GPSMap 78s - zagadnienia różne

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Re: GPSMap 78s - zagadnienia różne

Postprzez Michal_G » Pn, 09 maja 2011 20:59

Dziękuje za informacje w sprawie ETA. Rzeczywiście na wodzie algorytm się sprawdza, o ile tylko warunki pogodowe (głównie siła wiatru) nie zmieniają się jakoś bardzo mocno. Na pewno lepiej się sprawdza niż metoda "na wyczucie i doświadczenie". Gorzej pewnie było by na trasie regatowej gdzie mocno przeplatają się odcinki z wiatrem i pod wiatr. Ale to mnie akurat nie dotyczy, "ścigantem" nie jestem (aczkolwiek lubię wycisnąć z jachtu przyzwoitą prędkość).
Garmin GPSMap 78s
Avatar użytkownika
Michal_G
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): N, 13 mar 2011 20:23

Re: GPSMap 78s - zagadnienia różne

Postprzez Michal_G » Cz, 11 cze 2015 9:05

Temat stary ale nieco reaktywuję. Ostatnio używam trochę mojego 78s nie na wodzie, ale przy bieganiu (pomiar dystansu). I muszę pochwalić Garmina za "pancerność" konstrukcji. Dwa razy wypadł mi z ładownicy (moja wina - nadmiar wiary w zamki w niej) i spadł na betonową nawierzchnię. W jednym z przypadków przeszorował po betonie rozpędem około 0.5 m. I nic, wyświetlacz cały, działa jak działał! Oczywiście od tego momentu poza wsadzeniem do ładownicy przywiązuję smycz, jak wypadnie to najwyżej o nogę uderzy.
Garmin GPSMap 78s
Avatar użytkownika
Michal_G
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): N, 13 mar 2011 20:23

Poprzednia strona

Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości