Mapy Garmina a system Android

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Mapy Garmina a system Android

Postprzez ndmystko » Pt, 11 maja 2012 10:03

Bo wątek jest o urządzeniu _Garmina_ z systemem Android a w takim wypadku użycie formatu img staje się naturalne.
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Mapy Garmina a system Android

Postprzez TxF » Śr, 23 maja 2012 20:43

Konkretyzując, UMP a Android: http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Wersje#Android
TxF, nuvi 765/DriveSmart 55
TxF
Bywalec
 
Posty: 161
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 7:23

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez TxF » Śr, 23 maja 2012 20:50

wojtekdu napisał(a):Panowie wszystko jest OK tak jak piszecie tylko mam jeden problem. Mam swoją mapę w formacie .img Garmina. Super dokładna mapa wektorowa zrobiona samodzielnie. Czy ja mogę ją w jakiś sposób użyć na Osmand. Po zainstalowaniu wersji programu na Androida 4 (smartfon Xperia Neo V) nie mogę edytować pamięci telefonu tylko karty SD. Nie ma katalogu osmand i nie mogę wgrać do niego mapy, a sam program nie umożliwia podania ścieżki. Pomóżcie. Program całkiem fajny a tu taka kicha. Pewnie czegoś nie wiem o Androidzie.


Jeśli stworzyłeś ją (mapę w "img") z formatu .mp (Polish Map Format), to z tego punktu możesz skonwertować ją do formatu OSM (XML), a następnie OsmAndowy kompilator zrobi z tego plik .obf. Ten plik już OsmAnd zaakceptuje.
Opis, jak to zrobić, jest tu: http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Konwersja_UMP_do_OSM_XML
Jeśli po zaglądnięciu tam uznałeś, że to zbyt wiele grzebania - możemy pomóc, ale bez gwarancji wyników:).
Pozdrawiam,
TxF, nuvi 765/DriveSmart 55
TxF
Bywalec
 
Posty: 161
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 7:23

Re: Mapy Garmina a system Android

Postprzez iwi » Wt, 06 cze 2017 8:01

Witajcie.
Czy coś się zmieniło w temacie? Powstał jakiś program, który będzie odczytywał mapy Garmina na Androidzie?

A pytanie stąd, że mam bardzo dokładną mapę PL.TOPO na karcie SD z licencją i tą kartę na czas wędrówek chciałbym włożyć do Smartfona z Androidem.
iwi
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pn, 01 wrz 2014 12:33

Re: Mapy Garmina a system Android

Postprzez pebro » N, 06 maja 2018 11:58

Locus odczytuje mapy .img. Przynajmniej GPSWielkopolska daje radę, zapisana w Locus/mapsVector
Ostatnio edytowano N, 06 maja 2018 13:23 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie cytatu
pebro
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): Wt, 14 wrz 2010 19:46

Re: Mapy Garmina a system Android

Postprzez sdsyc » N, 06 maja 2018 18:20

Pytanie iwi dotyczyło mapy komercyjnej (zabezpieczonej). W tym przypadku legalnej alternatywy brak :-(

Oprócz wspomnianego Locus z renderowaniem plików .img radzi sobie Orux - i chyba robi to lepiej od Locus.
Celowo napisałem "renderowanie", bo oprócz wyświetlenia obrazka nie mamy żadnych innych funkcjonalności: trasowania, wyszukiwania punktów mapy itp.

Sens korzystania z formatu .img w Android faktycznie dla bardzo specyficznych map, które nie są pochodną projektów OSM lub UMP, bo dane mapowe z obu są kompilowane do formatów strawniejszych i pozwalających na szerszą funkcjonalność i w Locus i w wielu innych "apk-ach"
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Poprzednia strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości