie nauczyło :wink:
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez wszim » Pn, 07 wrz 2009 22:55

No i już jest git.
Zrobiłem tak że rozdłubałem instalkę i wydłubałem z niej 4 CABy. Wybrałem Que.PPC440.cab i uruchomiłem go na PPC. I to był strzał w dziesiątkę. Zainstalowało się i zaczęło działać poprawnie i pamięta już ustawienia. Wcześniej pisałem że instalowałem z CABa, co było kłamstwem bo takiego CABa nie miałem a tylko PCtową instalkę. Coś mi się pokićkało widocznie z którąś z kolei próbą instalacji GPSProxy. Nareszcie mogę się cieszyć w pełni batymetryczną mapą Śniardw i wreszcie moc z niej korzystać nawigacyjnie.
W przyszłym roku opływam Miałką Górkę. A co. :lol:

dzięki za pomoc, choć w zasadzie większość problemów sam rozwiązałem, ale przynajmniej dzięki waszej korespondencji nie odpuściłem w połowie drogi
pozdrawiam
wszim
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 12 kwi 2007 7:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez onimusza666 » N, 08 lis 2009 10:25

Witam! proszę o pomoc w zainstalowaniu tej mapy do MapSurce na PC -próbuję różnymi sposobami ale nadal nic nie działa! Mapę mam stąd: http://www.kgsin.pl//content/view/47/42/ Mam zainstalowany MapSurce,mam też MapSetool,Cgpsmapper, Stosowałem się do tego: http://gpsmaniak.com/new/porady.htm Jak również do tego: http://www.bikegps.pl/mapy-gps/jak-doda ... mapsource/ I ciągle d...
Po dodaniu pliku REG do rejestru który jest w paczce ze strony kgsin.pl MapSurce wywala błąd aby na nowo zainstalować Sniardwy :!: Nie wiem co z tym zrobić??
Solid b2710 z TB . eTrex30 Topo2011
onimusza666
Początkujący
 
Posty: 84
Dołączył(a): N, 08 lis 2009 10:14

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » N, 08 lis 2009 16:23

Wiatam.
Mogę Tobie wysłać pliki mapy, która działa do wstawienia MapSetToolKit . Napisz na p.w.
Pozdrawiam.
Edit:
Mogę wysłać jeszcze mapę Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy połączoną z WJM .
viewtopic.php?f=15&t=5352&p=62465&hilit=na+niekt%C3%B3re#p62465
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez onimusza666 » N, 08 lis 2009 18:17

Nic mi nie działa :?: w rejestrze nic nie ma-tamta mapa co miałem-powodowała błędy ale była w rejestrze.
Solid b2710 z TB . eTrex30 Topo2011
onimusza666
Początkujący
 
Posty: 84
Dołączył(a): N, 08 lis 2009 10:14

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez SP2BZW » N, 08 lis 2009 18:49

w trakcie podpinania mapki MapSetToolKitem nie masz żadnych komunikatów :?:
SP2BZW
 

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez asandrzej » N, 08 lis 2009 18:49

Jeżeli masz taki komunikat to musisz zmienić cgpsmapper.
Załączniki
Błąd.jpg
Błąd.jpg (9.61 KiB) Przeglądane 11148 razy
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez onimusza666 » N, 08 lis 2009 19:04

Mam właśnie taki komunikat-to znaczy zmienić na co ?? inną wersję :!: chyba sobie odpuszczę -to wszystko to tylko ściągnąłem dla kumpla-wędkarza,sam też byłem ciekaw tej mapy-powiem mu żeby się wypchał-ta mapa w edycji papierowej kosztuje 12 zł. w sklepie wędkarskim.
Solid b2710 z TB . eTrex30 Topo2011
onimusza666
Początkujący
 
Posty: 84
Dołączył(a): N, 08 lis 2009 10:14

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez SP2BZW » N, 08 lis 2009 20:24

zainstalowałeś cgpsmapper czy ściągnąłeś :?: w download jest po lewej pełna wersja a po prawej EXE ONLY, często ludzie
pobierają tylko uaktualnienie a na początek trzeba program zainstalować...
SP2BZW
 

Re: Batymetryczna mapa jeziora Śniardwy dla GPS Garmin !!!

Postprzez onimusza666 » Pn, 09 lis 2009 5:31

Owszem miałem właśnie tylko te exe-teraz ściągnąłem programik(free) mam go na dysku C w Program Files- ale i tak wyskakuje ten błąd Convert Failed. :twisted: MapSurce mam v.6.15.7 MapsetToolkit v.1.18Beta by Cypherman. Może spróbować z inną mapą?
I dlaczego mapa od asandrzej ma plik reg który po kliknięciu nie dodaje się do rejestru? tamta mapa ze strony kgsin.pl dodawała się do rejestru ale też wywalała błąd aby zainstalować ponownie i była widoczna w MapsetTool w okienku Unistal Mapset.Pozdrawiam.
Solid b2710 z TB . eTrex30 Topo2011
onimusza666
Początkujący
 
Posty: 84
Dołączył(a): N, 08 lis 2009 10:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości